Sezon zasadniczy rozgrywek II Ligi Siatkówki Mężczyzn upłynął bardzo szybko. W najbliższą sobotę siatkarze IM Faurecia Volley rozegrają spotkanie kończące tę fazę ligowej rywalizacji. W meczu 18 kolejki w Centrum Sportu i Rekreacji podejmiemy lidera tabeli SPS Chrobry Głogów. Spotkanie będzie dla obu drużyn okazją do przetestowania dyspozycji przed najważniejszymi meczami sezonu. W marcu siatkarzy Volleya czeka rywalizacja o utrzymanie w II Lidze. Głogowianie znajdują się na przeciwległym biegunie i w najbliższym czasie czeka ich walka o awans do Tauron I Ligi Siatkówki.  Jak na tle faworyta rozgrywek wypadną zawodnicy trenera Krzysztofa Pilawy przekonamy się w sobotę o godzinie 18. Zanim to nastąpi zapraszamy do lektury przedmeczowej zapowiedzi, w której znajdziecie informacje o osatnich występach obu drużyn oraz ich planach na najbliższe tygodnie, kiedy zapadną najważniejsze ligowe rozstrzygnięcia.

 

Z obozu Jelczańskich Lwów

 

149709664 3583937551717665 2847945504695579775 o

 Fot. Tomasz Pawlicki Fotografia Sportowa

 

W minionych kilku tygodniach śledząc poczynienia siatkarzy IM Faurecia Volley mogliśmy zaobserwować wyraźnie rosnącą dyspozycję. Wygrane w 2 z 3 ostatnio rozegranych spotkaniach pozwalają z optymizmem patrzeć na finisz sezonu. W marcu czeka nas rywalizacja w fazie Play-out. Układ ligowej tabeli zapowiada wielkie emocje w rywalizacje o utrzymanie w II Lidze. Ostatnia, 18 kolejka sezonu zasadniczego nie spowoduje już zmian w układzie dolnej części tabeli. A to oznacza, że w rundzie Play-Out (rozgrywanej do 3 zwycięstw) zagramy z lokalnym rywalem MKS Olavia Oława. Pierwsze dwa spotkania rozegrane zostaną w Oławie w dniach 12-13.03. Tydzień później walka o utrzymanie przeniesie się do Jelcza-Laskowic, a ewentualne 5 spotkanie zostanie rozegrane w Oławie. Derbowa rywalizacja o być albo nie być w II Lidze – czujemy, że siatkarskie emocje sięgną zenitu i liczymy, że zakończymy sezon zwycięsko.

 

149893607 3583942175050536 6634530011955396917 o

Fot. Tomasz Pawlicki Fotografia Sportowa

 

Zanim to jednak nastąpi podopiecznych Krzysztofa Pilawy czeka sobotnia potyczka z liderem tabeli z Głogowa. Ostatni weekend zgodnie z terminarzem rozgrywek stanowił pauzę od ligowego grania dla  wszystkich zespołów. Tydzień przerwy siatkarze Jelczańskich Lwów wykorzystali na dalszą pracę nad poprawą swojej gry. Ostatnie mecze pokazały wyraźny progres w grze naszego zespołu, w odniesieniu do starć z kolejnymi rywalami z pierwszej połowy sezonu. Wygrane z Ikarem Legnica (3:1) i KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego (3:2) oraz porażka w ostatnim rozegranym meczu z KPS Chełmiec Wałbrzych (2:3) pozwoliły na zdobycie 6 z 9 możliwych punktów. Jest to dorobek zadowalający, choć mogło być jeszcze lepiej. Ostatnia potyczka z siatkarzami Chełmca Wałbrzych była prawdziwą siatkarską bitwą, z dużą ilością efektownych obron i ataków. W tym, a także we wspomnianych meczach z Ikarem i KU AZS na punktowego lidera drużyny Volleya wyrósł Maciej Cierniak regularnie zdobywający przynajmniej 25 punktów/mecz. Trzeba jednak wskazać na rosnącą dyspozycję całego zespołu. Cieszy nas także powrót do zdrowia i gry przyjmującego Jędrzeja Jasnosa. Wszystkie przytoczone przesłanki pozwalają z optymizmem patrzeć na finał sezonu.  Sprawienie niespodzianki w meczu z liderem tabeli z Głogowa byłoby jeszcze jednym dobrze wróżącym akcentem, jednak mamy świadomość, że mimo atutu własnego parkietu będzie o to w sobotę trudno.

 

kol17tab

 

Z obozu rywali – SPS Chrobry Głogów

 

Drużyna z Głogowa w poprzednim sezonie występowała w I Lidze Siatkówki, jednak podopiecznym trenera Dominika Walencieja nie udało się uniknąć spadku. Z przebudowanym składem głogowianie będą chcieli powrócić do Tauron I Ligi. Jak na razie swój plan wykonują krok po kroku. Z bilansem 16 wygranych i zaledwie 1 porażki głogowianie już wcześniej zapewnili sobie 1 miejsce w tabeli. W poprzedniej kolejce siatkarze SPS pewnie pokonali MKS Ikar lLegnica 3:0. Starcie w Jelczu-Laskowicach będzie dla nich ostatnim ligowym meczem przed fazą Play-Off. W niej przyjdzie im się zmierzyć z MUKS Ziemia Milicka i będą zdecydowanym faworytem. W przypadku wygranej w tej parze siatkarzy Chrobrego czeka kolejny etap walki o awans, czyli rywalizacja z ekipami z pozostałych 5 grup II Ligi Siatkówki. Dotychczas głogowska drużyna udowodniła, że stawianie ich w roli faworytów do końcowego awansu było trafne.  W składzie naszych jutrzejszych rywali znajdziemy siatkarzy z przeszłością na poziomie Plusligi, jak chociażby atakujący Bartosz Janeczek, środkowy Adam Michalski czy rozgrywający i kapitan zespołu Krzysztof Antosik. Dla tego ostatniego jutrzejszy spotkanie będzie miało dodatkowy smaczek, bowiem pierwszy raz przyjedzie rozegrać ligowe spotkanie w swojej rodzinnej miejscowości.

 

126834639 1668653206646639 814288390413928762 o

Fot. Studio Siwek

 

Warto więc napisać kilka słów o zawodniku z Jelcza-Laskowic. Krzysztof Antosik to wychowanek klubu ULKS Młodzik Ziemia Oławska prowadzonego w naszym mieście przez śp. Janusza Laferiego. Następnie Krzysztof Antosik występował w juniorskiej drużynie Mostostalu Kędzierzyn Koźle, Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale oraz juniorskiej reprezentacji Polski. Przygodę z rozgrywkami 1 Ligi rozpoczął w Jaworznie. Następnie Antosik grał na poziomie 1 Ligi w MKS MOS Będzin, Cuprum Lubin (awans do Plusligi), Krispol Września, Espadon Szczecin (awans do Plusligi), KPS Siedlce. Właśnie z tego ostatniego klubu trafił do Głogowa przed poprzednim sezonem 1 Ligi. Wcześniej w sezonie 2016/2017 był zawodnikiem Plusligowej drużyny Effectora Kielce. W sezonie 2020/2021 Krzysztof Antosik jest kapitanem drużyny Chrobrego i skutecznie "dyryguje" grą swoich kolegów.

 

126094789 1666060866905873 6371643057832994787 o

 Źródło: Fanpage Facebook SPS Chrobry Głogów

 

Początek meczu 18 kolejki II Ligi Siatkówki Mężczyzn IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice – SPS Chrobry Głogów w sobotę 27.02 o godzinie 18. Tradycyjnie przeprowadzimy dla naszych kibiców transmisję live ze spotkania na naszym klubowym Facebooku. Zapraszamy do oglądania!!!

 

PLAKAT GŁOGÓW

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 22 23 1