Zgromadzeni w sobotni wieczór w Centrum Sportu i Rekreacji kibice byli świadkami efektownego zwycięstwa siatkarzy IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. Do tego spotkania zawodnicy Volleya przystępowali w roli faworytów i w 100% tę opinię potwierdzili. W niewiele ponad godzinę ograliśmy rywali ze Strzegomia 3:0.

Po zwycięstwach z drużynami z Bolesławca i z Góry w 3 kolejce III Dolnośląskiej Ligi Piłki Siatkowej siatkarze Volleya zmierzyli się z AKS Strzegom. Do tego meczu podopieczni Krzysztofa Pilawy i Krystiana Bobko przystępowali mając 2 zwycięstwa na koncie, natomiast rywal znajdował się na przeciwległym biegunie tabeli po na zanotowaniu 2 porażek. Spotkanie w pełni potwierdziło przedmeczowe przewidywania i to gospodarze od początku kontrolowali grę.

Trener Pilawa na parkiet desygnował „szóstkę” w składzie: Kamil Skolimowski, Mateusz Sykała, Marcin Biela, Oleh Chekan, Jędrzej Jasielski, Mateusz Michalak oraz Filip Lebioda na pozycji libero. Gospodarze pewnie rozpoczęli mecz i po chwili prowadzili już 8:4. Przewagę osiągnęliśmy we wszystkich elementach gry, a rywalom we znaki dał się wysoki blok, którym skutecznie utrudnialiśmy im grę notując liczne wybloki i punktowe „czapy”. Przewaga rosła wraz z biegiem pierwszej partii i szybko osiągnęła poziom 9 punktów (16-7). Ostatecznie w pierwszej odsłonie meczu wygraliśmy 25:15. Drugi set to niemal klaka pierwszego. Szybkie objęcie prowadzenia i stopniowe powiększanie przewagi nad rywalami. Siatkarze Volleya dobrze przyjmowali i byli bardzo skuteczni w ataku. Dystrybucja ataku rozkładała się równomiernie na całą drużynę, a rozgrywający mając dobre przyjęcie próbowali grać kombinacyjnie, co skutkowało efektownymi atakami bez bloku lub n pojedynczym bloku. W połowie seta trener naszego zespołu zaczął dokonywać zmian, a na parkiecie pojawili się kolejno Grzegorz Bobek, Dawid Łapiak i Michał Jagiełło. Drugą partię spotkania wygraliśmy 25:14. Ostatni set był zdecydowanie najbardziej wyrównany. Na boisko wyszedł następujący skład Tomasz Reczuch, Mateusz Linkowski, Michał Jagiełło, Grzegorz Bobek, Piotr Karłowicz, Dawid Łapiak. Na pozycji libero Filipa Lebiodę zmienił Wojciech Chomąt. W pierwszym fragmencie seta gra toczyła się zgodnie z regułą punkt za punkt. Przewagę uzyskaliśmy w połowie partii i dowieźliśmy ją do końca seta, który zakończył się wynikiem 25:22.

Podsumowując spotkanie należy stwierdzić , że tym razem siatkarze Volleya nie zostali zmuszeni do wielkiego wysiłku i przez cały mecz mieli grę pod własną kontrolą. Cieszy fakt, że znów na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy Volleya i każdy zaprezentował się dobrze. Sezon rozpoczęliśmy zgodnie z planem i z optymizmem podchodzimy do następnych spotkań. Na kolejny mecz musimy poczekać do 9 listopada kiedy na wyjeździe zagramy z ZTS Ząbkowice Śląskie.

IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice - AKS Strzegom 3:0 (15, 14, 22)

IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice: Kamil Skolimowski, Jędrzej Jasielski, Mateusz Michalak, Oleh Chekan, Marcin Biela, Mateusz Sykała, Filip Lebioda (libero) oraz Michał Jagiełło, Tomasz Reczuch, Dawid Łapiak, Grzegorz Bobek (kapitan), Mateusz Linkowski, Piotr Karłowicz i Wojciech Chomąt (libero)