Cztery kolejki ligowe i cztery zwycięstwa – tak prezentuje się bilans siatkarzy IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice w rozgrywkach III Dolnośląskiej Ligi Piłki Siatkowej.  W sezonie 2019/2020 drużyna IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice nie doznała jeszcze porażki  i liczymy, że jutro nie ulegnie to zmianie. Po 4 kolejkach rozgrywek III PikoSport Dolnośląskiej Ligi Piłki Siatkowej z kompletem zwycięstw nasi siatkarze zajmują 2  miejsce w tabeli. Tuż za ich plecami na 3 pozycji znajduje się ekipa najbliższego rywala TechniSat EMS SMS Olimp Oborniki Śląskie. Jutrzejszy mecz będzie więc rywalizacją na szczycie ligowej tabeli i zapowiada się bardzo ciekawie.

Przed zawodnikami Volleya 2 poważne testy. Mecze z drużynami z Obornik Śląskich i Środy Śląskiej pokażą która z tych 3 drużyn z ligowego podium ucieknie rywalom w tabeli. Po dobrym początku sezonu mamy apetyt na kolejne zwycięstwa, ale jednocześnie wiemy , że poprzeczka szybuje do góry. Jutro zmierzymy się z drużyną ubiegłorocznego zwycięzcy rozgrywek III Dolnośląskiej Ligi Piłki Siatkowej. Klub z Obornik Śląskich – podobnie jak nasza drużyna -  w okresie przedsezonowym przeszedł gruntowną przebudowę. Zmienił się skład drużyny oraz osoba trenera. Tomasza Surtela na stanowisku trenera zastąpił Eryk Kucharski. Nie zmienił się natomiast status naszych najbliższych rywali – dalej należą do ligowej czołówki. Pokazali to na początku rozgrywek wygrywając 3 pierwsze mecze. Jedyną porażkę zanotowali dopiero w ostatniej kolejce ulegając na wyjeździe Akademia Ruch Dla Zdrowia LZS Środa Śląska 0:3. Do starcia z Volleyem przystąpią więc delikatnie podrażnieni rezultatem swojego  ostatniego meczu.

W obozie IM Faurecia Volley po dobrym początku sezonu panuje zadowolenie, ale nikt nie popada w przesadny zachwyt. Terminarz rozgrywek w najbliższych 2 tygodniach „funduje” nam 2 mecze z wymagającymi rywalami. Wszyscy skupiają się na najbliższym spotkaniu z Obornikami.  Dodatkowego smaczku spotkaniu z Obornikami dodaje fakt, że w naszym zespole występuję dwóch zawodników mających za sobą grę w TechniSat EMS SMS Olimp Oborniki Śląskie. Są to Grzegorz Bobek i Mateusz Sykała. W ubiegłym sezonie dwukrotnie przegraliśmy z tym rywalem 1:3 – trzeba jednak zaznaczyć, że kadry obu zespołów gruntownie się zmieniły. Pewne jest natomiast, że siatkarze Volleya wyjdą jutro na parkiet bardzo zmotywowani by odnieść 5 ligowe zwycięstwo i do starcia ze Środą Śląską przystąpić z kompletem zwycięstw.

- Udanie rozpoczęliśmy sezon odnosząc w 4 meczach komplet zwycięstw. Pozwala to zawodnikom i trenerom w spokojnej atmosferze wykonywać pracę na treningach i budować siły oraz tożsamość drużyny, która przed sezonem została zbudowana praktycznie od podstaw. Pierwsze mecze sezonu były dla nas trudne właśnie z tego powodu. Trenerzy poznali już dobrze swoich zawodników, a gra drużyny z tygodnia na tydzień wygląda coraz lepiej.  Ciesząc się z wygranych spotkań pamiętajmy, że terminarz rozgrywek w najbliższych 2 tygodniach stawia przed nami 2 drużyny z ligowego podium. Musimy przystąpić do tych ważnych pojedynków skoncentrowani i powalczyć o odniesienie zwycięstw. Z nadziejami na dobry wynik zapraszam na jutrzejszy mecz z drużyną z Obornik Śląskich – mówi przed sobotnim pojedynkiem prezes TS Volley Piotr Piechota.

Nawiązując do wypowiedzi prezesa Volleya zapraszamy kibiców na jutrzejszy mecz. Pierwszy gwizdek zabrzmi w Centrum Sportu i Rekreacji o godzinie 18. Do zobaczenia!!! Liczymy, że swoją liczną obecnością i głośnym dopingiem pomożecie siatkarzom Volleya powalczyć o 5 ligowe zwycięstwo w trwającym sezonie.

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 22 23 1