Trener Krzysztof Janczak po sezonie 2018/2019 zakończył swoją pracę w TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. Wszystkie osoby związane z klubem zgodnie twierdzą, że jego obecność i praca w klubie była niezwykle owocna. Co o pracy z trenerem Janczakiem i przepracowanym sezonie mówią kapitan drużyny Dawid Łapiak, trener Krzysztof Pilawa oraz prezes TS Volley Piotr Piechota?   

- Praca z trenerem Janczakiem była dla całego zespołu ogromnym wyzwaniem i szansą. Uważam że, wykorzystaliśmy tą szansę, ponieważ każdy z zawodników wzniósł się na wyższy poziom nie tylko sportowy ale i mentalny. Wymagania jakie stawiał przed nami trener sprawiły, że po sezonie każdy z zawodników bez wyjątku może powiedzieć, że jest lepszym siatkarzem niż na początku sezonu. Mimo, że nie udało się osiągnąć celu jakim był awans do II ligi, to uważam, że ten sezon za udany ze względu na naukę jaką wynieśliśmy ze współpracy z trenerem Janczakiem a która zaprocentuje w kolejnym sezonie – podsumowuje współpracę z Krzysztofem Janczakiem kapitan TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice Dawid Łapiak.

Janczak4

Współpracę z trenerem Janczakiem mogę ocenić w samych superlatywach. Cały sezon 2018/19 był dla mnie wspaniałą przygodą i ciekawą lekcją. Z pewnością wiele się nauczyłem od tak utytułowanego szkoleniowca i jestem za tą chęć dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami bardzo wdzięczny. Sezon kosztował nas bardzo wiele wysiłku. Stworzyła się grupa ludzi ciężko pracujących, by awansować ligę wyżej. Szkoda więc, że cel w postaci promocji do II ligi nie został osiągnięty. Taki jest jednak sport i nie zawsze dobra praca wykonywana na treningach przekłada się na finalny rezultat. Tak właśnie było w tym przypadku. Cieszę się, że trener Janczak przychylnym okiem spoglądał na moich młodzików, którzy często mieli możliwość uczestnictwa w treningach ze starszymi kolegami i dostali także swoje szanse w rozgrywkach III ligi. Owoce tego widzimy dziś w postaci dynamicznego rozwoju tych chłopców i powołań do kadr wojewódzkich. Szkoda, że nasza współpraca dobiegła końca, ale mam nadzieję, że filozofia trenera Janczaka i doświadczenia z tego sezonu przełożą się na funkcjonowanie klubu w kolejnych latach – tak ocenia miniony sezon trener Krzysztof Pilawa ściśle współpracujący z trenerem Janczakiem.

Janczak5

Cieszę się, że udało mi się namówić tak wybitnego trenera do prowadzenia trzecioligowej drużyny. Miniony sezon był dla zawodników oraz dla mnie jako prezesa klubu bardzo wartościowy.  Mogliśmy korzystać z doświadczenia i wiedzy trenera Janczaka, zarówno w aspekcie sportowym, jak organizacyjnym i mentalnym. Na tych kilku płaszczyznach klub zrobił olbrzymi krok do przodu. Jako osoba zarządzająca klubem liczyłem się z tym, że na usługi tak cenionego fachowca jak Krzysztof Janczak znajdą się chętni z wyższych lig. Dziękuję mu za wykonaną w TS Faurecia Volley pracę i życzę sukcesów na nowo objętym stanowisku w 1 lidze. Obiecuję byłemu trenerowi, że  ogrom wysiłku włożonego w tym sezonie postaramy się przekłuć w awans do 2 ligi w kolejnym sezonie – powiedział prezes TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice Piotr Piechota. 

Wraz z końcem sezonu 2018/2019 zakończyła się praca Krzysztofa Janczaka w TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. Szkoleniowiec otrzymał ofertę pracy w występującej w I Lidze drużynie Gwardii Wrocław i od kilku dni oficjalnie pełni tam funkcję trenera. Patrząc z perspektywy naszego klubu odejście takiego fachowca jak Krzysztof Janczak jest niewątpliwie dużą stratą, ale wierzymy, że przez rok pracy nauczyliśmy się od niego wystarczająco dużo, żeby w następnych sezonach wprowadzić klub do 2 ligi. Co o pracy w naszym klubie i o perspektywach rozwoju siatkówki w Jelczu-Laskowicach sądzi trener Janczak? -  tego dowiecie się z artykułu.

- Trenerowi zespołu ciężko jest uznać sezon za udany, jeśli nie udało się osiągnąć zakładanego celu sportowego, którym był awans do 2 ligi. Na finiszu rozgrywek byłem zadowolony z gry drużyny. Urazy Dawida Łapiaka i Pawła Włodka mocno osłabiły zespół i nie ułatwiły nam zadania. Mimo braku możliwości rotowania składem dzielnie walczyliśmy i odnieśliśmy 2 zwycięstwa w 3 meczach. Brak awansu do turnieju półfinałowego o awans do 2ligi można więc nazwać pechowym splotem okoliczności. Tym bardziej szkoda pracy wykonanej przez zawodników, którzy przez kilka miesięcy wspólnej pracy zanotowali wyraźny progres, jeśli chodzi o profesjonalne podejście do treningów i przygotowanie fizyczne – mówi trener Krzysztof Janczak podsumowując swoją pracę w Jelczu-Laskowicach.

Janczak 1

- Patrząc z perspektywy przepracowanego sezonu uważam, że zawodnicy (oczywiście w zróżnicowanym stopniu) nauczyli się naprawdę dużo. W życiu trenera często bywa tak, że progres zawodnika widoczny jest dopiero po zakończeniu pracy z danym szkoleniowcem, a sukces spada na jego następcę. Chciałbym, żeby ta anegdota zmieniła się w prawdę w przypadku zawodników Faurecia Volley – nieco żartobliwie dodaje nasz były trener.

- Dziękuję za współpracę wszystkim zawodnikom, ponieważ zdaję sobie sprawę, że trenowanie w przyjętym układzie wymagało sporo wyrzeczeń.  Dziękuję za współpracę i jego olbrzymie zaangażowanie w funkcjonowanie klubu Krzysztofowi Pilawie, który jako trener był dla mnie dużą pomocą. Dziękuję prezesowi klubu Piotrowi Piechocie za jego wysiłek organizacyjny. Patrząc z perspektywy mojej wcześniejszej pracy na wyższych poziomach rozgrywkowych jestem pełen uznania dla poziomu organizacyjnego w TS Volley – chwali sobie pracę w TS Volley były reprezentant Polski i olimpijczyk z IO Atlanta 1992.

Janczak 2

- Przed rozpoczęciem mojej pracy określiliśmy sobie rzeczy, które należałoby poprawić i oceniając sytuację na koniec sezonu uważam, że organizacyjnie TS Faurecia Volley jest na wyższym poziomie niż 3 liga. Wierzę, że w kolejnych sezonach klubowi uda się wskoczyć, co najmniej, do 2 ligi. Perspektywy, jakie otwierają się dla siatkówki w Jelczu-Laskowicach są bardzo ciekawe. Duża w tym zasługa osób, które poznałem: Pana Burmistrza Bogdana Szczęśniaka i prezesa jelczańskiej hali Pana Krzysztofa Konopki oraz oczywiście Piotra Piechoty i Krzysztofa Pilawy. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy i Centrum Sportu i Rekreacji  siatkówka rozwija się w mieście bardzo szybko, o czym świadczą sukcesy młodzieży trenowanej przez Krzysztofa Pilawę. Trzymam kciuki, żeby wykonywana obecnie praca była kontynuowana.

Janczak 3

„Kolejny sezon będzie bardzo ważny dla klubu, który uważam na gotowy na awans do 2 ligi. Życzę prezesowi, trenerom i kibicom powodzenia i wielu sukcesów. Liczę, że w kolejnym sezonie uda mi się pojawić na meczu w Jelczu-Laskowicach i wspólnie kibicować TS Faurecia Volley. Zapraszam również na mecze mojego obecnego klubu do Wrocławia” – kończy nasz były trener.

Wszyscy w klubie TS Faurecia Volley również liczą, że nasze drogi z Krzysztofem Janczakiem jeszcze się spotkają. Trenerze dziękujemy za wykonaną pracę!!!

fot. Tomasz Pawlicki - fotografia sportowa

fot. Agnieszka Piechota

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu siatkówką w Jelczu-Laskowicach, które  przejawia się wzrostem liczby młodzieży trenującej w naszym klubie oraz rosnącej liczbie kibiców na meczach drużyn TS Faurecia Volley, występujemy z inicjatywą utworzenia Jelczańskiej Ligi Siatkówki VolleyLiga (JLS). Po zakończeniu sezonu ligowego przez drużyny młodzieżowe i drużynę seniorów TS Faurecia Volley chcemy dać przyjemność siatkarskiej  rywalizacji swoim kibicom oraz innym pasjonatom tej dyscypliny sportu.

Utworzenie amatorskiej ligi siatkówki w Jelczu-Laskowicach jest zupełnie nową inicjatywą, dlatego Wasze zainteresowanie tymi rozgrywkami jest dla nas póki co niewiadomą. Z tego powodu przedstawiamy stanowiącą zarys systemu rozgrywek i czekamy na Wasze wstępne zgłoszenia do rozgrywek. Analizując wstępne zgłoszenia do 30.04 przedstawimy oficjalny regulamin JLS. Do 7 maja będziemy czekać na oficjalne zgłoszenia do rozgrywek i wpłatę wpisowego. W czwartek 9.05 odbędzie się spotkanie kapitanów zespołów oraz oficjalne losowanie.

Zarys systemu rozgrywek Jelczańskiej Ligi Siatkówki:

 1. Rozgrywki planujemy przeprowadzić w terminie 16.05.2019 - 27.06.2019.
 2. Rozgrywki odbywać się będą w czwartki w godzinach 20:00 - 22:00. Mecze odbywać się będą jednocześnie na 2 sektorach hali sportowej w Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Oławska 46 Jelcz-Laskowice).
 3. Rozgrywki prowadzone będą przez Towarzystwo Siatkarskie Volley Jelcz-Laskowice. W trakcie rozgrywania spotkań zabezpieczona zostanie opieka medyczna oraz sędziowie.
 4. Planowane jest podział na Jelczańską Ligę Siatkówki Kobiet oraz Jelczańską Ligę Siatkówki Mężczyzn. Do utworzenia ligi w każdej kategorii potrzebne będą zgłoszenia 4 drużyn.
 5. W rozgrywkach JLS będą obowiązywać przepisy gry w piłkę siatkową PZPS (obowiązywać będą wysokości siatki dla kategorii seniorka/senior).
 6. Obowiązywać będzie wpisowe do rozgrywek w wysokości 400 zł/drużyna płatne na konto Towarzystwa Siatkarskiego Volley. Każda z drużyn w ramach rozgrywek rozegra minimum 4 spotkania ligowe.

Aby opracować pełny regulamin oraz system rozgrywek dostosowany do liczby zgłoszonych zespołów potrzebujemy Waszego odzewu. Prosimy o przesłanie informacji o zainteresowaniu udziałem w rozgrywkach JLS VolleyLigi przez kapitanów drużyn na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 28.04.2019. Do 30.04.2019 ogłosimy oficjalny regulamin i system rozgrywek i czekać będziemy na Wasze właściwe zgłoszenia wraz z wpłatą wpisowego. Mamy nadzieję, ze nasza inicjatywa spotka się z zainteresowaniem sympatyków siatkówki nie tylko z Jelcza-Laskowic.

W ciągu dwóch tygodni od ogłoszenia wstępnych zapisów do Jelczańskiej Ligi Siatkówki otrzymaliśmy od Was pierwsze zgłoszenia. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to prosimy o przesłanie mailowo zgłoszenia drużyny na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 7 maja 2019. Dwa dni później, 9 maja o godzinie 18.15 w sali 29 Centrum Sportu i Rekreacji odbędzie się spotkanie kapitanów drużyn z organizatorami.  Kapitanów drużyn prosimy o przyniesienie na spotkanie wypełnionych dokumentów (lista zawodników zespołu oraz oświadczenie zawodnika).

Poniżej przedstawiamy regulamin rozgrywek. System rozgrywek może jeszcze ulec zmianie w zależności od liczby zgłoszonych drużyn i zostanie dopracowany do spotkania z kapitanami drużyn 9 maja 2019.

Zarys systemu rozgrywek Jelczańskiej Ligi Siatkówki:

 1. Rozgrywki planujemy przeprowadzić w terminie 16.05.2019-27.06.2019.
 2. Rozgrywki odbywać się będą w czwartki w godzinach 20-22. Mecze odbywać się będą jednocześnie na 2 sektorach hali sportowej w Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Oławska 46 Jelcz-Laskowice). W przypadku dużej liczby zgłoszonych drużyn przewidziane jest rozgrywanie spotkań także w piątki w godzinach 20-22 (terminy poszczególnych kolejek zostaną uzgodnione na spotkaniu z kapitanami drużyn).
 3. Organizatorem rozgrywek będzie Towarzystwo Siatkarskie Volley Jelcz-Laskowice. W trakcie rozgrywania spotkań zabezpieczona zostanie opieka medyczna oraz sędziowie.
 4. Planowane jest podział na Jelczańską Ligę Siatkówki Kobiet oraz Jelczańską Ligę Siatkówki Mężczyzn.
 5. W rozgrywkach JLS będą obowiązywać przepisy gry w piłkę siatkową PZPS (obowiązywać będą wysokości siatki dla kategorii seniorka/senior). Spotkania będą odbywać się do 2 wygranych setów (do 25 punktów).
 6. W rozgrywkach brać udział mogą wyłącznie zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek do 9.05 i wpisani na Listę zawodników dostarczoną w tym dniu przez kapitana druzyny organizatorom rozgrywek.
 7. Na boisku może przebywać maksymalnie 1 zawodnik występujący w sezonie 2018/2019 w rozgrywkach III ligi lub ligi wyższej. W zespole (na liście zawodników zgłoszonych do rozgrywek) może być maksymalnie 2 takich zawodników.
 8. Obowiązywać będzie wpisowe do rozgrywek w wysokości 400 zł/drużyna płatne na konto Towarzystwa Siatkarskiego Volley (płatne po spotkaniu z kapitanami, a przed startem rozgrywek czyli w okresie 9.05- 15.05.2019).
 9. Zawodnicy zgłaszając się do rozgrywek (podpisując Oświadczenie zawodnika) oświadczają o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału rozgrywek.

 

Zapraszamy – tych, którzy jeszcze tego nie uczynili – do zgłoszenia zespołu do ligi. Z kapitanami drużyn widzimy się na zebraniu w Sali 29 Centrum Sportu i Rekreacji (ul Oławska 46 Jelcz-Laskowice) w dniu 9 maja o godzinie 18:15.

Złe miłego początki – takim porzekadłem można opisać kilka pierwszych kolejek ligowych sezonu 2018/2019 w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Janczaka. Jednak im dalej w las, tym było lepiej. W szeregach naszej drużyny doszło do małego przegrupowania szyków i dołączyli do niej w trakcie sezonu Tomasz Reczuch i Mateusz Paszkowski. Od połowy sezonu z każdą kolejką ligową gra siatkarzy Volleya wyglądała coraz bardziej efektownie i pewnie. Miejsce po miejscu przesuwaliśmy się w górę tabeli, a sezon ostatecznie skończyliśmy na 4. pozycji w III Dolnośląskiej Lidze Piłki Siatkowej. Pozwoliło to zgłoszenie akcesu do gry w barażach. Po kilku nerwowych dniach oczekiwania dostaliśmy odpowiedź, że jedziemy walczyć o II ligę!

Baraże o awans do 2 ligi składają się z 3 faz: ćwierćfinałowej, półfinałowej i finałowej. W każdej z tych faz odbywają się turnieje, w których w 4 zespołowych grupach zespoły rywalizują metodą każdy z każdym. Z turniejów ćwierćfinałowych i półfinałowych do kolejnej fazy awansują 2 najlepsze drużyny. W finale baraży znajdzie się 8 najlepszych drużyn spośród 32 ekip, które w piątek rozpocznie rywalizację w rundzie ćwierćfinałowej. Zespoły zostaną podzielone na 2 4-zespołowe grupy. Z nich po 3 najlepsze drużyny awansują do 2 ligi. Droga do 2 ligi jest wiec długa i kręta. Ale zawodnicy Volleya, wzbogaceni ubiegłorocznym doświadczeniem z baraży, będą chcieli sprawić niespodziankę i wywalczyć upragniony awans.

Góra 91

Jak kształtują się nasze szanse w turnieju, który w piątek rozpocznie się w Rzgowie?  Jeśli odnosić się do dyspozycji graczy Volleya w ostatnich tygodniach, to napawa ona optymizmem. Wzrost formy naszej druzyny potwierdziły zeszłotygodniowe sparingi z drużynami PKPS Siatkarz Bierutów (vicemistrz woj. dolnośląskiego) i NKS Start Namysłów (mistrz woj. opolskiego), które także wezmą udział w barażach. Większa niewiadomą stanowią dla nas nasi rywale.  W piątek o godzinie 18 na inaugurację turnieju zmierzymy się z drużyną gospodarzy LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza, która zdobyła tytuł mistrza wielkopolskiej 3 ligi. W sobotę o godzinie 17 zagramy z UKS "Olimpijczyk" Drawsko Pomorskie, czyli także mistrzem województwa, w tym przypadku zachodnio-pomorskiego. Natomiast turniej zakończymy niedzielnym (godz. 17) starciem z MKSR Pyskowice, czyli 3 drużyną w rozgrywkach 3 ligi na Śląsku. Mamy nadzieję, że będziemy wtedy cieszyć się z awansu do kolejnej rundy!

Szykują się wielkie siatkarskie emocje. Jak przekonaliśmy się w ubiegłym roku baraże rządzą się zupełnie innymi prawami niż rozgrywki ligowe i wywalają o wiele więcej emocji. Nic dziwnego, ponieważ każdy mecz jest spotkaniem o stawkę, żeby nie powiedzieć o życie. Zapraszamy – w miarę możliwości – do Rzgowa naszych kibiców. Wasze wsparcie bardzo nam się przyda.

#goVOLLEY

fot. Agnieszka Piechota

Nasi partnerzy

pasek sponsorow8