Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w tym sezonie gracze IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. Po 6 rozegranych kolejkach III Dolnośląskiej Ligi Piłki Siatkowej mamy na koncie 6 zwycięstw i jesteśmy jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Oczywiście przyjemnie jest być liderem, ale trenerzy i zawodnicy  Volleya mają świadomość, że najważniejsze momenty sezonu jeszcze przed nimi. Po wyjazdowej wygranej w Środzie Śląskiej nasz zespół wskoczył na pozycję lidera tabeli i w piątek powalczy z WKS Volley Innex Wilczyce o to by utrzymać się na szczycie.

 

Spotkanie z Akademia Ruch dla Zdrowia LZS Środa Śląska zapowiadało się niezwykle ciekawie. Po przeciwnej stronie siatki stanęły bowiem dwie niepokonane (przed VI kolejką) drużyny w dolnośląskiej 3 lidze. Chociaż przyszło nam grać na wyjeździe to siatkarze Volleya mogli poczuć się niemal jak w domu, ponieważ do Środy Śląskiej wybrała się ponad 20 osobowa grupa naszych kibiców, która głośno wspierała nas z trybun. Trener Krzysztof Pilawa desygnował do gry „szóstkę” w składzie: Kamil Skolimowski, Jędrzej Jasielski, Mateusz Michalak, Grzegorz Bobek, Mateusz Sykała, Marcin Biela i Filip Lebioda w roli libero. Początek spotkania potoczył się po naszej myśli i szybko uzyskaliśmy trzypunktowe prowadzenie. Goście jednak się nie poddawali i po chwili zniwelowali przewagę. Końcówka premierowej odsłony meczu to gra punkt za punkt. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Volleya wygrywając 29:27. Druga partia to niemal wierna kopia pierwszego seta. Gra była bardzo wyrównana i choć sporo było zepsutych zagrywek stała na wysokim poziomie. W drugim secie na boisku pojawili się Tomasz Reczuch i Wojciech Chomąt. Rywalizacja toczyła się punkt za punkt, a w końcówce mieliśmy kilka szans aby wyjść na prowadzenie. Niewykorzystane kontry zemściły się jednak na jelczańskich siatkarzach i ulegliśmy w drugim secie 23:25. Porażka podziałała mobilizująco na  graczy trenera Pilawy. Początek trzeciego seta, wzorem poprzednich partii, był bardzo wyrównany. Jednak z biegiem czasu inicjatywę przejmowali zawodnicy Volleya. Ciężar zdobywania punktów wziął na swoje barki kapitan drużyny Grzgorz Bobek, a blok rywali często skutecznie gubił Tomasz Reczuch. Na zmiany na parkiecie pojawili się Dawid Łapiak i Michał Jagiełło. Końcówka seta należała do Volleya, który wygrał 25:21 i objął prowadzenie w meczu 2:1. Czwartego seta rozpoczęliśmy kapitalnie za sprawą serii zagrywek Jędrzeja Jasielskiego. Na tablicy wyników pojawił się wynik 9:4, a gra naszej drużyny stała się jeszcze bardziej swobodna i efektowna, nie tracąc tym samym na skuteczności. Do końca seta panowaliśmy nad wydarzeniami na boisku wygrywając pewnie 25:18 i w całym meczu 3:1.

78288645 1208331219356608 959411083070668800 o

W meczu na szczycie 3 ligi siatkarze IM Faurecia Volley zwyciężyli w Środzie Śląskiej 3:1 i s meczu z WKS Volley Wilczyce powalczą o utrymanie pozycji lidera.

 

W wyjazdowym starciu z wymagającym rywalem zespół Volleya zaprezentował się bardzo dobrze. Kluczem do zwycięstwa w tym pojedynku okazało się przyjęcie, a te na bardzo dobrym poziomie zapewnili libero Filip Lebioda i nasi przyjmujący. W ataku prym wiedli Marcin Biela i Grzegorz Bobek (po 18 punktów w meczu). Wiele punktów dostarczył też duet środkowych Mateusz Sykała i Jędrzej Jasielski. Cieszymy się z 6 z rzędu zwycięstwa i objęcia pozycji lidera … ale już w piątek przed nami kolejne ligowe starcie. Do Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice przyjedzie bowiem drużyna WKS Volley Innex Wilczyce. Mecz 7 kolejki perwotnie miał odbyć się w sobotę u naszych rywali, ale z uwagi na problemy z dostępnością hali rywali w tym terminie, kluby uzgodniły rozegranie meczu w piątek (29.11) w Jelczu-Laskowicach.

- Zapraszam serdecznie kibiców Volleya na piątkowe spotkanie z drużyną z Wilczyc. Sytuacja związana z przełożeniem meczu była bardzo dynamiczna i ostatecznie mecz VII kolejki rozegramy przed własną publicznością. Liczę, że w piątkowy wieczór kibice naszej druzyny licznie pojawią się w hali CSiR, a zawodniczy IM Faurecia Volleya dadzą im wiele powodów do radości, do czego przezwyczaili nas w tym sezonie – powiedział o przełożeniu spotkania prezes naszego klubu Piotr Piechota   

Liczymy, że siatkarze IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice sięgną po 3 punkty i 7 ligowe zwycięstwo i tym samym umocnią się na fotelu lidera dolnośląskiej 3 ligi. Początek meczu Z WKS Volley Innex Wilczyce w piątek o godzinie 20:30. Serdecznie zapraszamy!!!

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 22 23 1