W sobotę nasi siatkarze rozegrali swoje 4 w sezonie, a 2 domowe spotkanie w ramach rozgrywek II Ligi Siatkówki Mężczyzn. Zawodnicy IM Faurecia Volley utrzymali zwycieski kurs i wygrali 3 raz z rzędu. Na własnym parkiecie wciąż są niepokonani! Nasza drużyna wyraźnie się rozpędza, a wiatr w skrzydła daje nam gorący doping publicznosci. Podczas meczu z Hetmanem Włoszczowa w hali CSiR było gośno, a kibice zobaczyli efektownie grający zespół Volleya. Dla tych, którzy nie oglądali tego spotkania mamy relację z meczu. Zapraszamy do lektury!

 

Do meczu z Hetmanem Włoszczowa siatkarze IM Faurecia Volley przystępowali uskrzydleni zwycięstwami w 2 poprzednich starciach z AZS Eco-Team Stoelzle Częstochowa(3:2) i KS Volley Miasteczko Śląskie (3:0). Zespół Hetmana Włoszczowa w poprzedniej kolejce również odniósł zwycięstwo wygrywając Science MKS Ikar Legnica 3:2. Mecz z Hetmanem podopieczni trenerów Krzysztofa Janczaka i Krzysztofa Pilawy rozpoczęli w najsilniejszym zestawieniu: Paweł Malicki, Mariusz Gaca (kapitan), Jędrzej Jasnos, Maciej Cierniak, Jakub Kamiński, Mateusz Paszkowski oraz Grzegorz Kukla i Filip Lebioda jako libero.

 

245643039 4305205392924207 3505710764868933292 n

 

Mecz rozpoczął się od bardzo długiej akcji, która zwiastowała wyrównaną walkę. I taka trwała w początkowej fazie seta. Potem jednak inicjatywę przejęli gospodarze. Objęli prowadzenie 8:6, a następnie powiększyli je do 4 punktów. 16:12 21:17  W końcówce seta trener Janczak sięgnął po podwójną zmianę wprowadzając na plac gry Mateusza Bielskiego i Adriana Zająca w miejsce Macieja Cierniaka i Pawła Malickiego. To właśnie młody rozgrywający miał w ręku piłkę meczową przy stanie 24:19, ale po jego zagrywce piłka poszybowała w aut.  Po chwili zagrywkę rywali przyjął Grzegorz Kukla, Bielski rozegrał do Jędrzeja Jasnosa, który mocnym atakiem po rękach rywali zdobył punkt na wagę seta i zwycięstwo 25:20.

 

W pierwszym secie świetnie funkcjonował blok zawodników Volleya. Zdobyli oni blokiem aż 6 punktów. Drugi set to kontynuacja dominacji gospodarzy, w dużej mierze za sprawą tego elementu gry.  Druga partia rozpoczęła się od zdobycia przewagi przez siatkarzy IM Faurecia Volley. Prowadzili oni 8:5, ale goście nie składali broni. Wzmocnili zagrywkę, czego efektem był as serwisowy. Mocny serwis skutecznie utrudniał rozegranie gospodarzom i po chwili Hetman wyszedł na prowadzenie 16:15. To podrażniło widocznie gospodarzy, którzy szybko doprowadzili do remisu. Końcówkę seta rozegrali iscie po profesorsku. Punkt na 21:17 atakiem z przechodzącej piłki zdobył rozgrywający Paweł Malicki.  Następnie dwa punktowe bloki na swoje konto zapisał duet Paweł Malicki i Mariusz Gaca. W miejsce Jakuba Kamińskiego przy stanie 24:17 pojawił się w polu zagrywki Mateusz Bielski. Grając agresywnego flota sprawił problemy rywalom, zdobywając punkt na 25:17 bezpośrednio zagrywką, co zakończyło drugiego seta.

 

245639228 4305206079590805 7222232210281906479 n

 

Trzeci set od początku przebiegał pod dyktando Volleya, który szybko zyskał 2 punktowe prowadzenie.  Na skrzydle skuteczny był Jędrzej Jasnos, a świetną pracę na środku siatki wykonywał kapitan zespołu Mariusz Gaca. W trzecim secie na placu gry pojawili się niemal wszyscy zawodnicy w tali trenerów Janczaka i Pilawy. Debiut w barwach Volleya zaliczył przyjmujący Szymon Stano. Za Mateusza Paszkowskiego wszedł także drugi przyjmujący Beniamin Budzich. Volley prowadził w połowie partii 16:12, a potem 21:16. Punkt na 24:20 zdobył skuteczny blok w wykonaniu Mariusza Gacy i Mateusza Paszkowskiego. Pierwszej piłki meczowej Volley nie wykorzystał na skutek zesputej zagrywki Mateusza Paszkowskiego. Po chwili jednak Mateusz Bielski rozegrał po dobrym przyjęciu piłkę na środek siatki do niezawodnego Mariusza Gacy. Kapitan efektownym atakiem zdobył punkt na 25:21 i zakończył spotkania. Statuetka najlepszego zawodnika spotkania trafiła w ręce Mariusza Gacy.

 

245557822 4305211036256976 8651981384790614243 n

 

Siatkarze IM Faurecia Volley odnieśli więc 3 zwycięstwo w swoim 4 ligowym spotkaniu sezonu 2021/2022. Przed naszymi zawodnikami intensywny tydzień. W czwartek w Centrum Sportu i Rekreacji podejmą zespół SMS PZPS Spała II w rozgrywanym awansem spotkaniu 8 kolejki. Początek spotkania o godzinie 19:30. Dwa dni później, w sobotę 23.10 siatkarze Volleya udadzą się natomiast do Legnicy gdzie o godzinie 17 zagrają z Science MKS Ikar Legnica.  Trzymajcie kciuki!!!

 

Plakat SMS Spała II

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 2023