Ostatnie 2 weekendy meczowe nie były udane dla siatkarzy IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. W 2 ostatnich meczach nie zdobyliśmy punktów ulegając zespołom z Bielawy (0:3) i Milicza (1:3). W 7 kolejce rozgrywek 2 Ligi Siatkówki Mężczyzn czeka nas wyjazdowe spotkanie z MKS Ikar Legnica. Liczymy, że po 2 porażkach z rzędu siatkarze "Jelczańskich Lwów" wrócą na właściwe tory. Mecz będzie bardzo ważny dla obu drużyn, ponieważ w ligowej tabeli dzieli je tylko 2 punkty. Poniżej znajdziecie zapowiedż jutrzejszego pojedynku.

 

Z obozu Jelczańskich Lwów

 124094477 3329019410542815 7967095830700872841 o

 

Przed 2 tygodniami siatkarze IM Faurecia Volley rozegrali zaległy mecz 3 kolejki z Bilawianką Bester Bielawa. Czekało nas trudne zadanie - zespół z Bielawy przed sezonem dokonał poważnych wzmocnień i w przedsezonowych rozważaniach typowany był do miejsca w czołówce. Siatkarze Bielawianki zaliczyli nienajlepszy start rozgrywek i aktualnie plasują się o oczko wyżej w ligowej tabeli od naszej druzyny. Patrząc na mecz sprzed 2 tygodni widać było znacznie większą  różnicę miedzy drużynami. Kapitalnie dysponywana tego dnia w polu zagrywki druzyna gospodarzy od początku dyktowała warunki. Nasz zespół wrócił więc z Bielawy bez punktów ulegając 0:3 ( 15:25; 18:25; 21:25).. Po tej porażce nasi siatkarze chcieli zrehabilitować się w meczu rozgrywanym na własnym parkiecie w Centrum Sportu i Rekreacji. Przed tygodniem gosciliśmy u siebie zespół MUKS Ziemia Milicka i trzeba dodać, że naprawdę bytiśmy bardzo goscinni przegyrwając 1:3 ( 25:22; 18:25; 11:25; 15:25). Choć mźecz rozpoczął się po naszej myśli od wygrania pierwszej partii to póżniej na parkiecie istniała tylko jedna druzyna i niestety był to zespół rywali. Zagraliśmy słabo w polu zagrywki nie wykorzystując atutu własnego parkietu. Również przyjęcie pozostawiało wiele do życzenia,  a oddawane za darmo piłki rywale bezlitosnie wykorzystywali.

 

Mecz z Ikarem Legnica będzie dla naszego zespołu bardzo ważny. Jak widać po 6 rozegranych kolejkach ligowa tabela jest bardzo mocno spolaryzowana. Zespół IM faurecia Volley znajduje się na 9 miejscu, ale do 5 w tabeli MKS Olavia Oława traci jedynie 2 punkty. Tyle samo punktów dzieli nas od ekipy naszych jutrzejszych rywali. Plan na jutro zakłada zwycięstwo i przeskoczenie legniczan w tabeli. Ale nie będzie to łatwe zadanie. Drużyna Ikara pokazała już w tym sezonie, że potrafi sprawiać duze problemy teoretycznie silniejszym zespołom.

 

tab7kol

Z obozu rywali

 5f6f9b981cc85 osize933x0q70h01fc37

 

Nasi jutrzejsi rywale rozpoczęli sezon od wyjazdowej porażki z Sobieski Arena Żagań. Tydzień pożniej sprawiła dużą niespodziankę ogrywając u siebie Bielawiankę Bielawa 3:1. Następnie przyszła wygrana z AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 3:1 i porażka u siebie z MKS Olavia Oława 2:3. Dwa ostanie spotkania legniczan to porażki z MUKS Ziemia Milicka 1:3 i Chełmcem Wałbrzych 0:3. Zespół z legnicy jest więc po 3 przegranych meczach z rzędu i na własnym parkiecie będzie chciał wrócić na zwycieski szlak.

Z podobnym zadaniem wyjdą na parkiet siatkarze IM Faurecia Volley. Liczymy że to nasi siatkarze będą górą w jutrzjszym starciu. Początek meczu o godzinie 17.

 

 

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 2023