Początek lutego dla siatkarzy IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice będzie bardzo pracowity. Nasi siatkarze tracą do ligowego podium jedynie 2 punkty, lecz mają do rozegrania 3 mecze wiecej niż zajmujący 3 pozycję siatkarze Eco-team AZS Stoelzle. Ligowe zaległości. Ligowe zaległości będziemy nadrabiać już w najbliższy weekend. Przed Jelczańskimi Lwami dwa bardzo dalekie wyjazdy. W sobotę 5 lutego o godzinie 17:30 siatkarze Volleya zmierzą się z Hetmanem Włoszczowa w zaległym meczu 17 kolejki. Dzień później, 6 lutego o godzinie 16 siatkarze trenera Krzysztofa Janczaka zagrają z SMS PZPS Spała II w przełożonym z 12 lutego meczu 21 kolejki . Po weekendowych meczach gracze Volleya nie będą mieć dużo czasu na regenrację, ponieważ już w środę 9 lutego znów zagramy na wyjeździe. W spotkaniu 20 kolejki zmierzymy się z wiceliderem ligowej tabeli AZS Częstochowa. 3 mecze w 5 dni!! Zapowiada się dużo grania i emocji w walce o wskoczenie na ligowe podium. Trzymajcie kciuki za Jelczańskie Lwy!!

 

WEEKEND 05 06.02.22

 

 W 14 rozegranych spotkaniach siatkarze IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice odniesli 9 zwycięstw i aktualnie zajmują 5 miejsce w tabeli z 27 punktami na koncie. W spojrzeniu na ligowy układ sił trzeba jednak brać pod uwagę liczbę rozegranych spotkań. Nasza drużyna ma rozegranych o 2 spotkania, a w przypadku niektórych zespołów jak chociażby 3 w tabeli Eco-team AZS Stoelzle Częstochowa nawet o 3 spotkania mniej. Pozwala to bardzo realnie patrzeć w kierunku ligowego podium. Zadanie będzie jednak o tyle trudne, że nadrabiając zaległe mecze siatkarze IM Faurecia Volley mają bardzo trudny, naładowany spotkaniami kalendarz. Od soboty do środy znajduje się w nim aż 5 spotkań. Siatkarski maraton rozpoczniemy dalekim wyjazdem (260 km) do Włoszczowy, gdzie zagramy z miejscowym Hetmanem zajmującym 12 meisjce w tabeli, ale mając rozegrane jedynie 13 spotkań. Siatkarze Hetmana będą więc zaciecie walczyć o ligową zdobycz, aby uniknąć widma spadku z rozgrywek II Ligi. Zmotywowani siatkarze z Włoszczowy będą bardzo wymagającymi rywalami. Niecałe 24 godziny później zagramy w Spale (285 km) z zajmującymi 8 lokatę w tabeli młodymi siatkarzami SMS PZPS Spała II. Co ciekawe nasi najbliżsi rywale spotkli się ze sobą w ostatniej kolejce. Na własnym parkiecie lepsi byli zawodnicy Hetmana, którzy uceikli spod topora. Przegrywali juz 0:2 w setach, aby w myśl starej siatkarskiej zasady wygrać 3:2.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Siatkarze IM Faurecia Volley podejdą do obu spotkań bardzo zmotywowani, wiedząc, że goniąc podium rozgrywek II Ligi Siatkówki Mężczyzn nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. W krótkiej perspektywie przed zawodnikami trenera Krzysztofa Janczaka środowe spotkanie z wiceliderem AZS Częstochowa, bardzo ważne w kontekście końcowego układu tabeli. W rundzie reważnowej rozgrywek nasi siatkarze nie doznali jeszcze porażki i w 3 spotkaniach zdobyli komplet 9 punktów wygrywajac 3:0 KPS Chełmiec Wałbrzych, 3:1 z Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa i 3:1 z MKS Ikar Legnica. Liczymy, że mimo braku rytmu meczowego w ostatnich tygodniach zawodnicy Volleya w najbliższych dniach spiszą się dobrze i zbliżą się do ligowej czołówki.

 

269691960 600183004704807 1998270291257462042 n

 

 

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 22 23 1