Mecz 6 kolejki grupy IV rozgrywek II Ligi siatkarze IM Faurecia Volley rozegrają na własnym parkiecie. Po drugiej stronie siatki stanie druzyna MUKS Ziemia Milicka. Z drużyną z Milicza w poprzednich sezonach toczyliśmy zaciętą walkę w rozgrywkach III Ligi. Przed trwającym sezonem klub z Milicza połączył swoje siły z klubem Rosiek Syców, a do kadry milickiego zespołu dołączył trener Mariusz Dutkiewicz oraz kilku zawodników. Sobotniemu starciu z MUKS Ziemia Milicka temperatury doda z pewnością fakt, że w zespole rywali występują 2 byli siatkarze naszego klubu. Kto to taki i o ostatnich wytepach obu druzyn dowiecie się z artykułu ...

 

Z obozu Jelczańskich Lwów

 

123544291 1704645439692705 2026889450541251947 o

Po porażce 0:3 z KS Bielawianka Bester Bielawa w domowym starciu z MUKS Ziemia Milicka siatkarze IM Faurecia Volley mają ( lwi ;) ) apetyt na zwycięstwo (Fot. Natalia Grabarczyk)

 

Do meczu z MUKS Ziemia Milicka siatkarze IM Faurecia Volley przystąpią po zeszłotygodniowej wyjazdowej porażce z KS Bielawianka Bester Bielawa (0:3). Trzeba przyznać, że w tym starciu nie byliśmy w stanie nawiązać wyrównanej walki z gospodarzami. Siatkarze z Bielawy regularnie mocno zagrywali, co utrudniało siatkarzom Krzysztofa Pilawy i Michała Cymermana organizację gry. Po porażce w meczu z mocnym zespołem i to na jego parkiecie, co zawsze jest atutem gospodarzy, czekają nas 3 bardzo ważne mecze z drużynami które znajdują się blisko naszego zespołu w ligowej tabeli. Pierwszym z nich będzie dzisiejsze starcie z MUKS Ziemia Milicka, wyprzedzającym IM Faurecia Volley o 3 punkty. Choć z wiadomych względów zagramy w hali Centrum Sportu i Rekreacji bez kibiców to liczymy, ze grając na własnym parkiecie postawimy twarde warunki gry zespołowi przyjezdnych. Trenerzy IM Faurecia Volley mają do dyspozycji wszystkich swoich zawodników. Do meczowego składu wracają nieobecni przed tygodniem przyjmujący Dawid Łapiak i środkowy Bartosz Lasocki.

 

Z obozu rywali

 

121191386 3399672126735198 5660282975652454928 o

Siatkarze MUKS Ziemia Milicka, podobnie jak zawodnicy Volleya wygrali w tym sezonie na parkiecie MKS Olavia Oława ... i w obu przpadkach był to wynik 2:3. Czy dzisiaj w hali CSiR także zobaczymy 5 setów? (Fot. FB MUKS Ziemia Milicka)

 

W klubie naszych dzisiejszych rywali przed sezonem doszło do sporych zmian. I to zarówno organizacyjnych, jak i kadrowych. Przed rozpoczęciem rozgrywek doszło do fuzji klubów MUKS Ziemia  Milicka i Rosiek Syców. Z Sycowa do Milicza przeniósł się trner Mariusz Dutkiewicz biorąc ze sobą kilku zawodników m.in. Dominika Muchę i Jakuba Dąbrowskiego. W barwach MUKS grają w tym sezonie doskonale znani naszym kibicom byli zawodnicy Volleya Maciej Lewicki i Jędrzej Jasielski, który barwy klubowe  zmienił tuż przed sezonem. Zespół z Milicza aktualnie zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 8 punktów. Miliczanie odnieśli 3 zwycięstwa ( 3:0 z AZS Zielona Góra, 3:2 z MKS Olavia Oława i 3:1 z MKS Ikar Legnica) oraz doznali 1 porażki z Bielawianką Bielawa (1:3). Nasi rywale mają rozegrany 1 mecz mniej niż siatkarze Volley, a w tabeli wyprzedzają nas o 3 punkty. Mamy nadzieję, że po dzisiejszym meczu zrównamy się punktami ;)

 

tab

 

Zaprasamy na transmisję LIVE z dzisiejszego spotkania. Początek spotkania o godzinie 18. Trzymajcie kciuki i dopingujcie "Jelczańskie Lwy" przed swoimi ekranami!!!

 

GRAFIKA MILICZ TRANSMISJA

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 2023