Siatkarze IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice po ostatnich słabszych występach będą jutro chcieli znów cieszyć się po wygranym meczu. W 8 kolejce rozgrywek grupy 4 II Ligi Siatkówki Mężczyzn czeka nas wyjazdowy mecz z KPS Chełmcem Wałbrzych. Mamy nadzieję na odniesienie 3 zwycięstwa w sezonie, jednak łatwo z pewnością nie będzie, do czego przezwyczaiła nas drugoligowa rywalizacja.Tym bardziej, że jedziemy na mecz do miasta o bardzo bogatych siatkarskich tradycjach i zmierzymy się z zespołem będącym mieszanką ligowego doświadczenia i młodości. Więcej o naszych przeciwnikach dowiecie się z tradycyjnej przedmeczowej zapowiedzi.

 

Z obozu Jelczańskich Lwów

 124094477 3329019410542815 7967095830700872841 o

 

Do meczu z Chełmcem Wałbrzych siatkarze IM Faurecia Volley przystąpią bardzo zmotyowani. Ostatnie ligowe zwycięstwo drużyna "Jelczańskich Lwów" odniosła w meczu 4 kolejki z MKS Olavią Oława (3:2). W 3 następnych meczach musieliśmy uznać wyższość rywali. Najpierw ulegliśmy w wyjazdowym starciu Bielawiance Bester Bielawa. Tydzień później na włąsnym parkiecie siatkarze Volleya przegrali z MUKS Ziema Milicka (1:3), mimo że rozpoczeli temten pojedynek od wygrania premierowej partii. W ostatnim meczu, w 7 kolejce rozgrywek, nasza druzyna uległa w wyjazdowym starciu Ikarowi Legnica (1:3). Jutro czeka nas kolejne wyjazdowe starcie i liczymy, że na trudnym terenie sprawimy niespodziankę i wywieziemy spod Chełmca zwycięstwo. Wygrana bardzo przyda się naszej drużynie, która aktualnie zajmuje 9 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 5 punktów. Na pozycji 7 z 6 punktami ( ale 2 zaległymi meczami do rozegrania) plasuje się nasz najbliższy przeciwnik KPS Chełmiec Wałbrzych, o którym mozecie przeczytać w dalszej części tekstu. Nasz zespół uda się do Wałbrzycha osłabiony brakiem kontuzjowanego rozgrywającego Kamila Skolimowskiego oraz trenera Michała Cymermana. Po zeszłotygodniowej nieobecności do składu wróci natomaist środkowy Łukasz Krupa.

 

tab8

 

Z obozu rywali - KPS Chełmiec Wałbrzych

 walbrzych

 

Tak jak wspomnieliśmy drużyna Chełmca Wałbrzych aktualnie plasuje się na 7 miejscu w ligowej tabeli. Rozegrała do tej pory 5 spotkań i odniosła 2 zwycięstwa. Wałbrzyszanie wygrali 3:0 z naszym ostatnim rywalem czyli MKS Ikarem Legnica oraz również 3:0 z MKS Olavią Oława. Drużyna Chełmca przegrała 3 spotkania i wszystkie kończyły się wynikami 3:0 dla rywali. A ich pogromcami były 3 najlepsze zespoły grupy 4 rozgrywek II Ligi, czyli Chrobry Głogów, Astra Nowa Sól oraz Sobieski Zagań. Tak jak napisaliśmy na wstępie artykułu skład Chełmca to mieszanka rutyny z młodością. W składzie zespołu trenerów Fabiana Kurzawińskiego i Janusza Ignaczaka znajdziemy zawodników, którzy w przeszłości występowali na 1-ligowych parkietach, a są to Sebastian Zieliński, Jarosław Pizuński, Karol Szczygielski i Mateusz Śnieżek. Obok doświadczonego rozgrywającego Macieja Leńskiego i wymienionej czwórki skład zespołu z Wałbrzycha stanowią młodzi zawodnicy.

 

W jutrzejszym spotkaniu to gospodarze będą faworytami. Udamy się jednak do Wałbrzycha z zamiarem sprawienia niespodzianki i odniesienia zwycięstwa.  Trzymajcie kciuki za podopiecznych trenera Krzysztofa Pilawy. Początek spotkania w sobotę 21.11.2020 o godzinie 17.

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 22 23 1