Z pewnością całkiem inaczej wyobrażał sobie nasz przyjmujący udział w Kampach 2020. Maciek doznał groźnego urazu, po którym czeka go żmudna rehabilitacja.

Maciek Zaborski uczestniczył w zgrupowaniu młodzieżowej kadry Polski SOS, które odbyło się w dniach 25 lipca - 5 sierpnia w Kielnarowej na Podkarpaciu. Na jednym z pierwszych treningów przy próbie przyjęcia zagrywki niefortunnie upadł na kolano. Mimo obecności szerokiego sztabu kadry, nikomu nie udało się zdiagnozować urazu na miejscu, a nasz zawodnik, licząc na poprawę swojego stanu zdrowia, został na zgrupowaniu do jego zakończenia. Boł jednak nie ustąpił, w wyniku czego Maciek nie był w stanie trenować z resztą grupy.

Po powrocie ze zgrupowania udał się do ortopedy, który stwierdził uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego. Nasz utalentowany przyjmujący rozpoczął już rehabilitację. Szkoda, że stało się to tak późno, bo przy odpowiedniej diagnozie na zgrupowaniu można było rozpocząć ten proces znacznie szybciej, nie narażając tym samym Maćka na zdrowotne komplikacje.  Czeka go teraz dużo wysiłku, by wrócić na siatkarski parkiet. Jest to jednak niezwykle pracowity i ambitny zawodnik, więc wierzymy, że szybko wróci do gry!

Maciek przygotowywał się do zaplanowanego na początek września turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Młodzików, w którym nasz klub miał wziąć udział jako Mistrz Dolnego Śląska. Znajduję się także w szerokim składzie seniorskiej druzyny, która trenuje przed debiutanckim startem w rozgrywkach II ligi mężczyzn.

Maciek, trzymamy kciuki za twój szybki powrót!

fot. Tomasz Pawlicki - fotografia sportowa

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy