Drużyna IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice wyjazdowym meczem z Astrą Nowa Sól 26 września zainauguruje sezon rozgrywek 2 Ligi Siatkówki. Do historycznego dla naszego klubu debiutu przygotowujemy się już 1,5 miesiąca, a teraz plan przygotowań nakreślony przez trenerów wkracza w decydującą fazę. Zespół rozgrywa kolejne spotkania testowe mające zdiagnozować aktualną dyspozycję i uwypuklić mankamenty nad którymi „Jelczańskie Lwy” muszą jeszcze popracować. Tych na szczęście jest coraz mniej, co pokazały rozegrane w  czwartek i piątek sparingi z drugoligowcami z Opola i Oławy.

 

W czwartkowy wieczór mieliśmy przyjemność gościć w Centrum Sportu i Rekreacji  AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra. Drużyna ze stolicy województwa opolskiego jest etatowym 2-ligowcem występującym w grupie śląsko-opolskiej. Składa się, jak zresztą sugeruje nazwa, ze studentów opolskiej uczelni. W składzie drużyny Zbigniewa Rektora kolejny sezon jest doskonale znany kibicom Volleya atakujący Paweł Włodek. Spotkanie z opolskim AZS-em było bardzo wyrównane. Wszystkie sety kończyły się różnicą 2 lub 3 punktów. Trenerzy Krzystof Pilawa i Krystian Bobko mogli być zadowoleni z gry zespołu. W porównaniu z pierwszym przedsezonowym sparingiem z innym drugoligowcem z Opolszczyzny NKS Start Namysłów gra Volleya wyglądała solidniej. Nasi siatkarze nie robili dużej ilości błędów, ewentualne problemy z jakością przyjęcia byli w stanie nadrobić atakiem. Widać było, że zespół coraz lepiej się rozumie i czerpie radość z gry. Sparing zakończył się remisem 2:2. Z drużyną trenera Rektora spotkamy się po raz kolejny 22 września w Opolu, gdzie zaliczymy ostatni test formy prze inauguracją sezonu w Nowej Soli.

 

119353425 1448859768637084 7762264699938999397 o

Podczas sparingu z drużyną z Opola gosciliśmy w CSiR byłego reprezentanta Polski i najlepszego siatkarza Polskiej Ligi Siatkowki w 1995 roku Marka Kwiećińskiego.

 

Dzień po starciu z drużyną z Opola podejmowaliśmy w Centrum Sportu i Rekreacji rywala zza miedzy,a mianowicie zespół MKS Olavii Oława. W oławskim drugoligowcu w porównaniu z poprzednim sezonem wiele się zmieniło. Nowym trenerem oławian został Dawid Migdalski, a do składu dołączyli byli zawodnicy naszego klubu Piotr Karłowicz i Oleh Chekan. Siatkarze Krzysztofa Pilawy i Krystiana Bobko dobrze rozpoczęli mecz i do połowy seta kontrolowali wynik spotkania. Wtedy przytrafił nam się dłuuugi przestój w zdobywaniu punktów, a siatkarze Olavii skutecznie wykorzystywali nasze błędy. Przegraliśmy pierwsza partię 25:14 i podziałało to mobilizująco na graczy Volleya. W kolejnych setach poprawili jakość przyjęcia i przełożyło się to na wynik. Sparingowe derby powiatu wygraliśmy 3:1 (14:25, 25:21, 30:28, 15:8).

 

118211343 3101206609990764 2464369847824283899 o

 

Wyniki w przedsezonowych meczach naszego zespołu są zadowalające, jednak nie one są teraz najważniejsze. Ważne jest, że gra zespołu IM Faurecia Volley wygląda coraz solidniej. Nasi siatkarze coraz lepiej się zgrywają, a na boisku wytwarza się pozytywna chemia. Życzymy, żeby przygotowania do sezonu dalej zmierzały w tym dobrym kierunku, ponieważ na początku sezonu czekają nas wymagający rywale czyli Astra Nowa Sól, Sobieski Żagań  i Bielawianka Bielawa. Z tym ostatnim zespołem oraz innym ligowym rywalem z Milicza rozegramy sparingi w nadchodzącym tygodniu. Trzymajcie kciuki za "Jelczańskie Lwy"!

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 22 23 1