Rozgrywki II Ligi Siatkówki Mężczyzn znajdują się na finiszu. Do rozegrania zespołom pozostały 2 kolejki. W najbliższą sobotę po raz ostatni w sezonie 2021/2022 siatkarze IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice zagrają na swoim parkiecie. I będzie to starcie derbowe, ponieważ spotkamy się z naszym najbliższym rywalem MUKS Ziemia Milicka. Stawka spotkania będzie dla naszych rywali bardzo wysoka, ponieważ do ostatniej kolejki będą walczyć o utrzymanie w rozgrykach II Ligi. Również Jelczańskie Lwy podejdą do spotkania bardzo zmotywowane chcąc razem ze swoimi kibicami pozegnać sezon na własnym parkiecie zwycięstwem. Historia jelczańsko-milickich pojedynków jest długa i obfituje w niezwykłe sportowe emocje. Również i tym razem na parkiecie CSiR powinniśmy zobaczyć bardzo ciekawe spotkanie za sprawą wagi spotkania. Zanim jednak spotkamy sie z Wami na hali, mamy przygotowaną zapowiedź sobotniego pojedynku. Zapraszamy do jej przeczytania.

 

Z obozu Jelczański Lwów

IMG 20220204 212116

 

Zawodnicy IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice swój ostatni mecz rozegrali 19.03.2022, kiedy udali się na wyjazdowy mecz do Rząśni. Na aprkiecie rywali dzielnie walczyli o zwycięstwo z Czarnymi. Dwa pierwsze sety padły łupem gospodarzy, ale wtedy zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Janczaka wyraźnie się przebudził. Nasi siatkarze doprowadzili do wyrówanania i o końcowym zwycięśtwie decydował tie-break, który od początku kontrolowali zawodnicy z Rząśni. Podobnie jak w peirwszym spotkaniu w Jelczu-Laskowicach ulegliśmy Carnym Rząśnia 2:3. Po 20 rozegranych spotkaniach IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice zajmuje 6 pozycję w tabeli. Do rozegrania pozostały 2 serie spotkań, a nasza drużyna wciąż ma szansę na zajęcie nawet 4 miejsca na koniec sezonu. Pierwszym krokiem ku temu będzie wygranie spotkania z MUKS Ziemia Milicka. W pierwszym spotkaniu obu zespołów rozegranym w mieście słynącym z hodowli karpia wyraźnie lepsi byli nasi zawodnicy i pewnie wygrali 3:0 (25:17, 25:10, 25:13). Zwycięstwo w ostatnim meczu w sezonie przed własnymi kibicami byłoby świetnym zakończeniem udanego sezonu, a do rozegrania pozostałby tylko mecz z innym dolnośląskim zespołem KS Bielawianka Bester Bielawa (09.04).

 

tabe

W barwach IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice nie zoabczymy już przyjmującego Jędrzeja Jasnosa oraz rozgrywajacego Pawła Malickiego. Umowy z wyzej wymienionymi zawodnikami zostały rozwiązane za porozumieniem stron. Dziękujemy im za występy w barwach Jelczańskich Lwów.

 

JĘDRZEJ JASNOS  PAWEŁ MALICKI 

 

Z obozu rywali - MUKS Ziemia Milicka

 

262522489 4582862181749514 3259299922217564753 n

 Fot. Hania Konieczna

 

Nasi najbliżsi rywale mają za sobą bardzo trudny sezon. Od początku rozgrywek borykali się z problemami kadrowymi. Drużyna od lat walcząca o miejsca w górnych rejonach tabeli w tym sezonie okupowała dół tabeli. Przed tygodniem miliczanie rozgrywali mecz, który mógł zadecydować o uratowaniu ligowego bytu. Na parkiecie rywali mierzyli się z Hetmanem Włoszczowa. Ulegli jednak 0:3 i na dwie kolejki przed końcem sezonu tracą do ekipy z Włoszczowy 2 punkty. Chcąc utrzymać się w drugoligowych rozgrywkach podejdą do sobotniego pojedynku wyjątkowo zmotywowani. Mamy nadzieję, ze to siatkarze prowadzeni przez duet trenerski Krzysztof Janczak i Krzysztof Pilawa zejdą z parkietu ciesząc się z wygranej.

 

 Plakat Milicz

 

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 2023