Meczem z Tygrysami Strzelin zakończyli pierwszą rundę zmagań w ramach PikoSport III Dolnośląskiej Ligi Piłki Siatkowej siatkarze IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. W 9 meczach nasi zawodnicy odnieśli 9 zwycięstw i zajmują pozycję lidera rozgrywek. W artykule znajdziecie opis ostatniego spotkania siatkarzy Volleya, które zapowiadaliśmy jako ligowy hit i które absolutnie nie rozczarowało. Dokonamy też krótkiego podsumowania dotychczasowej rywalizacji – połowa ligowych rozgrywek jest ku temu dobrą okazją.

W sobotę 14 grudnia na parkiet Centrum Sportu i Rekreacji wyszły dwie najlepsze drużyny dolnośląskiej 3 ligi po rozegraniu 8 kolejek spotkań. Siatkarze Volleya do meczu przystąpili wyjątkowo zmotywowani, ponieważ grali przed własną publicznością i mieli szansę na zakończenie 1 rundy rozgrywek z kompletem zwycięstw. Tak zresztą się stało, ale droga do tego celu była bardzo dłuuuga. Widzowie zgromadzeni w CSiR zobaczyli 5 setowe widowisko.  Pierwszy set to początkowo nerwowa gra naszych zawodników. Rywale podejmowali ryzyko na zagrywce i widać było tego efekty w postaci gorszego przyjęcia po stronie graczy Volleya. Z kolejnymi akcjami podopieczni trenera Krzysztofa  Pilawy zaczęli pokazywać coraz więcej siatkarskiej jakości i przejęli kontrolę nad spotkaniem. W połowie seta wyszliśmy na kilkupunktowe prowadzenie, którego już nie oddaliśmy. Ostatecznie wygraliśmy pierwszego seta 25:21. Druga partia to wierna kalka pierwszej. Przez większość część seta kontrolowaliśmy wypracowane prowadzenie i wygraliśmy 25:20. Gorzej było w trzeciej partii, w której zawodnicy Volleya zaczęli popełniać dużo prostych błędów. Szwankował głównie atak, a rywale coraz częściej zdobywali punkty atakami ze środka. Gdy na tablicy widniał wynik 15:19 trener Pilawa zdecydował się na zmiany powrotne. Na boisko wrócili Marcin Biela i Kamil Skolimowski i udało się częściowo odrobić straty, jednak nie uchroniło to naszego zespołu przed porażką. Tygrysy wygrały trzeciego seta 25:23. Czwarty set to powrót do dobrej gry Volleya. I gdy już mieliśmy rywali na widelcu przy prowadzeniu 23:19 przytrafił nam się przestój w grze. Problemy w przyjęciu zagrywki i brak skuteczności na kontrach – to była recepta na oddanie niemal pewnej wygranej za 3 punkty. Rywale ze Strzelina wygrali 25:23 i o zwycięstwie w meczu na szczycie miał przesądzić tie-break. Początek decydującej partii to gra punkt za punkt i po 6 akcjach na tablicy wyników widniał wynik 3:3. Od tego momentu inicjatywę zaczęli przejmować siatkarze Volleya. W tie-breaku wygraliśmy 15:11 i całe spotkanie 3:2. Tym samym zakończyliśmy pierwszą rundę rozgrywek z kompletem zwycięstw i powiększyliśmy przewagę w tabeli nad rywalami.

tabela

Tak wygląda tabela PikoSport Dolnośląskiej III Ligi Siatkówki Mężczyzn po 1 rundzie rozgrywek. I bardzo nam sie podoba :)

Aktualnie siatkarze IM Faurecia Volley są liderami dolnośląskiej 3 ligi z przewagą 6 punktów nad drużynami ze Strzelina i Środy Śląskiej, które 21 grudnia rozegrają między sobą zaległe spotkanie 8 kolejki. Ciesząc się z udanej pierwszej połowy sezonu zasadniczego mamy świadomość, że najważniejsze fragmenty sezonu 2019/2020 dopiero przed nami. Po połowie ligowych zmagań jesteśmy w komfortowej sytuacji i pozwoli to na spokojną pracę nad poprawą naszej gry. Najbliższe spotkanie rozegramy dopiero w nowym roku. 11 stycznia czeka nas wyjazd do Bolesławca, gdzie postaramy się sięgnąć po 10 zwycięstwo z rzędu.