Meczem z drużyną ubiegłorocznego 2-ligowca BTS Elektros Bolesławiec siatkarze IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice rozpoczną rozgrywki III Dolnośląskiej Ligi Piłki Siatkowej. O tym z kim będziemy rywalizować oraz o tym co słychać w klubie na przed inauguracją rozgrywek możecie dowiedzieć się z dalszej części artykułu.

W tym roku do rozgrywek III Dolnośląskiej Ligi Piłki Siatkowej zgłosiło się 10 drużyn, które powalczą o tytuł Mistrza Dolnego Śląska rozgrywając 18 spotkań. W ligowej walce zmierzymy się ekipami z Bolesławca, Strzelina, Góry, Obornik Śląskich, Kudowy Zdrój, Strzegomia, Środy Śląskiej, Wilczyc i Ząbkowic Śląskich. Podobnie jak w poprzednich latach 2 najlepsze drużyny dolnośląskiej III Ligi uzyskają awans do ogólnopolskich Turniejów o Prawo Gry w 2 Lidze. Turnieje o Prawo Gry w 2 Lidze Piłki Siatkowej mają 3 stopniową formułę. W pierwszej fazie rywalizacji wezmą udział 32 drużyny ( po 2 najlepsze z 16 województw) walcząc w 8 turniejach po 4 drużyny. Awans do kolejnej fazy uzyskają 2 najlepsze drużyny każdego turnieju. W drugiej fazie rozegrane zostaną 4 turnieje, w których udział wezmą po 4 zespoły. Do trzeciej ostatniej fazy walki o 2 Ligę awansują znów po 2 zespoły z każdego turnieju. Finałowa ósemka zostanie podzielona na 2 turnieje po 4 drużyny. Awans do 2 Ligi uzyskają po 3 drużyny z każdego turnieju.

Droga do II Ligi jest więc bardzo długa, a o tym jak trudno ją przejść przekonaliśmy się w poprzednich sezonach. Czy w zaczynającym się za chwilę sezonie uda się wywalczyć upragniony awans? O celach i sytuacji w klubie na progu nowego sezonu opowiadają trener Krzysztof Pilawa, II trener Krystian Bobko, kapitan zespołu Grzegorz Bobek i prezes TS Volley Piotr Piechota.

Krzysztof Pilawa, I trener IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice

Po poprzednim sezonie nastąpiły w naszym zespole duże zmiany. Z różnych względów z poprzedniego składu zostało tylko 6 zawodników. Udało nam się jednak skompletować bardzo ciekawy zespół jak na trzecioligowe realia. Jest on oparty na młodych i ambitnych osobach wspartych kilkoma bardziej doświadczonymi zawodnikami. Jestem przekonany, że taka mieszanka przyniesie pozytywny efekt. Mam nadzieję, że stanie się to już od samego początku rozgrywek. W zeszłym sezonie straciliśmy wiele punktów na starcie sezonu i potem musieliśmy gonić stawkę. Nie chcemy do tego dopuścić w tym sezonie. Drużyna będzie z pewnością rosła w siłę w trakcie sezonu i prezentowała, mam nadzieję, przyjemną dla oka siatkówkę. Przygotowania przebiegły zgodnie z planem, z niecierpliwością oczekujemy pierwszego meczu ligowego. Nie wybiegam daleko w przyszłość, trzeba skupić się na każdym następnym meczu i walczyć w nim o zwycięstwo. Liczę, że solidnie w tej lidze namieszamy. Dziękuję Zarządowi klubu z Prezesem Piotrem Piechotą na czele za zapewnienie zespołowi optymalnych warunków do treningu. Kilka lat temu zaczynaliśmy z dużo niższego poziomu i nie spodziewałem się, że klub rozwinie się tak mocno na wielu polach. Mam nadzieję, że w tym sezonie postawimy kolejny duży krok w rozwoju dla siatkówki w Jelczu-Laskowicach, jednak wszystko zweryfikuje liga i boisko.

 

Krystian Bobko, II trener IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice

Cieszę się z powrotu do sztabu szkoleniowego Volleya i na pierwszy rzut oka widzę zmiany jakie zaszły w klubie w tym czasie. Organizacja i funkcjonowanie klubu zasługują na wyróżnienie. Potencjał zespołu oceniam bardzo wysoko. Dysponujemy wyrównanym 14-osobowym zespołem złożonym z ambitnych i w zdecydowanej  większości bardzo młodych zawodników. Wszyscy profesjonalne podchodzą do treningu, co bardzo mnie cieszy. Przygotowania do sezonu oceniam budująco i z nadzieją patrzę na cały nadchodzący sezon. Moje cele i przewidywania nie sięgają dalej niż do najbliższego/kolejnego meczu, który chcemy wygrać.
Do zadań postawionych przez Prezesa Piotra Piechotę na ten sezon (tzn. awans) podchodzę ostrożnie - bo jednak mam świadomość że droga do tego jest daleka i jako zespół musimy ciężko i sumiennie pracować, żebyśmy mogli na koniec sezonu cieszyć się z awansu.

 

Grzegorz Bobek, kapitan zespołu IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice

Uważam, że trenujemy bardzo solidnie jak na 3 ligowe standardy, wrzesień przepracowaliśmy sumiennie zarówno na hali jak i siłowni. Mam nadzieje, że przełoży się to na naszą dobrą grę w lidze. Poziom drużyny jest wysoki i równy, każdy z nas będzie walczył o miejsce w wyjściowej 6. Z racji tego, że miałem okazje wcześniej występować w barwach Jelcza, widzę jak duże postępy zrobił klub pod względem organizacyjnym. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. My jako zawodnicy musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby osiągnąć zamierzony cel. Nie chciałbym tutaj głośno mówić o celach i przewidywaniach na ten sezon, skupmy się przede wszystkim na nadchodzącym meczu. Małymi krokami do celu.

 

Piotr Piechota, Prezes Zarządu Towarzystwa Siatkarskiego Volley Jelcz-Laskowice

W nowy sezon wchodzimy z mocno przebudowaną drużyną i sztabem trenerskim złożonych z 2 trenerów Krzysztofa Pilawy i Krystiana Bobko, którzy pracowali już w klubie w poprzednich sezonach i do których mam pełne zaufanie. Jestem zadowolony z drużyny, jaką wspólnie z trenerami udało nam zbudować. Teraz przed zawodnikami dużo pracy pod czujnym okiem trenerów, którą muszą wykonać aby na koniec sezonu cieszyć się z sukcesu. Warunki do pracy mają znakomite, co w dużej mierze jest zasługą dobrej współpracy z Partnerami i Sponsorami klubu. Korzystając z okazji chcę im raz jeszcze podziękować za okazywane wsparcie dzięki któremu możemy stale podnosić poziom naszych zespołów młodzieżowych oraz seniorskiego.  Wracając do drużyny seniorów, poprzednie sezony pokazały nam jak zakręcona jest droga do 2 Ligi, dlatego do nowego sezonu podchodzimy spokojnie. Jesteśmy jednak świadomi jakim potencjałem dysponujemy i wierzę, że będzie to udany sezon.  Życzę wielu sukcesów trenerom i zawodnikom, a kibiców zapraszam na mecze IM Faurecia Volley!!! ( nie tylko te domowe rozgrywane w Centrum Sportu i Rekreacji).

Liczymy na Wasze głośne wsparcie z trybun podczas inauguracji sezonu, a także w każdym kolejnym meczu

#goVOLLEY

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 22 23 1