Bilans siatkarzy IM Faurecia Volley w tym sezonie wygląda imponująco 5 meczów i 5 zwycięstw. Takim samym bilansem legitymuje się drużyna naszych najbliższych rywali Akademia Ruch Dla Zdrowia LZS Środa Śląska. W sobotnim meczu emocji i wyrównanej walki nie powinno więc zabraknąć, a stawką będzie fotel lidera III Dolnośląskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Przed tygodniem podopieczni trenerów Krzysztofa Pilawy i Krystiana Bobko mierzyli się z SMS Olimp Oborniki Śląskie. Na własnym parkiecie nie daliśmy większych szans dobrze spisującej się w trwającym sezonie drużynie z Obornik wygrywając 3:0. Teraz przed siatkarzami Volleya kolejne wyzwanie, a mianowicie starcie o miano jedynego niepokonanego zespołu w lidze. Nasi najbliżsi rywale przed 2 tygodniami także ograli 3:0 SMS Olimp Oborniki, a w ostatniej kolejce pokonali  WKS Volley Innex Wilczyce 3:1.

W obozie Volleya pełna mobilizacja i skupienie na najbliższym spotkaniu. Wszyscy zawodnicy są zdrowie i wykonują ciężką pracę na treningach. O sytuację w drużynie przed starciem w „Mieście Skarbów” zapytaliśmy trenera Krzysztofa Pilawę i libero Filipa Lebiodę.

Do meczu ze Środa Śląską szykujemy się jak do każdego innego. Mamy oczywiście świadomość, że gramy z przeciwnikiem z góry tabeli, ale dotychczasowe doświadczenia pokazały, że do każdego spotkania należy podejść z odpowiednim nastawieniem. Tak jak w każdym innym meczu stawką są 3 punkty i oczywiście będziemy chcieli je zdobyć. Nasz zespół trenuje w komplecie i z niecierpliwością oczekuje sobotniego pojedynku. Mam nadzieję, że obie drużyny zafundują kibicom ciekawe widowisko – powiedział trener IM Faurecia Volley Krzysztof Pilawa.

76612174 2407514989359933 9048332156534784 o

Drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Pilawę nie zaznała jeszcze porażki, odnosząc 5 zwycięstw. Liczymy że w sobotę dopiszemy do tego "rachunku" kolejną wygraną.

Czeka nas w najbliższą sobotę drugi raz z rzędu mecz, który jest hitem kolejki. W ostatnim meczu przeciwko drużynie z Obornik Śląskich wynik był zadowalający, ale każdy z zawodników i trenerzy wiedzą, że stać naszą drużynę na jeszcze lepszą grę - mówi Filip Lebioda. Na wszystkich pozycjach jest zdrowa, ale zażarta rywalizacja między zawodnikami, co podnosi poziom sportowy drużyny i determinuje maksymalne zaangażowanie na treningach u każdego z osobna. W meczu przeciwko Środzie Śląskiej musimy zostawić dotychczasowe wydarzenia za sobą, skupić się na naszej grze i wykrzesać z siebie to co najlepsze – zapowiada przed sobotnim meczem nasz libero.

72637403 2313898812054885 3371344779542528000 o

Filip Lebioda odpowiada za grę defensywną Volleya zaliczając wiele efektownych obron.

Choć sobotni mecz rozegramy na wyjeździe, mamy  nadzieję, że z trybun będzie wspierać nas liczna grupa kibiców Volleya. Spotkanie rozpocznie o godzinie 17 w hali przy ul. Górna 1/6 w Środzie Śląskiej. Nasi siatkarze z pewnością postarają się, żeby od sobotniego wieczoru "zasiadać" na fotelu ligowego lidera.  

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 22 23 1