Po 4 kolejkach rozgrywek II Ligi Siatkówki Mężczyzn siatkarze IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice prowadzą w ligowej tabeli. Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka w sezonie 2022/2023 nie zaznali jeszcze samku porażki i cztery razy schodzili z parkietu ciesząc sie ze zwycięstwa. Teraz przed nimi kolejny przeciwnik, a będzie nim geograficzny sąsiad - drużyna Gwardii Wilczyce. Przeciwnik nowy w II-ligowej stawce, ale dobrze nam znany. Zapowiada się emocjonujące spotkanie i liczymy, że siatkarze Jelczańskich Lwów znów sięgną po wygraną. Dobra informacją z obozu IM Faurecia Volley jest powrót do gry po kontuzji Adriana Zająca, którego brakowało w naszym skłądzie od meczu 1. kolejki z KPS Chełmiec Wałrzych. Zapraszamy do przeczytania przedmeczowej zapowiedzi. 

 

 DSC 9668

 

Z obozu Jelczańskich Lwów

 

Spotkanie IV kolejki z Tubądzin Volley MOSiR Sieradz było starciem lidera z wiceliderem rozgrywek. Mecz rozgrywaliśmy na wyjeździe, a do ekipy z Sieradza przed spotkaniem traciliśmy tylko punkt. Stawką pojedynku była więc pozycja lidera rozgrywek II Ligi Siatkówki Mężczyn. Do meczu Jelczańskie Lwy przystąpiły bez atakująćego Adriana Zająca. Początek meczu należał do podopiecznych Krzysztofa Janczaka i Krzysztofa Pilawy. Nasi siatkarze szybko objęli kilkupunktowe, lecz gopodarze nie składali broni i sukcesywnie odrabiali straty. W połowie seta to zawodnicy Tubądzin Volley odskoczyli na kilka punktów (16:14; 21:19). Prowadzenie siatkarze z Sieradza utrzymali do końca premierowej odsłony, którą wygrali 25:22. Drugi set od niemal samego początku układał się po myśli zawodników IM Faurecia Volley. Nasz zespół niemal nie popełniał błędów i narzucał trudne warunki gry gospodarzom agresywną zagrywką. Zawodnicy naszego klubu prowadzili 8:16, później 16:12, a pod koniec seta powiększyli prowadzenie do nawet 7 punktów (21:14). Utrzymali je na takim poziomie do końca partii, która zakończyła się wynikiem 18:25. Kolejne 2 sety były prawdziwym siatkarskim dreszczowcem. Walka była bardzo wyrównana. W połowie seta przegrywaliśmy 16:13, aby po kmilku akcjach i skutecznych atakach wyjść na porowadzenie 21:20. Końcowy fragment 3 partii to twarda walka punkt za punkt i zwycieśtwo Jelczańskich Lwów 28:26. Czwarty set miał jeszcze bardziej dramatyczny przebieg i więcej zwrotów akcji. Gra toczyła się punkt za punkt do stanu 18:18. Wtedy siatkarze IM faurecia Volley przy zagrywce Dawida Gruszczyńskiego odskoczyli na 22:18. Wtedy serią punktową odpowiedzieli gospodarze i kilka chwil później zespół z Sieradza miał piłkę setową (24:23). Kibice zgormadzeni na trybunach zobaczyli następnie kilka długich wymian, które dostarczyły wielkich emocji. Nasi zawodnicy nie wykorzystali piłki meczowej przy stanie 27:26. Przy stanie w polu zagrywki pojawił się znów "Grucha", który najpierw mocnym serwisem utrudnił życie rywalom, a przy stanie 29:28 zaserwował asa!. W taki sposób wygraliśmy w meczu na szczycie grupy 3 rozgrywek II Ligi i nadal jesteśmy niepokonani w sezonie 2022/2023. Na uwagę zasługują 21 punktów zdobytych przez przyjmujacego Maćka Lewickiego oraz aż 7 punktowych bloków Jędrzeja Maćkowiaka.

 

305066144 803329211056851 7382484194875844963 n

 

Zespół IM Faurecia Volley zajmuje po 4 kolejkach pozycję lidera grupy 3 rozgrywek II Ligi Siatkówki z dorobkiem 10 punktów. Stawka jest jednak bardzo mocno spłaszczona, a zajmująca 6 miejsce ZAKSA Stzrelce Opolskie ma do naszej drużyny 3 punkty straty. Oczko mniej ma nasz najbliższy przeciwnik - Gwardia Wilczyce plasująca się na 7 pozycji.

 

tab1

 

Z obozu rywali – Gwardia Wilczyce

 

Zespół z Wilczyc kibice naszego klubu kojarzą z rozgrywek Dolnośląskiej III Ligi. W sezonie 2021/2022 klub wywalczył awans do II Ligi Siatkówki Meżczyzn. Zmiana klasy rozgrywkowej, zmiany kadrowe, a także zmiana nazwy - od czasu naszej ostatniej ligowej potyczki z Wilczycami dużo sie w tym klubie zmieniło. Bieniaminek zalicza udany start sezonu 2022/2023. Do tej pory na swoim koncie zawodnicy z Wilczyc zapisali 6 punktów wygrywając 2 spotkania i 2 razy przegrywając. W pierwszej kolejce Gwardia Wilczyce uległa na wyjeździe WKS Wieluń 0:3. W kolejnym spotkaniu odniosła pierwsze historyczne zwycieśtwo na drugoligowych parkietach z NKS Start Namysłów. Następnie przegrała wyjazdowe spotkanie z Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 1:3 i wygrła domowy mecz z Bielawianką Bielawa 3:0.

 

301685616 529005615900642 3606288144180733659 n

 

W drużynie naszych najbliższych rywali znjadziemy kilku bardzo doświadczonych siatkarzy jak środkowy Mariusz Gaca i atakujący Bartosz Janeczek. Bartosz Janeczek w poprzednim sezonie reprezentował barwy pierwoszligowego Chrobrego Głogów, a wcześniej podobnie jak Gaca grał na parkietach Plusligi. Mariusz Gaca w ubiegłym sezonie był kapitanem naszej drużyny, ale po nim zdecydował się na zmianę barw klubowych.  W Wilczycach występuje także inny były zawodnik IM Faurecia Volley przyjmujący Mateusz Paszkowski.  Mimo statusu beniaminka drużyna rywali może uchodzić za doświadczoną i w sobotę w Centrum Sportu i Rekreacji będzie dla siatkarzy IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice trudnym rywalem.

 

Plakat III Wilczyce

 

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 22 23 1