Od przymusowego rozbratu z siatkówką upłyneło już ponad 1,5 miesiąca. W tym czasie otrzymywaliśmy kolejne informacje płynące z Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Nasi seniorzy już 26 marca poznali decyzję odnośnie zakończenia rozgrywek i mogli cieszyć się z awansu do 2 Ligi. Dłużej na decyzję odnośnie rozegrania Młodzieżowych Mistrzostw Polski czekali młodzicy IM Faurecia Volley, którzy 2 marca wywalczyli złote medal Mistrzostw Dolnego Śląska i prawo gry w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodzików. W komunikacie z dnia 28 kwietnia Polski Związek PIłki Siatkowej postanowił - w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo młodych siatkarzy - zmienić twrminy rozgrywania Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

 

Polski Związek Piłki Siatkowej mając na uwadze ogłoszony do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, a także mając na uwadze wprowadzone do odwołania ograniczenia w zakresie prowadzenia działalności sportowej i organizacji imprez sportowych postanowił zmienić kalendarz rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2019/2020.

Mając na uwadze rozwój jak również bezpieczeństwo młodych siatkarek i siatkarzy Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że:

Turnieje finałowe Mistrzostw Polski w kategorii juniorka i junior zostają przesunięte na okres pomiędzy 15 sierpnia a 15 września 2020 roku.

Turnieje półfinałowe i finałowe Mistrzostw Polski w kategorii kadetka i kadet jak również cały cykl rozgrywek centralnych w kategorii młodziczka i młodzik zostają przesunięte na okres pomiędzy 1 a 30 września 2020 roku.

Polski Związek Piłki Siatkowej zastrzega sobie jednak, że jeśli sytuacja związana z wirusem SARS-CoV-2 wyraźnie się nie poprawi turnieje mogą zostać przesunięte na dalszy termin.

Szczegółowy komunikat dotyczący zasad rozgrywania wyżej wymienionych turniejów zostanie przesłany w późniejszym terminie.

Źródło: Komunikat PZPS

 

Liczymy, że wkrótce sytuacja epidemiczna ulegnie stabilizacji i poprawie, a nasi młodzi zawodnicy będą mogli powrócić do treningów i we wrześniu wystąpić w Turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Młodzików.

 

zdj po finale

 

Partner techniczny

keeza logo

Nasi partnerzy

pasek sponsorow2020