Klub Towarzystwo Siatkarskie Volley Jelcz-Laskowice został założony w 2014 roku. Drużyna TS Volley Jelcz-Laskowice rywalizuje od roku 2015 w rozgrywkach III Dolnośląskiej Ligi Siatkówki, rozgrywając swoje spotkania w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach. Od tego czasu klub notuje ciągłą poprawę wyników zespołu oraz zainteresowania swoją działalnością. Z naszych obserwacji wynika, że nasze spotkania przyciągają największą rzeszę kibiców w rozgrywkach III ligi. Poza tymi rozgrywkami klub działa na innych płaszczyznach:

Hala Centrum Sportu i Rekreacji J-L, fot. archiwum CSiR

- dwukrotnie organizował turniej siatkówki plażowej o Puchar Prezesa Centrum Sportu i Rekreacji , w którym udział oprócz zawodników Volleya brali udział siatkarze występujący w Pluslidze oraz pierwszej lidze (kolejni zwycięzcy tego turnieju: Krzysztof Antosik i Arkadiusz Olczyk)

- klub organizował także turnieje siatkówki mające na celu upowszechnianie aktywności fizycznej i zaszczepienie zamiłowania do uprawiania sportu wśród młodzieży ze szkół podstawowych  (turnieje organizowane we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Szkolnym Związkiem Sportowym)

-w 2015 roku organizowaliśmy w hali Centrum Sportu i Rekreacji Turniej Piłki Siatkowej o puchar Burmistrza Jelcza-Laskowic, w którym drużyna zajęła 3 miejsce w 6 zespołowej stawce)

- nasz klub angażuje się także w działalność charytatywną. W lutym 2015 roku zorganizowaliśmy mecz TS Volley – Olavia Oława, na którym przeprowadzona została zbiórka pieniędzy dla Grzegorza Galasińskiego.

Od sezonu 2017/18 nasz klub pozyskał sponsora tytularnego i występuje w rozgrywkach pod nazwą TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice.

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB