Tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia sezonu 2023/2023 rozgrywek II Ligi Siatkówki Mężczyzn PZPS. Dla zespołu IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice będzie to 3. sezon w rozgrywkach szczebla centralnego. Po udanym poprzednim sezonie, w którym Jelczańskie Lwy umocniły swoją pozycję w drugoligowej stawce, zespół prowadzony przez trenerów Krzysztofa Janczaka i Krzysztofa Pilawy wkracza w ligową walkę w mocno odmłodzonym składzie. O przedsezonowych  przygotowaniach i nadziejach przed pierwszym gwizdkiem rozgrywek 2022/2023 przeczytacie w dalszej cześci artykułu.

 

 Okres przygotowawczy i mecze sparingowe

 

306531678 766984064691366 2200277190122601751 n kopia

 

Siatkarze IM Faurecia Volley rozpoczęli przygotowania do sezonu w połowie sierpnia. Przed trenerami i zawodnikowi w okresie przygotowawczym było bardzo dużo pracy, ponieważ w przerwie między sezonami do Jelcza-Laskowic przybyło aż 8 zawodników. Wśród nich najgłośniejsze nazwisko to Mistrz Polski z sezonu 2013/2014 w barwach PGE Skry Bełchatów Jędrzej Maćkowiak. Na pozycji środkowego bloku do zespołu dołączył też wychowanek UKS Szamotulanin Szamotuły Jakub Koput. Największa rotacja zaszła na pozycji przyjmującego, gdzie w szeregi Jelczańskich Lwów wstapili Kacper Pakos (SMS PZPS Spała), Aleksander Pikuła (AT Jastrzębski Węgiel), Igor Szymkus (UKS Szamotulanin Szamotuły) i wracający po 4 latach do Jelcza-Laskowic Maciej Lewicki (Konspol Słupca). Nowym atakujacym naszej drużyny został wracający do gry po ciężkiej kontuzji i długiej rehabilitacji Krzysztof Giemza (Norwid Częśtochowa), a na rozegraniu obok Mateusza Bielskiego zobaczymy Dawida Gruszczyńskiego (UKS Piątka Turek). Oprócz wspomnianego już wychowanka Mateusza Bielskiego w Jelczu-Laskowicach pozostali środkowi Jakub Kamiński i Oskar Spychała, libero Grzegorz Kukla i Filip Lebioda oraz atakujący Adrian Zając. W trwajacym 6 tygodni okresie przygotowań do pierwszego meczu w sezonie siatkarze IM Faurecia Volley trenowali na siłowni i hali Centrum Sportu i Rekreacji, a część zajęć siłowo-kondycyjnych przeprowadzona została w terenie.

 

300502774 748073973249042 7685813267384327343 n

 

Trenerzy Krzysztof Janczak i Krzysztof Pilawa zaplanowali do rozegrania 5 meczów spraingowych, w których mogli sprawdzić dyspozycję swoich zawodników oraz przetestować elementy i schematy gry szlifowane na treningach. W 5 meczach Jelczańskie Lwy zmierzyły się m.in. dwukrotnie z pierwszym ligowym rywalem zespołem KPS Chełmiec Wałbrzych. Trzy spotkania skończyły się naszymi zwycięstwami, jeden mecz remisem oraz jeden porażką IM Faurecia Volley.

Wyniki meczów spraingowych:

10.09 (Memoriał Janusza Laferi - półfinał; Jelcz-Laskowice) IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice vs UKS Tygrysy Strzelin 3:0

10.09 (Memoriał Janusza Laferi - finał; Jelcz-Laskowice) IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice vs KPS Chełmiec Wałbrzych 0:3; 2 miejsce w Memoriale

17.09 (Turniej o okazji Narodowego Dnia Sportu, Wałbrzych) IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice vs Gwardia Wilczyce 2:2

17.09 (Turniej o okazji Narodowego Dnia Sportu, Wałbrzych) IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice vs KPS Chełmiec Wałbrzych 3:1 ; Zwycięstwo w Turnieju

22.09 IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice vs Bielawianka Bielawa 4:1

 

306694237 766990614690711 1306406291669342353 n

 

Przed meczem IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice - KPS Chełmiec Wałbrzych

 309276668 779465373443235 6889209910306227975 n

Obserwowana w meczach sparingowych rosnaca dypozycja siatkarzy IM Faurecia Volley bardzo cieszy i napawa optymizmem przed pierwszym meczem sezonu. Historia jelczańsko- wałbrzyskich pojedynków  wskazuje, że może być to bardzo wyrównany mecz. W ubiegłym sezonie IM Faurecia Volley zakończyło rozgrywki na 6 miejscu, o jedno miejsce wyżej niż wałbrzyszanie. W bezpośrednich pojedynkach był remis 1:1, a w obu przypadkach lepsi byli gospodarze. Remis 1:1 zanotowaliśmy także w rozgrywanych przed nadchodzącym sezonem meczach sparingowych. Tak wyrównana rywalizacja wskazuje wielkie emocje podczas spotkania w Centrum Sportu i Rekreacji. W drużynie Wałbrzycha przed sezonem doszło do mniejszych zmian niż w skąłdzie Jelczańskich Lwów. Skład Chełmca to mieszanka rutyny z młodością. W składzie zespołu trenerów Fabiana Kurzawińskiego i Janusza Ignaczaka znajdziemy zawodników, którzy w przeszłości występowali na 1-ligowych parkietach, a są to Łukasz Jurkojć, Radosław Nowak, Karol Szczygielski i Adam Michalski, który ma za sobą występy w Plusligowym Cuprum Lubin. Obok wymienionej czwórki skład zespołu z Wałbrzycha stanowią młodzi zawodnicy.

Mecz z KPS Chełmiec będzie szczególny dla trenera naszej drużyny Krzysztofa Janczaka pochodzącego z Wałbrzycha. Spotkanie będzie też debiutem w barwach IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice Jędrzeja Maćkowiaka. Siatkarz mający za sobą 5 sezonów gry w Pluslidze i na koncie m.in. złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski i srebro CEV Ligi Mistrzów będzie w tym sezonie kapitanem Jelczańskich Lwów.

KRZYSZTOF JANCZAK

 

 Po udanym sezonie 2021/2022 przystępujemy do rozgrywek w mocno zmienionym składzie. W klubie pozostali zawodnicy prezentujący wysoki poziom sportowy i cięzko pracujący aby się siatkarsko rozwinąć. A to jest dla nas trenerów bardzo ważne. Do naszej kadry dołączyli młodzi zawodnicy, którzy dobrze wpisali się charakterologicznie w zespół, który tworzymy. Praca, którą wspólnie wykonujemy na treningach będzie prowadzić nas w sezonie w kierunku rozwoju, a wierzę, że poskutkuje ona dobrymi wynikami.

Odnośnie naszego przeciwnika mogę powiedzieć, że jest to silny z bardzo doświadczonym trzonem drużyny, który stanowią zawodnicy grający w przeszłości w Pluslidze czy Tauron I Lidze.  Czeka nas duże wyzwanie na początku sezonu, ale trenujemy i wychodzimy na parkiet po to, aby walczyć z takimi przeciwnikami. Przedsezonowe mecze testowe pokazały, że dysponujemy potencjałem, który pozwala nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikami z Wałbrzycha. Liczę na to w sobotę. Mam nadzieję, że moi zawodnicy przed własną publicznością zagrają dobre spotkanie!!

 

 
308750310 778173503572422 6021130341852219193 n

Do Jelcza-Laskowic trafiłem między innymi dzięki namowom trenera Krzysztofa Janczaka, z którym wspólnie pracowaliśmy w pierwszoligowej Gwardii Wrocław. Słyszałem, że IM  Faurecia Volley zapewnia świetne warunki do treningu i profesjonalizm w sferze organizacyjnej. Po prawie 2 miesiącach treningów mogę powiedzieć, że nie były to tylko obietnice i faktycznie tak jest. Z młodymi zawodnikami, którzy mocno i ambitnie trenują pracujemy w dobrej atmosferze, a to jest niezwykle ważne. Dobra atmosfera w szatni i profesjonalne podejście do treningu to podstawa do właściwego funkcjonowania drużyny i sięgania po wygrane.

Cieszę się, że Trenerzy oraz koledzy z zespołu obdarzyli mnie zaufaniem powierzając rolę kapitana zespołu. Razem z Grześkiem Kuklą będziemy w razie potrzeby wsparciem dla młodych zawodników.  Jesteśmy  zespołem o dużym potencjale. Młodsi zawodnicy z treningu na trening stają się lepszymi siatkarzami. Mam nadzieję, że ciągły rozwój będzie naszą siłą napędową, która będzie pchała nas do kolejnych zwycięstw. Przed nami długi sezon i wiele starć z bardzo mocnymi i doświadczonymi drużynami. Jako kapitan jestem przed inauguracją dobrej myśli, a na parkiecie postaramy sie pokazać naszą siłę. Liczę też, że kibice w naszej hali będą 7 zawodnikiem IM Faurecia Volley!!

 

Zapraszamy kibiców IM Faurecia Volley w sobotę (01.10) o godzinie 16:00 do Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice. Z Waszą pomocą powalczymy o wygraną na inaugurację sezonu 2022/2023!!!

 

 

 

 

 

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 2023