Sezon zasadniczy rozgrywek II Ligi Siatkówki Mężczyzn upłynął bardzo szybko. W najbliższą sobotę siatkarze IM Faurecia Volley rozegrają spotkanie kończące tę fazę ligowej rywalizacji. W meczu 18 kolejki w Centrum Sportu i Rekreacji podejmiemy lidera tabeli SPS Chrobry Głogów. Spotkanie będzie dla obu drużyn okazją do przetestowania dyspozycji przed najważniejszymi meczami sezonu. W marcu siatkarzy Volleya czeka rywalizacja o utrzymanie w II Lidze. Głogowianie znajdują się na przeciwległym biegunie i w najbliższym czasie czeka ich walka o awans do Tauron I Ligi Siatkówki.  Jak na tle faworyta rozgrywek wypadną zawodnicy trenera Krzysztofa Pilawy przekonamy się w sobotę o godzinie 18. Zanim to nastąpi zapraszamy do lektury przedmeczowej zapowiedzi, w której znajdziecie informacje o osatnich występach obu drużyn oraz ich planach na najbliższe tygodnie, kiedy zapadną najważniejsze ligowe rozstrzygnięcia.

 

Z obozu Jelczańskich Lwów

 

149709664 3583937551717665 2847945504695579775 o

 Fot. Tomasz Pawlicki Fotografia Sportowa

 

W minionych kilku tygodniach śledząc poczynienia siatkarzy IM Faurecia Volley mogliśmy zaobserwować wyraźnie rosnącą dyspozycję. Wygrane w 2 z 3 ostatnio rozegranych spotkaniach pozwalają z optymizmem patrzeć na finisz sezonu. W marcu czeka nas rywalizacja w fazie Play-out. Układ ligowej tabeli zapowiada wielkie emocje w rywalizacje o utrzymanie w II Lidze. Ostatnia, 18 kolejka sezonu zasadniczego nie spowoduje już zmian w układzie dolnej części tabeli. A to oznacza, że w rundzie Play-Out (rozgrywanej do 3 zwycięstw) zagramy z lokalnym rywalem MKS Olavia Oława. Pierwsze dwa spotkania rozegrane zostaną w Oławie w dniach 12-13.03. Tydzień później walka o utrzymanie przeniesie się do Jelcza-Laskowic, a ewentualne 5 spotkanie zostanie rozegrane w Oławie. Derbowa rywalizacja o być albo nie być w II Lidze – czujemy, że siatkarskie emocje sięgną zenitu i liczymy, że zakończymy sezon zwycięsko.

 

149893607 3583942175050536 6634530011955396917 o

Fot. Tomasz Pawlicki Fotografia Sportowa

 

Zanim to jednak nastąpi podopiecznych Krzysztofa Pilawy czeka sobotnia potyczka z liderem tabeli z Głogowa. Ostatni weekend zgodnie z terminarzem rozgrywek stanowił pauzę od ligowego grania dla  wszystkich zespołów. Tydzień przerwy siatkarze Jelczańskich Lwów wykorzystali na dalszą pracę nad poprawą swojej gry. Ostatnie mecze pokazały wyraźny progres w grze naszego zespołu, w odniesieniu do starć z kolejnymi rywalami z pierwszej połowy sezonu. Wygrane z Ikarem Legnica (3:1) i KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego (3:2) oraz porażka w ostatnim rozegranym meczu z KPS Chełmiec Wałbrzych (2:3) pozwoliły na zdobycie 6 z 9 możliwych punktów. Jest to dorobek zadowalający, choć mogło być jeszcze lepiej. Ostatnia potyczka z siatkarzami Chełmca Wałbrzych była prawdziwą siatkarską bitwą, z dużą ilością efektownych obron i ataków. W tym, a także we wspomnianych meczach z Ikarem i KU AZS na punktowego lidera drużyny Volleya wyrósł Maciej Cierniak regularnie zdobywający przynajmniej 25 punktów/mecz. Trzeba jednak wskazać na rosnącą dyspozycję całego zespołu. Cieszy nas także powrót do zdrowia i gry przyjmującego Jędrzeja Jasnosa. Wszystkie przytoczone przesłanki pozwalają z optymizmem patrzeć na finał sezonu.  Sprawienie niespodzianki w meczu z liderem tabeli z Głogowa byłoby jeszcze jednym dobrze wróżącym akcentem, jednak mamy świadomość, że mimo atutu własnego parkietu będzie o to w sobotę trudno.

 

kol17tab

 

Z obozu rywali – SPS Chrobry Głogów

 

Drużyna z Głogowa w poprzednim sezonie występowała w I Lidze Siatkówki, jednak podopiecznym trenera Dominika Walencieja nie udało się uniknąć spadku. Z przebudowanym składem głogowianie będą chcieli powrócić do Tauron I Ligi. Jak na razie swój plan wykonują krok po kroku. Z bilansem 16 wygranych i zaledwie 1 porażki głogowianie już wcześniej zapewnili sobie 1 miejsce w tabeli. W poprzedniej kolejce siatkarze SPS pewnie pokonali MKS Ikar lLegnica 3:0. Starcie w Jelczu-Laskowicach będzie dla nich ostatnim ligowym meczem przed fazą Play-Off. W niej przyjdzie im się zmierzyć z MUKS Ziemia Milicka i będą zdecydowanym faworytem. W przypadku wygranej w tej parze siatkarzy Chrobrego czeka kolejny etap walki o awans, czyli rywalizacja z ekipami z pozostałych 5 grup II Ligi Siatkówki. Dotychczas głogowska drużyna udowodniła, że stawianie ich w roli faworytów do końcowego awansu było trafne.  W składzie naszych jutrzejszych rywali znajdziemy siatkarzy z przeszłością na poziomie Plusligi, jak chociażby atakujący Bartosz Janeczek, środkowy Adam Michalski czy rozgrywający i kapitan zespołu Krzysztof Antosik. Dla tego ostatniego jutrzejszy spotkanie będzie miało dodatkowy smaczek, bowiem pierwszy raz przyjedzie rozegrać ligowe spotkanie w swojej rodzinnej miejscowości.

 

126834639 1668653206646639 814288390413928762 o

Fot. Studio Siwek

 

Warto więc napisać kilka słów o zawodniku z Jelcza-Laskowic. Krzysztof Antosik to wychowanek klubu ULKS Młodzik Ziemia Oławska prowadzonego w naszym mieście przez śp. Janusza Laferiego. Następnie Krzysztof Antosik występował w juniorskiej drużynie Mostostalu Kędzierzyn Koźle, Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale oraz juniorskiej reprezentacji Polski. Przygodę z rozgrywkami 1 Ligi rozpoczął w Jaworznie. Następnie Antosik grał na poziomie 1 Ligi w MKS MOS Będzin, Cuprum Lubin (awans do Plusligi), Krispol Września, Espadon Szczecin (awans do Plusligi), KPS Siedlce. Właśnie z tego ostatniego klubu trafił do Głogowa przed poprzednim sezonem 1 Ligi. Wcześniej w sezonie 2016/2017 był zawodnikiem Plusligowej drużyny Effectora Kielce. W sezonie 2020/2021 Krzysztof Antosik jest kapitanem drużyny Chrobrego i skutecznie "dyryguje" grą swoich kolegów.

 

126094789 1666060866905873 6371643057832994787 o

 Źródło: Fanpage Facebook SPS Chrobry Głogów

 

Początek meczu 18 kolejki II Ligi Siatkówki Mężczyzn IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice – SPS Chrobry Głogów w sobotę 27.02 o godzinie 18. Tradycyjnie przeprowadzimy dla naszych kibiców transmisję live ze spotkania na naszym klubowym Facebooku. Zapraszamy do oglądania!!!

 

PLAKAT GŁOGÓW

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy