Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu siatkówką w Jelczu-Laskowicach, które  przejawia się wzrostem liczby młodzieży trenującej w naszym klubie oraz rosnącej liczbie kibiców na meczach drużyn TS Faurecia Volley, występujemy z inicjatywą utworzenia Jelczańskiej Ligi Siatkówki VolleyLiga (JLS). Po zakończeniu sezonu ligowego przez drużyny młodzieżowe i drużynę seniorów TS Faurecia Volley chcemy dać przyjemność siatkarskiej  rywalizacji swoim kibicom oraz innym pasjonatom tej dyscypliny sportu.

Utworzenie amatorskiej ligi siatkówki w Jelczu-Laskowicach jest zupełnie nową inicjatywą, dlatego Wasze zainteresowanie tymi rozgrywkami jest dla nas póki co niewiadomą. Z tego powodu przedstawiamy stanowiącą zarys systemu rozgrywek i czekamy na Wasze wstępne zgłoszenia do rozgrywek. Analizując wstępne zgłoszenia do 30.04 przedstawimy oficjalny regulamin JLS. Do 7 maja będziemy czekać na oficjalne zgłoszenia do rozgrywek i wpłatę wpisowego. W czwartek 9.05 odbędzie się spotkanie kapitanów zespołów oraz oficjalne losowanie.

Zarys systemu rozgrywek Jelczańskiej Ligi Siatkówki:

 1. Rozgrywki planujemy przeprowadzić w terminie 16.05.2019 - 27.06.2019.
 2. Rozgrywki odbywać się będą w czwartki w godzinach 20:00 - 22:00. Mecze odbywać się będą jednocześnie na 2 sektorach hali sportowej w Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Oławska 46 Jelcz-Laskowice).
 3. Rozgrywki prowadzone będą przez Towarzystwo Siatkarskie Volley Jelcz-Laskowice. W trakcie rozgrywania spotkań zabezpieczona zostanie opieka medyczna oraz sędziowie.
 4. Planowane jest podział na Jelczańską Ligę Siatkówki Kobiet oraz Jelczańską Ligę Siatkówki Mężczyzn. Do utworzenia ligi w każdej kategorii potrzebne będą zgłoszenia 4 drużyn.
 5. W rozgrywkach JLS będą obowiązywać przepisy gry w piłkę siatkową PZPS (obowiązywać będą wysokości siatki dla kategorii seniorka/senior).
 6. Obowiązywać będzie wpisowe do rozgrywek w wysokości 400 zł/drużyna płatne na konto Towarzystwa Siatkarskiego Volley. Każda z drużyn w ramach rozgrywek rozegra minimum 4 spotkania ligowe.

Aby opracować pełny regulamin oraz system rozgrywek dostosowany do liczby zgłoszonych zespołów potrzebujemy Waszego odzewu. Prosimy o przesłanie informacji o zainteresowaniu udziałem w rozgrywkach JLS VolleyLigi przez kapitanów drużyn na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 28.04.2019. Do 30.04.2019 ogłosimy oficjalny regulamin i system rozgrywek i czekać będziemy na Wasze właściwe zgłoszenia wraz z wpłatą wpisowego. Mamy nadzieję, ze nasza inicjatywa spotka się z zainteresowaniem sympatyków siatkówki nie tylko z Jelcza-Laskowic.

Złe miłego początki – takim porzekadłem można opisać kilka pierwszych kolejek ligowych sezonu 2018/2019 w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Janczaka. Jednak im dalej w las, tym było lepiej. W szeregach naszej drużyny doszło do małego przegrupowania szyków i dołączyli do niej w trakcie sezonu Tomasz Reczuch i Mateusz Paszkowski. Od połowy sezonu z każdą kolejką ligową gra siatkarzy Volleya wyglądała coraz bardziej efektownie i pewnie. Miejsce po miejscu przesuwaliśmy się w górę tabeli, a sezon ostatecznie skończyliśmy na 4. pozycji w III Dolnośląskiej Lidze Piłki Siatkowej. Pozwoliło to zgłoszenie akcesu do gry w barażach. Po kilku nerwowych dniach oczekiwania dostaliśmy odpowiedź, że jedziemy walczyć o II ligę!

Baraże o awans do 2 ligi składają się z 3 faz: ćwierćfinałowej, półfinałowej i finałowej. W każdej z tych faz odbywają się turnieje, w których w 4 zespołowych grupach zespoły rywalizują metodą każdy z każdym. Z turniejów ćwierćfinałowych i półfinałowych do kolejnej fazy awansują 2 najlepsze drużyny. W finale baraży znajdzie się 8 najlepszych drużyn spośród 32 ekip, które w piątek rozpocznie rywalizację w rundzie ćwierćfinałowej. Zespoły zostaną podzielone na 2 4-zespołowe grupy. Z nich po 3 najlepsze drużyny awansują do 2 ligi. Droga do 2 ligi jest wiec długa i kręta. Ale zawodnicy Volleya, wzbogaceni ubiegłorocznym doświadczeniem z baraży, będą chcieli sprawić niespodziankę i wywalczyć upragniony awans.

Góra 91

Jak kształtują się nasze szanse w turnieju, który w piątek rozpocznie się w Rzgowie?  Jeśli odnosić się do dyspozycji graczy Volleya w ostatnich tygodniach, to napawa ona optymizmem. Wzrost formy naszej druzyny potwierdziły zeszłotygodniowe sparingi z drużynami PKPS Siatkarz Bierutów (vicemistrz woj. dolnośląskiego) i NKS Start Namysłów (mistrz woj. opolskiego), które także wezmą udział w barażach. Większa niewiadomą stanowią dla nas nasi rywale.  W piątek o godzinie 18 na inaugurację turnieju zmierzymy się z drużyną gospodarzy LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza, która zdobyła tytuł mistrza wielkopolskiej 3 ligi. W sobotę o godzinie 17 zagramy z UKS "Olimpijczyk" Drawsko Pomorskie, czyli także mistrzem województwa, w tym przypadku zachodnio-pomorskiego. Natomiast turniej zakończymy niedzielnym (godz. 17) starciem z MKSR Pyskowice, czyli 3 drużyną w rozgrywkach 3 ligi na Śląsku. Mamy nadzieję, że będziemy wtedy cieszyć się z awansu do kolejnej rundy!

Szykują się wielkie siatkarskie emocje. Jak przekonaliśmy się w ubiegłym roku baraże rządzą się zupełnie innymi prawami niż rozgrywki ligowe i wywalają o wiele więcej emocji. Nic dziwnego, ponieważ każdy mecz jest spotkaniem o stawkę, żeby nie powiedzieć o życie. Zapraszamy – w miarę możliwości – do Rzgowa naszych kibiców. Wasze wsparcie bardzo nam się przyda.

#goVOLLEY

fot. Agnieszka Piechota

Przy okazji kończącego sezon Dolnośląskiej III Ligi Piłki Siatkowej meczu siatkarzy TS Faurecia Volley z LZS Fiuka Średzianin Środa Śląska odbyła się bardzo sympatyczna uroczystość. Tradycyjnie sezon zakończyliśmy spotkaniem młodych zawodników i zawodniczek naszego klubu z ich rodzicami. Zanim zespoły stanęły przeciw sobie po 2 stronach siatki odbyła się część oficjalna. Wzięli w niej udział burmistrz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice Bogdan Szczęśniak oraz prezes Centrum Sportu i Rekreacji Krzysztof Konopka. Uroczystość przemówieniem rozpoczął prezes naszego klubu Piotr Piechota, który dziękował młodym siatkarkom i siatkarzom za ich poświęcenie i ciężką pracę, które w minionym sezonem zaowocowały wieloma sukcesami. 

Do największych z nich należą:

 • 5 miejsce drużyny młodzików w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików w stawce 15 drużyn
 • 8 miejsce drużyny młodziczek w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodziczek w stawce 27 drużyn
 • 6 miejsce drużyny kadetek w Mistrzostwach Dolnego Śląska Kadetek w stawce 12 drużyn
 • 8 powołań do kadr wojewódzkich roczników 2004 i 2005 w siatkówce halowej oraz plażowej
 • 2 powołania do kadry Polski rocznika 2005 chłopców

Prezes podziękował za wsparcie i pomoc organizacyjną rodzicom młodych siatkarzy i siatkarek, na które mogliśmy liczyć przez cały sezon. Podziękowania skierował także w stronę Urzędu Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, Centrum Sportu i Rekreacji oraz sponsorów, dzięki którym rozwój naszego klubu jest możliwy.  Następnie głos zabrali burmistrz Bogdan Szczęśniak i prezes CSiR Krzysztof Konopka, którzy wyrazili uznanie dla sukcesów osiąganych przez młodzież trenującą w klubie TS Faurecia Volley.  Następnie zawodniczki i zawodnicy otrzymali okolicznościowe upominki z rąk burmistrza Bogdana Szczęśniaka i prezesa CSiR Krzysztofa Konopki. Prezenty z rąk kapitanów drużyn młodziczek, kadetek i młodzików otrzymali również trener zespołów młodzieżowych TS Faurecia Volley Krzysztof Pilawa oraz prezes klubu Piotr Piechota. Po części oficjalnej przyszła pora na siatkarskie starcie rodziców i ich pociech. Spotkanie otworzył zagrywką prezes klubu, a po chwili na parkiecie królowała już dobra zabawa. Mecz stał na dobrym poziomie i nikt nie zamierzał odpuszczać. Walka toczyła się bowiem o to, kto będzie rządził w domu i po obu stronach siatki można było dojrzeć ogromną zaciętość.

 W spotkaniu wzięli też udział zawodnicy seniorskiej drużyny TS Faurecia Volley. W roli sędziego wystąpił Mateusz Linkowski, a efektownymi, wymyślnymi  zagrywkami popisali się Mateusz Paszkowski i Maciej Lewicki. Podczas meczu niegrający w spotkaniu rodzice zorganizowali głośny doping, który zachęcał do walki obie strony. Radosny klimat uroczystego zakończenia sezonu dla grup młodzieżowych przeniesiony został na następujący bezpośrednio po nim mecz III Ligi pomiędzy TS Faurecia Volley, a LZS Fiuka Średzianin Środa Śląska.

zakonczenie 3

Zakończony sezon ligowy 2018/19 w wykonaniu naszej młodzieży trzeba ocenić bardzo pozytywnie. Cieszą zarówno poprawione względem ubiegłego sezonu wyniki sportowe naszych zawodników i zawodniczek, jak ich indywidualny rozwój. Największym powodem do radości jest jednak to, że stworzyliśmy młodzieży odpowiednie warunki do realizacji swojej pasji, jaką jest siatkówka. Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy wykazują bardzo duże zaangażowanie na treningach i to jest podstawą do ich rozwoju. Chciałbym bardzo podziękować Prezesowi TS Volley - Piotrkowi Piechocie, dzięki którego ogromnej pracy organizacyjnej było możliwe zgłoszenie aż 3 zespołów młodzieżowych do rozgrywek, co wiązało się z bardzo dużymi kosztami. Słowa podziękowania kieruję również pod adresem trenera Krzysztofa Janczaka, Piotra Zalewskiego, Piotra Karłowicza i Oleha Chekana. Są to osoby, które znacząco przyczyniły się do sukcesów osiąganych przez naszych zawodników i zawodniczki i wspomagały mnie w pracy trenerskiej. Dziękuję także Pawłowi Siezieniewskiemu i Łukaszowi Kadziewiczowi, dzięki którym rozpoczęła się przygoda naszej młodzieży z siatkówką i którzy na co dzień udzielają cennych wskazówek swoim podopiecznym, korzystając ze swojego bogatego doświadczenia. Oczywiście gra i sukcesy naszej młodzieży nie byłyby możliwe bez zaangażowania i wsparcia ich rodziców, którzy poświęcają wiele czasu i energii na wspieranie swoich pociech. Dziękuję również wszystkim sponsorom, partnerom klubu i ludziom, z którymi współpracujemy na co dzień. Po dwóch sezonach funkcjonowania grup młodzieżowych TS Volley doczekaliśmy się już powołań do młodzieżowych kadr Polski i Dolnego Śląska i coraz bardziej liczymy się w rozgrywkach ligowych. W przyszłym sezonie zamierzamy wykonać jeszcze większy krok naprzód i mam nadzieję, że przy wsparciu wszystkich ludzi zaangażowanych w funkcjonowanie klubu oraz przy ciężkiej pracy młodzieży za rok również będziemy mieć powody do zadowolenia. Mamy wielu utalentowanych zawodniczek i zawodników w naszym klubie, którzy przy odpowiednim treningu i chęciach mogą zajść naprawdę wysoko - powiedział trener grup młodzieżowych w TS Volley, Krzysztof Pilawa.

#goVOLLEY

fot. Agnieszka Piechota

Meczem z LZS Fiuka Średzianin Środa Śląska zakończyli ligowe zmagania w sezonie 2018/2019 siatkarze TS Faurecia Volley. Zrobili to w sposób efektowny pewnie wygrywając 3:0 (25:13, 25;14,25:22). Spotkanie zostało poprzedzone uroczystym zakończeniem sezonu dla grup młodzieżowych, w którym udział wzięli burmistrz Miasta i Gminy Bogdan Szczęśniak i prezes Centrum Sportu i Rekreacji Krzysztof Konopka.  Poza częścią oficjalną odbył się mecz, w którym zawodniczki i zawodnicy klubu zmierzyli się ze swoimi rodzicami. Spotkanie dostarczyło wielu wspaniałych emocji i dużo radości.

Radośnie było także podczas meczu ligowego naszych seniorów z rywalami ze Środy Śląskiej. Przed spotkaniem tanecznie rozbudziły publiczność cheerleaderki z Wrocławskiej Szkoły Tańca trenowane przez Justynę Łukasiewicz. Następnie sprawę we własne ręce wzięli gracze Volleya. W tym meczu musieli sobie radzić bez trenera Krzysztofa Janczaka, który z prowadzonymi przez siebie młodziczkami Volley Wrocław przebywał na turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Młodziczek. Naszych siatkarzy w ostatnim spotkaniu sezonu ligowego poprowadził wiec samodzielnie 2 trener Krzysztof Pilawa. Desygnował on do gry pierwszą szóstkę w składzie: Tomasz Reczuch, Oleh Chekan, Maciej Lewicki, Mateusz Paszkowski, Łukasz Krupa, Jędrzej Jasielski oraz Jakub Pasierbowicz (libero). Od pierwszych piłek widać było kto będzie rządził na parkiecie w tym meczu. Gracze Volleya szybko uzyskali 2-3 punktową przewagę, którą systematycznie powiększali. W efekcie wygraliśmy premierową partię do 13. Druga miał niemal bliźniaczy przebieg. Na boisku pojawili się w naszej ekipie Tomasz Czajka, Mateusz Bielski, Paweł Włodek oraz Krzysztof Zarzycki zmieniający się z Kubą Pasierbowiczem na pozycji libero w systemie przyjęcie/obrona. Druga partia zakończył asię wynikiem 25:14 na korzyść naszych siatkarzy. Stosunkowo łatwo wygrane 2 sety uspiły koncentrację naszego zespołu i 3 seta rozpoczęliśmy od kilku błędów. Na 4 punktowe prowadzenie wyszli goście i kontrolowali je niemal do końca seta. Wtedy zawodnicy Volleya przyjęli inicjatywę i przy zagrywce bardzo skutecznego w całym meczu ( zresztą to w ostatnich meczach norma) Mateusza Paszkowskiego wyszliśmy na prowadzenie 22:21, którego nie oddaliśmy już do końca. W tym secie na parkiecie od początku pojawili się Mateusz Wróbel, Dawid Łapiak i Mateusz Linkowski. Wygrany w dobrym stylu ostatni mecz sezonu w 3 Dolnośląskiej Lidze Piłki Siatkowej potwierdził wysoką formę naszych siatkarzy. Dziękujemy licznie zgromadzonym na meczu kibicom za żywiołowy doping.

54730592 1990411294403640 1162393767215366144 o

Z oceną i podsumowaniem sezonu 2018/2019 wstrzymamy się jeszcze kilka dni. Nadmienimy tylko, że nasza drużyna na finiszu rozgrywek była w wysokiej dyspozycji wygrywając kolejne ligowe spotkania.

22. kolejka PikoSport Dolnośląskiej III Ligi Mężczyzn

TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice - LZS FIUKA Średzianin Środa Śląska 3:0 (13, 14, 22)

TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice: Łukasz Krupa, Jędrzej Jasielski, Maciej Lewicki, Mateusz Paszkowski, Oleh Chekan, Tomasz Reczuch oraz Jakub Pasierbowicz (libero), Krzysztof Zarzycki (libero), Mateusz Bielski, Dawid Łapiak (kapitan), Paweł Włodek, Mateusz Wróbel, Tomasz Czajka, Mateusz Linkowski

fot. Tomasz Pawlicki - fotografia sportowa

#goVOLLEY

Ostatnie mecze dały dużo radości kibicom naszej drużyny, jak i samym zawodnikom. Zespół trenera Krzysztofa Janczaka nabrał wiatru w żagle i odnosząc kolejne zwycięstwa pewnie zmierza do portu zwanego Końcem Sezonu. Być może po sobotnim zwycięstwie otworzy się przed nami nowy horyzont i obierzemy jeszcze kurs na nowy port. Na razie nie chcemy uprzedzać faktów i skupiamy się na ostatniej kolejce ligowych zmagań.

Aktualnie mamy na koncie 5 wygranych meczów z rzędu i tylko pozostaje nam żałować, że w sobotę zagramy ostatnie ligowe spotkanie w sezonie 2018/2019. Do Centrum Sportu i Rekreacji przyjedzie tym razem drużyna LZS Fiuka Średzianin Środa Śląska. Rywale znajdują się aktualnie na 10 pozycji w tabeli. W pierwszym meczu naszych drużyn rozegranym w Środzie Śląskiej wygraliśmy 3:1. Wynik tamtego spotkania i ostatnie wyniki TS Faurecia Volley stawiają nas w roli faworytów, ale nie może to uśpić koncentracji zawodników trenera Janczaka. Ale o to możemy być spokojni. W ostatnich meczach z niżej notowanymi w tabeli rywalami (Kudowa Zdrój, Żmigród) nasi zawodnicy narzucali swój styl gry i byli w tych pojedynkach zdecydowanie lepsi. Liczymy, że nie inaczej będzie w sobotę. Forma siatkarzy Volleya wyraźnie rośnie od kilku miesięcy, a ciężka praca wykonywana na treningach przez cały sezon przynosi pierwsze owoce.

Najefektowniejsze akcje ostatnich spotkań, które prezentujemy na klubowym Facebooku w formie zabawy Wybór akcji meczu, robią wrażenie. Efektowne zbicia Mateusza Paszkowskiego, Oleha, Chekana, Macieja Lewickiego i Dawida Łapiaka, skuteczne ataki środkowych i finezyjne rozegrania Tomasza Reczucha… - gra TS Faurecia Volley w ostatnich spotkaniach naprawdę cieszy oczy naszych fanów.

Nie inaczej powinno być w sobotę. Siatkarze Volleya zwycięstwem będą chcieli zakończyć sezon, który momentami miał bardzo gorzki smak, a na sam koniec przynosi nam słodki/radosny finisz.  Gorąco zapraszamy na sobotnie spotkanie kibiców. Możecie być pewni, ze efektownych ataków „Paszy”, „Łapy” i spółki na pewno nie zabraknie.  Mamy dla Was przygotowaną także niespodziankę, która będzie przerywnikiem dla siatkarskich emocji. Mamy nadzieję, że zobaczymy się z Wami w sobotę o godzinie 17 w Centrum Sportu i Rekreacji. Do zobaczenia!

22. kolejka PikoSport Dolnośląskiej III Ligi Mężczyzn

TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice - LZS FIUKA Średzianin Środa Śląska

23.03.2019 (sobota) godz. 17:00

Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice, ul. Oławska 46

#goVOLLEY

fot. Tomasz Pawlicki - fotografia sportowa

Nasi partnerzy

pasek sponsorow8