Sobotnie spotkanie w Żaganiu będzie drugim  meczem rundy rewańzowej dla siatkarzy IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. Czeka nas długa wyprawa do Żagania i chcemy powrócić z niej ze zdobyczą punktową. Wiemy, że kolejny raz poprzeczka została zawieszona bardzo wysokoi zmierzymy się z wiceliderem rozgrywek grupy IV. Dobrze pamięamy jednak pierwszy mecz, w którym rywal znajdował się w naszym zasięgu.  W październiku w Centrum Sportu i Rekreacji lepsi okazali się zawodnicy WKS Sobieski. Liczymy, że na parkiecie rywali uda nam się sprawić dużą i miłą dla nas niespodziankę.

 

Z obozu Jelczańskich Lwów

 

Zdjęcie 066

 

Początek rundy rewanżowej rozgrywek 2 Ligi to dla siatkarzy IM Faurecia czas trudnych spotkań z druzynami z czołówki. Przed tygodniem mierzyliśmy się  z 3. zespołem ligowej tabeli Astrą Nowa Sól. Liczyliśmy, że z atutem własnego parkietu będzie nam łatwiej nawiązać walkę z rywalami niż na początku sezonu na ich parkiecie ( w Nowej Soli przegraliśmy w meczu 1. kolejki 0:3). Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli siatkarzy Volleya. Skuteczna gra w ataku przy własnym przyjęciu i wykorzystywanie szans na zdobycie punktów po kontrach przełożyły się na kilkupunktowe prowadzenie. Proowadziliśmy 17:11 i gdy wydawało się, że ta przewaga wystarczy do wygrania premierowej odsłony meczu ... szybko roztrwoniliśmy przewagę. Po nieskutecznych akcjach siatkarzy IM Faurecia Volley na tablicy wyników pojawił się rezultat 18:18 i set zaczął się od nowa. W końcówce więcej siatkarskiej jakości pokazali goscie wygrywając 25:21. Kolejne dwa sety toczyły się wyraźnie pod dyktando nowosolan. Siatkarze Astry wygrywając 3:0 (-21,-17,-15) odnieśli 8 zwycięśtwo w rozgrywkach. Dla naszych siatkarzy była to 8 porażka w sezonie, a 6 z rzędu. Chcemy szybko przerwać czarną serię, ale o to nie będzie łatwo.

W meczu 11. kolejki zmierzymy się bowiem z wiceliderem tabeli WKS Sobieskim Żagań. Rywale wygrali w tym sezonie 8 z 9 rozegranych spotkań (mają do rozegrania 1 zaległy mecz). W pierwszym meczu sprawiliśmy jednak faworyzowanej drużynie z Żagania sporo problemów. Mamy nadzieję, że w sobotnim spotkaniu nasi siatkarze znów nawiążą wyrównaną walkę z ekipą Sobieskiego. Do Żagania udamy się bez kontuzjowanego Łukasza Krupy, który podczas treningu doznał mocnego urazu stawu skokowego. Łukaszowi liczymy szybkiego powrotu do zdrowia!!!

 

tab10kol

 

Z obozu rywali - WKS Sobieski Arena Żagań

 

DSC 6834

 Fot. fanpage FB WKS Sobieski Arena Zagań

Siatkarze trenera Krzysztofa Dobka odnieśli w tym sezonie 8 zwycięstw w 9 spotkaniach. Jedyną porażką było przegrane derbowe starcie z Astrą Now Sól (2:3). O potencjale druzyny świadczy, że jako jedyni do tej pory pokonali lidera rozgrywek SPS Chrobry Głogów (3:2). W pierwszym starciu siatkarzy IM Faurecia Volley z Sobieskim Żagań było wiele emocji, a ostatecznie po tie breaku lepsi okazali sie rywale. MVP tamtego spotkania został rozgrywający rywali Łukasz Jurkojć. Prze tygodniem sitakrze z Żagania odnieśli 8 ligowe zwycięstwo pokonując na wyjeździe MKS Ikar Legnica (3:1).

 

Początek meczu 11. klejki rozgrywek 2 Ligi Siatkowki Mężczyzn (grupa IV) WKS Sobieski Arena Żagań vs IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice w sobotę 12.12.2020 o godzinie 17:00!!

 

 

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 22 23 1