Siatkarze IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice dotarli do półmetka sezonu 2022/2023 rozgrywek II Ligi Siatkówki Mężczyzn. Sobotnie spotkanie 12. kolejki z KPS Chełmiec Wałrzych będzie początkiem rundy rewanżowej. Liczymy, że siatkarze Jelczańskich Lwów drugą część sezonu rozpoczną z taką samą energią i formą jak początek sezonu. W inaguracyjnej kolejce siatkarze IM Faurecia Volley i KPS Chełmiec zaserwowali kibicom w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice prawdziwą siatkarską ucztę zakończoną tie-breakiem i zwyciestwem naszego zespołu 3:2. Wałbrzyszanie we własnej hali będą chcieli zrewanżować sie za tamto spotkanie, a to zwiastuje wielkie emocje w Hali Wałbrzyskich Mistrzów.

319021494 689429775983161 2267811900629956650 n

Z obozu Jelczańskich Lwów

Siatkarze Jelczańskich Lwów po świetnym starcie sezonu i 4 premeirowych zwycięstwach, w ostatnich tygodniach złapali zadyszkę. Potrafili wygrać jedynie 1 z 7 spotkań, co spowodowało spadek ze szczytu tabeli do jej środkowej części. Aktualnie nasz zespół zajmuje 8 miejsce z dorobkiem 14 punktów. Pozytywnym sygnałem przed rewanżowym starciem z KPS Chełmiec był ostatni mecz siatkarzy IM Faurecia Volley. We własnej hali nasi siatkarze stoczyli ponad dwugodzinną batalię z 4 zespołem tabeli KS Rudziniec. Choć premierowa partia należała do gości (23:25) to dwa kolejny sety toczyły się pod dyktando zespołu trenera Krzysztofa Pilawy i kończyły się zwycięstwem IM faurecia Volley w stosunku 25:19. Do odniesienia zwyciestwa za 3 punkty zabrakło zimnej krwi w końcówce 4. partii. Jelczańskie Lwy miały nawet piłkę meczową przy stanie 24:23, jednak nie udało się jej wykorzystać. Zawodnicy zespołu z Górnego Śląska wygrali czwartą odsłonę na przewagi 27:25 i doprowadzili do tie-breaka. W nim długo walka toczyła się punkt za punkt. Po przerwie w połowie seta i zmianie stron goscie uzyskali 4 punktowe prowadzenie. Ostatecznie wygrali decydującą partie 15:12 i cały mecz 3:2. Mimo wszystko kibice zgromadzeni w hali CSiR mogli być zadowoleni z postawy naszych zawodników i z ogladania bardzo emocjonujuącego pojedynku na wysokim poziomie siatkarskim. Dobra postawa zespołu i widoczny progres w grze cieszą, lecz po meczu w którym Jelczańskie Lwy miały piłkę setową na 3:1 pozstaje niedosyt. Z drugiej strony 1 punkt dopisany w tabeli cieszy.

Liczymy, że w meczu kończącym ligowe zmagania w 2022 roku siatkarze IM Faurecia odniosą zwycięstwo. Po dwumeczowej przerwie do prowadzenia Jelczańskich Lwów powróci Krzysztof Janczak. Nasz trener ostatnie dwa tygodnie spędził  z Reprezentacją Polski U16 dziewcząt. Kadra Polski prowadzona przez Janczaka zdobyła w łotewskim Daugavspils złoty medal Mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) wygrywając wszystkie 5 spotkań. Liczymy, że zwycięska seria trenera z Mistrzostw zostanie podtrzymana przez Jelczańskie Lwy w Wałbrzychu.

Przechwytywanie12

Z obozu rywali - KPS Chełmiec Wałbrzych

Siatkarze KPS Chełmiec Wałbrzych po zakończeniu 1 rundy rozgrywek plasują się na 6 miejscu w tabeli II Ligi PZPS. Ich przewaga nad IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice wynosi 4 punkty. Ostatnie tygodnie dla podopiecznych trenera Fabiana Kurzawińskiego nie są udane. Wałbrzyszanie wygrali zaledwie 1 z 5 spotkań. W zeszłotygdniowym derbowym starciu z DOFU Bielawianka Bester Bielawa rozgrywanym w Hali Wałrzyskich Mistrzów siatkarze Chełmca ulegli 2:3. Po dwóch pierwszych setach wygranych odpowiednio 25:21 i 25:12 przez KPS losy spotkania niespodziewanie się obróciły. Bielawianka wygrała trzeciego seta 19:25, a wygrywajac kolejną partię 25:21 doprawadziła do tie-breaka. Piąty set dostarczył zdecydowanie najwięcej emocji. Ostatecznie to goście zwyciężając 16:14 wywieżli wygraną z Wałbrzycha.

Liczymy, że w sobotę w wałbrzyskiej hali górą będą również goście, co oznaczałoby wygraną IM Faurecia Volley. Oba zespoły przystąpią do spotkania z chęcią przełamiania ostatniej złej passy i zwycięskiego zakończenia roku kalendarzowego. Zwiastuje to spore emocje i bardzo cieakwy mecz w mieście pod Zamkiem Książ.