Wygrany 3:2 mecz z BTS Elektros Bolesławiec był dobrym rozpoczęciem rundy rewanżowej rozgrywek PikoSport Dolnośląskiej 3 Ligi Mężczyzn. Zwycięstwo cieszy, tym bardziej, że powrót do ligowej rywalizacji po prawie miesięcznej przerwie świąteczno-noworocznej nigdy nie jest łatwy.  Mecz z drużyną z Bolesławca już jednak za nami, a zawodnicy i trenerzy IM Faurecia Volley myślą już tylko o sobotnim rywalu, którym będzie MKS Pogoń Góra.  O naszym najbliższym rywalu i przygotowaniach do sobotniego meczu dowiecie się z dalszej części artykułu.

Nasz najbliższy rywal MKS Pogoń Góra plasuje się aktualnie na 6 pozycji w tabeli z bilansem 5 zwycięstw i taką samą liczbą porażek. Można śmiało stwierdzić, że jest drużyną czołówki tabeli, bo do plasujących się na 4 pozycji w tabeli siatkarzy z TechniSat EMS SMS Olimp Oborniki Śląskie traci tylko 2 punkty. Nad 7 zespołem, którym jest WKS Volley Innex Wilczyce siatkarze z Góry mają z kolei 7 punktową przewagę. W swoim ostatnim meczu górzanie na własnym parkiecie postawili się ekipie ligowego wicelidera LZS Średzianin Środa Śląska przegrywając 2:3. Jak trudno gra się spotkania w Górze przekonali się w tym sezonie także nasi siatkarze. Na początku ligowej rywalizacji, w meczu 2 kolejki rozegraliśmy wyjazdowy mecz z Pogonią. Spotkanie było bardzo wyrównane i jak na początek sezonu stało na bardzo wysokim poziomie. Inauguracyjną partię meczu wygrali gospodarze 25:21. W kolejnych 2 setach, po zaciekłej wymianie ciosów górą byli już siatkarze Volleya wygrywając najmniejszą możliwą różnicą 26:24 i 27:25. Czwarty i ostatni set spotkania to pewniejsza gra naszej drużyny i wygrana 25:21. Wspominając tamto spotkanie przeczuwamy, że w sobotę łatwo nie będzie i aby sięgnąć po pełną pulę 3 punktów będziemy musieli zagrać bardzo skutecznie, a przede wszystkim równo.  Właśnie stabilizacji poziomu gry brakowało naszym siatkarzom w 2 ostatnich ligowych meczach. Zarówno w spotkaniach z Tygrysami Strzelin, jak i Elektrosem Bolesławiec prowadziliśmy już 2:0, ale nie byliśmy zamknąć meczu w 3, ani nawet w 4 setach. Na całe szczęście jesteśmy w tym sezonie mistrzami tie breaków, ale liczymy, że w sobotę obejdzie się bez 5 seta.

aktualna tabela 11 kolejka

Kolejne kolejki ligowe mijają, a siatkarze IM Faurecia Volley wciąż niepokonani.

Niewątpliwie przystępujemy do starcia z Pogonią Góra jako faworyt. W tym sezonie siatkarze IM Faurecia Volley nie zaznali jeszcze porażki, wygrywając wszystkie 10 rozegranych spotkań. Dodatkowym atutem będzie fakt, że mecz rozgrywamy na własnym parkiecie, a wspierać nas będzie liczna i głośna grupa fanów Volleya. W porównaniu do starcia w Górze kadra Volleya jest teraz mocniejsza, po zeszłotygodniowym transferze Macieja Cierniaka. Maciek, znany siatkarskim kibicom także jako „Kolec”, rozegrał w tym sezonie 8 spotkań w barwach pierwszoligowej KFC Gwardii Wrocław. W meczu z Elektrosem Bolesławiec zadebiutował w barwach Volleya, ale mecz z Pogonią Góra będzie jego pierwszym występem prze publicznością w Centrum Sportu i Rekeacji.

Serdecznie zapraszamy na mecz z Pogonią Góra – początek spotkania w sobotę o godzinie 18 oczywiście w Centrum Sportu i Rekreacji. Mamy nadzieję, że z głośnym wsparciem kibiców uda nam się sięgnąć po 11 zwycięstwo z rzędu i utrzymać status niepokonanych!!!