Jelczańskie Lwy znakomicie rozpoczęły sezon 2022/2023. Podopieczni trenerów Krzysztofa Janczaka i Krzysztofa Pilawy wygrali 3 pierwsze spotkania rozgrywek II Ligi Siatkówki Mężczyzn. Pozwala nam to zajmować 2 miejsce w stawce 12 zespołów. Przed siatkarzami IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice w najbliższej kolejce spore wyzwanie . Mecz, którego stawką będzie fotel lidera II Ligi!!  Na parkiecie rywala zmierzymy się z Tuboądzin Volley MOSiR Sieradz, czyli obecnym liderem rozgrywek. Zapowiada się fantastyczna walka o utrzymanie statusu niepokonanych. My już nie możemy się doczekać. A zanim dojdzie do pojedynku proponujemy zapoznanie się z przedmeczowym artykułem.

311913139 798451601544612 5541593441397827534 n

Z obozu Jelczańskich Lwów

Siatkarze IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice w pierwszych tygodniach sezonu pokazują wysoką formę. Choć w obrębie poszczególnych spotkań gra zespołu jeszcze faluje, to nasi zawodnicy potrafią w trudnych, newralgicznych momentach meczów pokazać swoją siłę. Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Janczaka wygrał 3 z 3 rozegranych spotkań i zajmuje drugą pozycję w tabeli. W pierwszym meczu sezonu we własnej hali nasi zawodnicy wygrali z KPS Chełmiec Wałbrzych 3:2. Spotkanie miało bardzo ciekawy przebieg, a siatkarze IM Faurecia Volley pokazali dobrą grę. Prowadzili już 2:0 i wydawało się, że sięgną po inauguracyjne zwycięstwo za 3 punkty. Kontuzja Adriana Zająca  pokrzyżowała jednak plany. Rywale nabrali jednak wiatru w żagle i wygrali 2 kolejne partie. O zwycięstwie w meczu zdecydował tie-break. W nim Jelczańskie Lwy przy głośnym wsparciu licznie zgromadzonych kibiców wróciły z dalekiej podróży. Wygrali piątego seta, w którym przegrywali już 11:13 i rozpoczęli sezon od zwycięstwa 3:2 (26:24, 25:21, 18:25, 17:25, 15:13). MVP meczu ostał wybrany przyjmujący naszej drużyny Kacper Pakos. Druga kolejka znów przyniosła nam pięciosetowy pakiet emocji. Na trudnym terenie we Włoszczowie siatkarze IM Faurecia Volley stoczyli długi, ale zwycięski pojedynek. Mecz rozpoczęli od zwycięstwa w premierowej odsłonie pojedynku. Drugi set padł łupem gospodarzy, a trzeci set znów należał do zawodników IM Faurecia Volley. W czwartej partii mieliśmy nawet piłkę meczową, ale znów o losie pojedynku decydował 5 set, w którym lepsi byli podopieczni Krzysztofa Janczaka. Po ponad dwugodzinnej walce IM Faurecia Volley zwyciężyli 3:2 (25:23, 20:25, 25:23, 27:29, 15:11). Do zwycięstwa w tamtym spotkaniu poprowadził nas przyjmujący Maciej Lewicki. Trzeci mecz sezonu rozegraliśmy przed swoimi kibicami w Centrum Sportu i Rekreacji. Rywalem były Tygrysy Strzelin. Beniaminek rozgrywek spisał się na naszym parkiecie nadspodziewanie dobrze. Siatkarze IM Faurecia Volley tym razem po zwycięstwo sięgnęli w 4 setach wygrywając 3:1 (25:22, 27:25, 22:25, 25:16). MVP spotkania został wybrany atakujący naszego zespołu Krzysztof Giemza.

Przechwytywanie

Z obozu rywali – Tubądzin Volley MOSiR Sieradz

W pierwszym meczu sezonu 2022/2023 siatkarze z Sieradza mierzyli się na wyjeździe z NKS Start Namysłów. Wygrali 3:0 (27:25, 26:24, 25:17), ale 2 sety kończyły się grą na przewagi. W drugiej kolejce siatkarze Tubądzin Volley podejmowali na własnym parkiecie Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Było to niezwykle emocjonujące spotkanie, które rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku. Zespół z Sieradza wygrał 3:2 (26:28, 25:19, 25:20, 18:25, 15:6). W trzeciej kolejce Tubądzin Volley grał na wyjeździe z Bielawianką Bester Bielawa i było to starcie na szczycie tabeli. W meczu tym razem nie było wyrównanej walki, a siatkarze z Sieradza dominowali na parkiecie rywali. Mecz skończył się wynikiem 3:0 (25:15, 25:20, 25:19). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany przyjmujący gospodarzy Rafał Kubiak. Przed sobotnim spotkaniem wiemy, że rywale to bardzo solidny i doświadczony zespół. Do Sieradza siatkarze IM Faurecia Volley udadzą się jednak zagrać solidną siatkówkę i z nadzieją czekamy na to starcie, które może dać naszemu zespołowi awans z pozycji wicelidera na szczyt tabeli grupy 3 rozgrywek II Ligi Siatkówki Mężczyzn.