W 3. kolejce rozgrywek II Ligi Siatkówki Mężczyzn podopiecznych trenerów Krzysztofa Janczaka i Krzysztofa Pilawy czekał wyjazd do Miasteczka Śląskiego. Już przed spotkaniem było wiadomo, że ... mecz wygra Volley! Na aprkiecie spotkały się bowiem KS Volley Miasteczko Śląskie i IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. Cieszymy się, że zwycięstwo pojechało do Jelcza-Laskowic, a Jelczańskie Lwy zapisały na swoim koncie drugie zwycięstwo w sezonie. Spotkanie zakończyło się wynkiem 3:0, ale droga do końcowego zwycięstwa nie była tak łatwa jak mógłby sugerować rezultat. Zapraszamy do przeczytania pomeczowej relacji.

 

Do Miasteczka Śląskiego siatkarze IM Faurecia Volley wybierali sie w dobrych nastrojach i z planem powrotu z 3 punktami. Po zeszłotygodniowym trzymajacym w napięciu pięciosetowym boju z pewnoscią chcieli oszczędzić nerwów sobie i trenerom i zakończyć spotkanie z kompletem punktów. W bojowych nastrojach do meczu podchodzili też gospodarze, którzy na własnym parkiecie chcieli podnieść się po przegranej w 2. kolejce z MKS Ikar Legnica. Trenrzy jelczańskiej drużyny desygnowali do gry nastepującą szóstkę: Paweł Malicki, Beniamin Budzich, Mariusz Gaca (kapitan), Maciej Cierniak, Mateusz Paszkowski, Oskar Spychała oraz Grzegorz Kukla (libero). Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Walka toczyła się systemem punkt za punkt i obu stronom trudno było przełamać rywali. Siatkarze z Miasteczka Śląskiego prowadzeni przez trenera Alberta Semeniuka zyskali 3-punktowe prowadzenie w środkowej części seta i utrzymywali je niemal do samego końca. Prowadzili następnie 21:17 i 23:20 i wydawało się, że premierowa odsłona spotkania padnie ich łupem. Zawodnicy IM Faurecia Volley wzorowo rozegrali jednak końcówkę seta. W polu zagrywki pojawił się Paweł Malicki, który wprowadzając piłkę do gry skutecznie utrudniał grę rywalom. Mała ilość błędów własnych, dobra gra w obronie i skuteczne gra blokiem były kluczem do wygrania końcówki i całego pierwszego seta. Warto podkreślić, że tylko w pierwszym secie podopieczni trenera janczaka zapisali na swoim koncie aż 6 punktowych bloków.

 

245283212 4495442133903847 2622334050268872989 n

 

 Drugi i trzeci set były niemal kalką scenariusza z peirwwszej partii. Gra była wyrównana, a losy zwycięstwa w poszczególnych setach rozstrzygały się w końcówkach. Gospodarze prowadzili 8:6, ale siatkarze IM Faurecia Volley szybko odrobili straty i prowadzili 16:15. Rywale jednak wzmocnili zagrywkę, skutecznie w ataku grał ich punktowy lider Mateusz Płaneta i wyszli na prowadzenie. Trener Janczak postanowił wprowadzić za Beniamina Budzicha Jedrzeja Jasnosa, którego dobre ataki i zagrywki okazały się kluczowe w końcówce. Mimo, że zawodnicy Miasteczka Śląskiego prowadzili 21:18 przegrali seta 25:23.

 

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia rywali 8:4 i ta przewaga utrzymywała się w dalszej częsci gry. Na zmiany pojawili się Jędrzej Jasnos i Jakub Kamiński. KS Volley prowadził już 16:12, ale znów siatkarze z Jelcza-Laskowic obudzili się na końcówkę seta i rozegrali ją po profesorsku. Na zagrywkę typu flot przeszedł Maciej Cierniak i było to dobre rozwiazanie, ponieważ przeciwnicy nie radzili sobie z przyjęciem jego serwisów. "Kolec" znów był bardzo skuteczny i zdobył 16 punktów w całym meczu. Aż 11 oczek dołożył kapitan Mariusz Gaca, często wykorzystywany w ataku przez Pawła Malickiego. Wracając do ostatniej części meczu to ze stanu 12:16 i 13:17 Jelczańskim Lwom udało się wyjść na 21:19. Ostatecznie wygrywając seta 25:23 przypieczętowali zwycięstwo 3:0 w całym spotkaniu.

 

244562948 527893551933753 891413335999942503 n 

 

Bardzo cieszymy się z wygranej naszych zawodników. Po trudnym, zaciętym spotkaniu udało się wrócić do Jelcza-Laskowic z kompletem punktów do ligowej tabeli. Cieszy fakt, że drużyna w kluczowych, newralgicznych momentach spotkań potrafi się zmobilizować i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pokazała to już w meczu z Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, a w spotkaniu z Miasteczkiem Śląskim przekonała nas o tym aż 3-krotnie w końcówkach. Zwycięstwo 3:0 jest dobrym prognostykiem przed domowym spotkaniem z Hetmanem Włoszczowa. Gorąco zachęcamy do przyjścia na ten mecz i kibicowania naszym zawodnikom. Mecz zostanie rozegrany 16 października o godzinie 18 w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice.

 

Wydarzenie Hetman2

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 22 23 1