Za kilka godzin siatkarze IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice po raz ostatni wyjdą na parkiet walczyć o ligowe punkty w 2020 roku. W Centrum Sportu i Rekreacji podejmiemy w starciu 12 kolejki 2 Ligi Siatkówki Mężczyzn drużynę Bielawianka Bester Bielawa. Rywale spod Wielkiej Sowy zajmują 4 miejsce w tabeli i z pewnością to oni będą faworytami sobotniego meczu. Dysponując atutem własnej hali będziemy jednak chcieli sprawić niespodziankę i siegnąć po zwycięstwo.

 

Z obozu Jelczańskich Lwów

 

131017474 3410568432387912 6399618075921250267 o

 Fot. Tomasz Pawlicki

Siatkarze IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice będą chcieli dobrym spotkaniem zakończyć rok 2020 i sprawić niespodziankę w spotkaniu z wyzej notowanym przeciwnikiem. Potrzebna do tego będzie stabilizacja poziomu gry na przestrzeni całego spotkania. Ostatnie 2 mecze "Jelczańskich Lwów" to potyczki z drużynami z czołówki, czyli odpowiednio z 2 i 3 druzyną tabeli Sobieskim Żagań i Astrą Nowa Sól. Oba spotkania miały bardzo podobny scenariusz i oba zakończyły się wynikami 0:3. Początki obydwu spotkań należały jednak do podopiecznych trenerów Krzysztofa Pilawy i Michała Cymermana. Pożniej niestety pojawiał się przestój w grze naszej drużyny, a rywale zaczynali dyktować warunki gry. Plan na Bielawę jest wiec prosty: dobrze zacząć spotkania, a potem utrzymać poziom swojej gry. Łatwo oczywiście to napisać, a o wiele trudniej zrealizować. Liczymy jednak, że naszym zawodnikiom ta sztuka się wpoeidzie. Siatkarze Volleya są zdeterminowani żeby na własnym parkiecie zrewanżować się rywalom z Bielawy za porażkę 0:3 w 1. rundzie rozgrywek. W stosunku do pierwszego pojedynku w szatni naszej drużyny zaszły zmiany. Do zespołu dołączył przyjmujący Patryk Nowak. Patryk to 21-letni wychowanek Gwardii Wrocław, który w wieku juniora uczył się i występował w barwach SMS PZPS Spała. Następnie grał w barwach naszego rywala zza miedzy MKS Olavia Oława. Liczym, że okaże się wzmocnieniem i pomoże naszej druzynie w dalszej części sezonu. A byc może zadebiutuje już w spotkaniu z Bielawianką? Nasz zespół opuścił naromaist Michał Jagiełło, któremu bardzo dziękujemy za występy w IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. Michał występował w barwach naszego klubu już w poprzednim sezonie i przyczynił się do wywalczonego awansu z 3 do 2 Ligi. Pozostając przy sprawach kadrowych w spotkaniu z Bielawianką zabraknie Łukasza Krupy, którego uraz okazał się poważniejszy niz początkowo przypuszczano.

 

PATRYK NOWAK

 

Z obozu rywali - Bielawianka Bester Bielawa

 

123134453 1704648486359067 5289867444300969026 o

Fot. Natalia Grabarczyk

Informacje o naszym rywalu zaczniemy również doniesnieniami kadrowymi. Od poprzedniego starcia obu zespołów minęły juz prawie 2 miesiące, a w szatni bielawian takze zaszły zmiany. Roszada nastąpiła na pozycji atakującego, a Marcela Gromadowskiego zastąpił Patryk Skup, który ostatnio występował w lidze francuskiej w barwach Harnes Volley-Ball. Nowy zawodnik Bielawianki od razu pokazał, że jest w dobrej formie zgraniając statuetkę w swoim debiucie przeciwko Chełmcowi Wałbrzych (3:1)  Osatni mecz siatkarzy Bielawianki to pewne domowe zwycięstwo z Ikarem Legnica (3:0). Tydzień wcześniej jednak zawodnicy trenera Marcina Jarosza doznali porażki w wyjazdowym starciu z MUKS Ziemia Milicka (2:3). Po 11 kolejkach z bilansem 6 zwycięśtw i 5 porażek siatkarze Bielawianki zajmują 4 miejsce w ligowej tabeli.

 

tab11k

 

 

Początek spotkania 12 kolejki rozgrywek grupy IV II Ligi Siatkówki Mężczyzn IM Faurecia Volley Jelcz-Laskovice vs Bielawianka Bester Bielawa w sobotę 19.12.2020 o godzinie 17. Przeprowadzimy transmisję live ze spotkania na klubowym fanpage w portalu Facebook.

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 22 23 1