Już w niedzielę młodzi siatkarze Volleya powalczą w pierwszym Turnieju Finałowym Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików. Podopieczni trenera Krzysztofa Pilawy stoją przed szansą wywalczenia mistrzostwa województwa i wyjazdu na Mistrzostw Polski. Byłoby to wielkie osiągnięcie, a historia zatoczyłaby koło. Korzystając z okazji chcemy przypomnieć historyczne osiągnięcie drużyny młodzików, która w sezonie 2007/2008 sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików i reprezentowała nasze województwo w Turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski w Międzyrzeczu.

 

Drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Pilawę idzie przez obecny sezon jak burza i z bilansem 17 zwycięstw i tylko 1 porażki zameldowała się w finałowej stawce 4 zespołów. Rywalizacja o mistrzostwo województwa zapowiada się ciekawie, a nasi zawodnicy szykują się do walki o prymat w regionie. W tej walce prowadzeni będą przez trenera Krzysztofa Pilawę, który zna smak złotego medalu Mistrzostw Dolnego Śląska w tej kategorii.

 

1600x0 towidth 90 p1000592

 

W sezonie 2007/2008 młodzicy ULKS Młodzik Ziemia Oławska sięgneli po tytuł Mistrza Dolnego Śląska w kategorii Młodzik. Drużyna prowadzona przez trenera Janusza Laferiego występowała w składzie: od lewej stoją Marek Dolata, Tomasz Czajka, Mikołaj Rogala, Kamil Joński, Oskar Puzyniak, Łukasz Gołofit, Krzysztof Pilawa; w dolnym rzędzie Łukasz Zaskórski, Daniel Danielecki i Mateusz Wróbel. Nieobecny na zdjęciu Krystian Gniłka.

 

W sezonie 2007/2008 młodzicy ULKS Młodzik Ziemia Oławska sięgnęli po Mistrzostwo Dolnego Śląska. Trenerem tamtej drużyny był śp. Janusz Laferi – ojciec jelczańskiej siatkówki, wychowawca młodzieży i prezes działającego wtedy w naszym mieście klubu. Patrząc na fotografię dokumentującą tamten sukces widzimy wiele twarzy związanych z działalnością TS Volley. Obok trenera Krzysztofa Pilawy  w drużynie występowali także  Tomasz Czajka, Marek Dolata, Krystian Gniłka, Oskar Puzyniak i Mateusz Wróbel. W rozgrywkach wojewódzkich młodzicy „Młodzika” ? przegrali tylko jedno spotkanie w sezonie. W fazie finałowej, w której brały udział 3 drużyny siatkarze trenera Laferiego pokonali Sudety Kamienna Góra i Dwójkę Milicz. Następnie jako mistrzowie Dolnego Śląska reprezentowali nasze województwo w turnieju Turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski w Międzyrzeczu. Tam przegrali po wyrównanych meczach z ekipami z Nysy i Międzyrzecza 1:2 i 0:2 z drużyną z Bielska-Białej.

 

Drużyna młodzików IM Faurecia stoi przed szansą powtórzenia historycznego wyczynu swojego trenera i jego kolegów i trzymamy za to mocno kciuki. O tytuł mistrza województwa dolnośląskiego powalczą 4 zespoły, a oprócz nas będą to TS Chełmiec Aqua-Zdrój Wałbrzych, JKS Spartakus Jawor i KS Gwardia Wrocław. Każda z drużyn będzie gospodarzem 1 turnieju, a rywalizacja zacznie się już w niedzielę w Jelczu-Laskowicach.  Zapraszamy  serdecznie na niedzielny turniej, który rozegrany zostanie na hali Centrum Sportu i Rekreacji. Początek turnieju o godzinie 12.

Partner techniczny

keeza logo

Nasi partnerzy

pasek sponsorow2020