W minioną sobotę w Gubinie siatkarze IM Rekord Volley Jelcz-Laskowice odnieśli 3 zwyciestwo w sezonie. Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka w starciu z MLKS Iwaniccy Gubin dyktowali warunki gry przez całe spotkanie i zainkasowali cenne 3 punkty. Po zimnym prysznicu i porażce w spotkaniu 1. kolejki w Rząsni Jelczańskie Lwy wyraźnie się rozpędzają i zwyciężyli w 3 meczu z rzędu. Co warte podkreślenia za każdym razem sięgali po komplet punktów, co sprawia, ze plasują się obecnie na 3 miejscu w ligowej tabeli.

396728781 1071195944270175 3847864040047328450 n

Na wyjazdowy mecz do Gubina siatkarze IM Rekord Volley jechali ze sporymi nadziejami i chęcią przedłużenia zwycięskiej passy. Po wygranych meczach z METPRIM Volley Radomsko (3:0) i Dr Oko Ikar Legnica (3:1) marzyła się im 3 wygrana z rzędu. Droga na mecz wyjazdowy była tym razem wyjątkowo długa, ponieważ naszych zawodników czekał najdalszy wyjazd w sezonie. Do pokonania mieliśmy 300 kilometrów. Na szczęscie sama droga po 3 punkty nie była tak długa ani wyboista. Do rozstrzygniecia kwestii zwycięstwa wystarczyły 3 sety.

394323089 1067938827929220 7135201984668210833 n

Przed meczem wydawało się, że Jelczańskie Lwy nie będą faworytem rywalizacji z MLKS Iwaniccy Gubin. Gospodarze do sobotniego starcia rozegrali 2 spotkania i w obu cieszyli się ze zwycięstwa. Wygrali z LKS Czarni Rząśnia 3:1 i z BS Sobieski Żagań 3:2. Na szczęście status niepokonanych w rozgrywkach II Ligi zabrali im siatkarze Krzysztofa Janczaka. Od początku meczu nasz zespół wyglądał na bardzo zmotywowany i dobrze dysponowany. Pierwszą partię rozpoczęliśmy od prowadzenia 8:4, które kontrolowane było w dalszej fazie seta. Set skończył się wynikiem 25:20. Znacznie bardziej wyrównany przebieg miała druga część spotkania. Gospodarze szykbo objęli 1-2 punktowe prowadzenie i udało im się odskoczyć nawet na 3 punkty. Na nasze szczęście przy stanie 16:18 w polu zagrywki ustawił się Mateusz Frąc. Zaczął od punktowej zagrywki i finalnie serwował aż 5 razy. W dużej mierze dzięki niemu dało się nam wygrać drugiego seta 25:23.

Trzeci set toczył się już pod kontrolą siatkarzy prowadzonych przez trenera Janczaka. W środkowej części seta Jelczańskie Lwy odskoczyły na 4 punkty i przewagę utrzymali do końca partii, a właściwie końca meczu. Trzeci set skończył się wynikiem 25:19, a całe spotkanie 3:0 dla naszego zespołu. Kolejny raz lokomotywą w ofensywnej grze naszej drużyny był Mateusz Frąc, który zdobył 27 punktów, w tym 18 punktów atakiem, 6 zagrywką i 3 blokiem.

Dzięki 3 zwycięstwu z rzędu siatkarze IM Rekord Volley awansowali na 3 miejsce w tabeli II Ligi.

395437630 1069040167819086 5549214711245829120 n

Mamy nadzieję, że siatkarze IM Rekord Volley Jelcz-Laskowice w kolejnym meczu także sięgną po wygraną i przedłużą zwycięską serię do 4 meczów. Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę 28.10 namecz 5. kolejki II Ligi Siatkówki Mężczyzn PZPS pomiędzy IM Rekord Volley Jelcz-Laskowice a ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Szykuje się trudne starcie, a Wasz głośny doping będzie bardzo pomocny!!