Ostatnie tygodnie to wyraźna zwyżka formy drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Pilawę, co dobrze wróży przed zbliżającymi się marcowymi pojedynkami o pozostanie w II Lidze Siatkówki Mężczyzn. Siatkarze IM Faurecia Volley wygrali dwa ostatnie mecze z MKS Ikar Legnica (3;1) i KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W kolejnym ligowym spotkaniu, w sobotę 13 lutego na własnym parkiecie podejmiemy KPS Chełmiec Wałbrzych. Liczymy, że w Centrum Sportu i Rekreacji wykorzystamy atut własnego parkietu i przedłużymy do 3 serię wygranych meczów. Rywale z Wałbrzycha przystąpią do spotkania przedostatniej ligowej kolejki bardzo mocno zmotywowani, ponieważ wciąż walczą o bezpieczną 6-tą pozycję i uniknięcie konieczności grania play-outów. Z kolei nasz zespół wciąż ma szansę na zajęcie 8 miejsca po fazie zasadniczej i rozpoczęcia rywalizacji play-out od 2 spotkań na własnym parkiecie. Stawka meczu 17-tej kolejki jest więc wysoka i w sobotę spodziewamy się zaciętego pojedynku i sporych siatkarskich emocji. Tymczasem zapraszamy do przeczytania przedmeczowej zapowiedzi.

 

Z obozu Jelczańskich Lwów

 

144204503 3547379578706796 7284541740730589400 o

 Fot. Tomasz Pawlicki Fotografia Sportowa

 

Jak wspomnieliśmy na wstępie artykuły, siatkarze IM Faurecia Volley wygrywając sobotnie spotkanie w Zielonej Górze przeciwko KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego odnieśli 2 zwycięstwo z rzędu. Zaległy pojedynek 13. kolejki był bardzo ważny dla sytuacji w dolnej części tabeli i widać było, że obu drużynom bardzo zależy na odniesieniu zwycięstwa. W porównaniu do pierwszego spotkania z "Akademikami" rozegranego w październiku w Centrum Sportu i Rekreacji składy obu druzyn uległy korektom. Po naszej stronie siatki nowe ogniwa to rozgrywający Paweł Malicki i przyjmujący Patryk Nowak. Natomiast zielonogórzanie wzmocnili się doświadczonym rozgrywajacym Łukaszem Klucznikiem, który w sobotę dobrze reżyserował grę gospodarzy. Siatkarze Volleya bardzo słabo rozpoczęli spotkanie w Zielonej Górze. Pierwszy set to poważne problemy z przyjęciem naszego zespołu i mnożące się błędy własne, w efekcie czego gospodarze gładko wygrali 25:17. W drugim  i trzecim secie siatkarze Volleya ograniczyli ilość błędów po swojej stronie siatki. Poprawie uległo też przyjęcie, co znalazło odzwierciedlenie w wynikach partii wygranych do 22 i 19. Dobrą zmianę we wspomnianym fragmencie meczu dał Eryk Janelt, który pojawił się na parkiecie w miejsce Malickiego. Czwart set od początku układał się po myśli gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie 8:5 i do końca seta kontrolowali sytuację na boisku. Czwarty set zakończył się rezultatem 20:25 i o zwycięstwie w spotkaniu miał zadecydować tie-break. Ten długo toczył się systemem punkt za punkt ... Do momentu, aż w polu zagrywki pojawił się Patryk Nowak. Nasz przyjmujący wykonał serię mocnych zagrywek z wyskoku, które skutecznie odrzucały rywali od siatki. Wynik 5:4 dla gospodarzy szybko zmienił się w czteropunktowe prowadzenie siatkarzy Krzysztofa Pilawy 10:6. Rozpędzeni siatkarze Volleya konsekwentnie kończyli kolejne akcje, co przełożyło się na wygraną 15:10 w całym meczu 3:2. Tym samym wynik spotkania stał się kopią z pierwszego starcia obu drużyn, kiedy w hali CSiR również pokonaliśmy zielonogórskich "Akademików" 3:2. Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrał atakujący "Jelczańskich Lwów" Maciej Cierniak, który zdobywając 28 punktów poprowadził naszą druzynę do końcowego zwycięstwa.

 

146920418 1567718283417898 5764472227966208573 o

 

Cieszy 2 spotkanie z rzędu wygrane przez siatkarzy IM Faurecia Volley, co sprawia, że powiększyliśmy przewagę w tabeli nad KU AZS i wciąż zachowujemy szansę na skoczenie na 8 pozycję po fazie zasadniczej. Ta pozycja pozwoli rozpocząć fazę play-out od 2 spotkań na własnym parkiecie, co w serii rozgrywanej do 3 zwycięstw z pewnością będzie dużym handicapem. Aby wskoczyć na 8 miejsce w tabeli obligatoryjna jest sobotnia wygrana z KPS Chełmcem Wałbrzych. Liczymy, że nasi siatkarze rozegrają kolejne dobre spotkanie i zrewanżują się za porażkę 0:3 w peirwszym meczu obu drużyn.

 

Z obozu rywali - KPS Chełmiec Wałbrzych

 

144153172 707875786559655 7761338288629469465 o

Źródło: FB KPS Chełmiec Wałbrzych

Siatkarze Chełmca aktualnie zajmują 7 miejsce w tabeli grupy IV II Ligi i wciąż walczą o uniknięcie konieczności grania rywalizacji play-out o utrzymanie. Mają 3 oczka straty w tabeli do MKS Ikara Legnica i w sobotę do Jelcza-Laskowic przyjadą z zamiarem wywizienia bardzo cennych 3 punktów. O mobilzacji w szeregach wałbrzyszan świadczy wynik ostatniego spotkania. Przed 2 tygdoniami okazali się lepsi na włąsnym parkiecie od 5-tej drużyny ligowej tabeli Bielawianki Bielawa pewnie wygrywając 3:0. Liczymy, że w sobotę w hali CSiR nasi siatkarze wyżej zawieszą Chełmcowi poprzeczkę i obejrzymy ciekawe widowisko.

 

tab16kolb

 

Początek spotkania 17 kolejki rozgrywek grupy IV II Ligi Siatkówki Mężczyzn IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice - KPS Chełmiec Wałbrzych  w sobotę 13.02.2020 o godzinie 16. Transmisję ze spotkania przeprowadzimy tradycyjnie na klubowym fanpage na portalu Facebook.

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 2023