Siatkarze IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice w sobotę staną przed bardzo trudnym wyzwaniem. Udadzą się bowiem do Głogowa, by w meczu 9 kolejki zmierzyć się liderem grupy IV rozgrywek 2 Ligi Siatkówki. Tym spotkaniem zakończymy pierwszą rundę rozgrywek. Nasz przeciwnik to drużyna, która w poprzednim sezonie występowała w rozgrywkach Krispol 1 Ligi Siatkówki.  W tym sezonie celem ekipy SPS Chrobry jest wywalczenie awansu i powrót do 1 Ligi. Aktualnie są na dobrej drodze do zwycięstwa w części zasadniczej rozgrywek grupy IV i powrtou do 1 Ligi. Poniżej znajdziecie zapowiedź jutrzejszego pojedynku.

 

Z obozu Jelczańskich Lwów

 124037203 3329014913876598 7167176271702075497 o

 

Siatkarze IM Faurecia Volley przeżywają ostatnio trudny okres. Nasz drużyna przegrała 4 mecze z rzędu, a złej passy nie udało się rpzerwać przed tygodniem. W wyjazdowym starciu z KPS Chełmiec Wałbrzych siatkarze trenerów Krzysztofa Pilawy i Michała Cymermana zaprezentowali sie dobrze. Śmiało można stwierdzić, że w kontekście całego spotkania nadawaliśmy ton rywalizacji, prowadząc w każdym z 3 setów przewagą 4-5 punktów. Niestety serie prostych błędów, które przydarzały się naszym zawodnikom i znacznie większe doswiadczenie siatkarzy Chełmca przeszkodziły nam w wywiezieniu z Wałbrzycha choćby punktów. Mimo prowadzenia 15-11 w pierwszym secie czy 10-5 w trzecim secie to rywale okazali się lepsi i wygrali 3:0 (25:22, 25:22, 25:23). Po takim spotkaniu pozostaje spory niedosyt, gdyż drużyna Volleya pokazała sie z dobrej strony w długich fragmentach spotkania. Liczy się jednak efekt końcowy, a finalnie doznaliśmy 6 porażki w 8 meczu sezonu. Aktualnie druzyna IM Faurecia Volley zajmuje 9 miejsce w 10 zespołowej tabeli, która poza czołową trójką jest dosyć płaska. Daje to nadzieje na poprawę pozycji naszego zespołu po rundzie rewanżowej. Jednak zanim do niej przejdziemy przed nami spotkanie, które zakończy 1 część rundy zasadniczej rozgrywek. Zmierzymy sie w nim z liderem rozgrywek SPS Chrobrym Głogów.

 tabpo8kol

 

 Z obozu rywali - SPS Chrobry Głogów

 126834639 1668653206646639 814288390413928762 o(Fot. Studio Siwek)

 

Drużyna z Głogowa w poprzednim sezonie występowała w Krispol 1 Lidze Siatkówki, jednak podopiecznym trenera Dominika Walencieja nie udało się uniknąć spadku. Z przebudowanym składem głogowianie będą chcieli powrócić do 1 Ligi. Jak na razie swój plan wykonują krok po kroku i aktualnie są liderem rozgrywek z bilansem 7 zwycięstw i 1 porażki. Pokonani schodzili z parkietu tylko raz przegrywając na starcie sezonu wyjazdowy mecz z Sobieskim Żagań 2:3. Następne 7 spotkań to 7 wygranych i imponujący bilans setów 21-0. Pokazuje to siłę druzyny Chrobrego i potwierdza ich przedsezonowe aspiracje. W składzie naszych jutrzejszych rywali znajdziemy siatkrzy z przeszłością na poziomie Plusligi, jak chociażby atakujący Bartosz Janeczek, środkowy Adam Michalski czy rozgrywający Krzysztof Antosik. Dla tego ostatniego jutrzejszy spotkanie będzie miało dodatkowy smaczek, bowiem pierwszy raz zmierzy się na poziomie 2 Ligi z druzyną ze swojego rodzinnego miasta.

 

Warto więc napisać kilka słów o zawodniku z Jelcza-Laskowic. Krzysztof Antosik to wychowanek klubu ULKS Młodzik Ziemia Oławska prowadzonego w naszym mieście przez śp. Janusza Laferiego. Następnie Krzysztof Antosik występował w juniorskiej drużynie Mostostalu Kędzierzyn Koźle, Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale oraz juniorskiej reprezentacji Polski. Przygodę z rozgrywkami 1 Ligi rozpoczął w Jaworznie, gdzie pierwsze trenerskie kroki stawiał były trener naszego zespołu Krzysztof Janczak. Następnie Antosik grał na poziomie 1 Ligi w MKS MOS Będzin, Cuprum Lubin (awans do Plusligi), Krispol Września, Espadon Szczecin (awans do Plusligi), KPS Siedlce. Właśnie z tego ostatniego klubu trafił do Głogowa przed poprzednim sezonem 1 Ligi. Wcześniej w sezonie 2016/2017 był zawodnikiem Plusligowej drużyny Effectora Kielce. W sezonie 2020/2021 Krzysztof Antosik jest kapitanem drużyny Chrobrego i skutecznie "dyryguje" grą swoich kolegów.

 126094789 1666060866905873 6371643057832994787 o

Materiały prasowe ( FB  SPS Chrobry Głogów)

 

Początek wyjazdowego starcia z SPS Chrobrym Głogów w sobotę 28.11 o godzinie 18. Trzymajcie kciuki za siatkarzy IM Faurecia Volley!!!

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 2023