Już jutro w meczu 15 kolejki PikoSport Dolnośląskiej 3 Ligi siatkarze IM Faurecia Volley zmierzą się z LZS Średzianin Środa Śląska. Mecz zapowiada się bardzo ceiakwie, bo po przeciwnych stronach siatki staną 1 i 2 drużyna ligowej tabeli. Aktualny bilans ligowy i atut własnego parkietu przemawiają za naszymi zawodnikami. W przypadku zwycięstwa za 3 punkty siatkarze Volleya mogą zagwarantować sobie już jutro mistrzowski tytuł. Oczywiście mocno liczymy na to, że tak sie stanie, ale mamy świadomość klasy rywala z którym przyjdzie nam rywalizować. Zapowiedź jutrzejszego spotkania na szczycie 3-ligowej tabeli znajdziecie w dalszej części artykułu.

 

Sezon dolnośląskiej 3 ligi nieuchronnie zmierza do końca. Sytuacja w tabeli jest na tyle klarowna, że na 3 kolejki przed końcem wojewódzkiej rywalizacji możemy zagwarantować sobie 1 miejsce i mistrzostwo PikoSport 3 Ligi. Jutrzejsze starcie z ekipą ze Środy Śląskiej będzie ostatnim, które rozegramy w sezonie regularnym przed własną publicznością. Liczymy, że głośny i żywiołowy doping naszych fanów poniesie nas do zwycięstwa. W pierwszym starciu z druzyną LZS Średzianin wygraliśmy 3:1 (29:27, 23:25, 25:21, 25:18) na terenie rywala. Było to 23 listopada, a od tego czasu sporo się zmieniło, choć jedna rzecz pozostała stała - siatkarze IM Faurecia wciąż pozostają niepokonani i wygrywają mecz za meczem. Zmiany, o których wspomnieliśmy, to ruch kadrowe w obu zespołach. Większy ruch odbył się w ekipie z "Miasta Skarbów", gdzie w porównaniu z pierwszym spotkaniem obu zespołów zaszła zmiana na stanowisku trenera i wydarzył się 1 głośny transfer. Nowym trenerem druzyny Średzianina w trakcie sezonu został Rafał Jarząbski, były srodkowy Gwardi Wrocław i AZS Nysa z którym w sezonie 2012 wygrał rozgrywki 1 Ligi Siatkówki. Transfer zawodniczy druzyny ze Środy Śląskiej to także środkowy z wielkim doswiadczeniem ligowym Paweł Szabelski. 38 letni zawodnik w przeszłości występował w Pluslidze i 1 Lidze w barwach takich zespołów jak AZS Olsztyn, Cuprum Lubin czy Stal Nysa. Do kadry IM Faurecia Volley dołączył natomiast Maciek Cierniak, który do grudnia występował w rozgrywkach Krispol 1 Ligi w barwach KFC Gwardii Wrocław.

 

78616407 1223194814536915 966404114462277632 o

Mamy nadzieję, że jutro siatkarze IM Faurecia Volley znów wzniosą ręce w górę w geście zwycięstwa.

 

Opisane zmiany z pewnością sprawią, że na parkiecie zobaczymy inne zespoły w porównaniu z listopadowym starciem. Bilans 14 zwycięstw i ani jednej porażki stawia nas niewątpliwie w roli faworytów. Forma siatkarzy Volleya z meczu na mecz rośnie i nasza gra wygląda coraz efektowniej i skuteczniej. Trenerzy i zawodnicy mają świadomość, że najważniejszy okres sezonu dopiero przed nami, kiedy o awans do 2 Ligi będziemy walczyć w ogólnopolskich turniejach. Miłym akcentem byłoby jednak zapewnienie sobie mistrzostwa dolnośląskiej 3 Ligi przed własną publicznością. Ostatnie wyniki graczy Krzysztofa Pilawy i Krystiana Bobko napawają kibiców Volleya optymizmem. W osatnim starciu ligowym wygraliśmy z trzecią drużyną tabeli Technisat EMS SMS Olimp Oborniki Śląskie na trudnym wyjazdowym terenie 3:1, a tydzień wcześniej bez straty seta wygraliśmy w CSiR z ZTS Ząbkowice Śląskie. Liczymy, że pozostaniemy na zwycięskiej ścieżce i zapraszamy już jutro  o godzinie 18 do Centrum Sportu i Rekreacji. Szykuje się bardzo ciekawe siatkarskie widowisko, a Wasz doping bardzo nam pomoże w walce o mistrzowski tytuł. Wydarzeniem towarzyszącym boiskowej rywalizacji będzie zbiórka na leczenie Tosi Wiśniewskiej. Zbiórka prowadzona przez wolontariuszy będzie częścią akcji dla Tosi trwającej w CSiR od godziny 8 do 20. W programie m.in. kiermasz ciast, książek, maskotek. Zapraszamy serdecznie na mecz i oczywiście do pomocy Tosi.

 PLAKAT ŚRODA ŚLĄSKA2

 

Partner techniczny

keeza logo

Nasi partnerzy

pasek sponsorow2020