Sezon 2019/2020 zbliża się wielkimi krokami. W kolejny rok siatkarskich zmagań wkraczamy nie tylko z nowym logo, ale także pod zmienioną nazwą. W sezonie 2019/2020 siatkarki i siatkarze Volleya będą reprezentować klub oraz Miasto i Gminę Jelcz-Laskowice występując pod nazwą IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. Sponsorami tytularnymi klubu będą więc firmy: Faurecia i Instytut Mechaniki. Łączy je wiele wspólnego – obie działają w branży automotive i obie od przeszło 2 lat pomagają nam rozwijać działalność klubu. Chcecie dokładniej poznać sponsorów tytularnych naszego klubu? Poniżej zamieszczamy garść ciekawych informacji.


Faurecia Automotive Polska S.A jest częścią francuskiej grupy FAURECIA obecnej w 35 krajach, z blisko 300 zakładami produkcyjnymi oraz ośrodkami badawczo-rozwojowymi na całym świecie. To lider w branży motoryzacyjnej specjalizujący się w: fotelach samochodowych, systemach wyposażenia samochodów oraz technologiach kontroli emisji spalin. Faurecia jest najczęściej wybieranym partnerem największych, światowych producentów samochodów. Dziękujemy firmie Faurecia za zaufanie. Faurecia „gra” z Volleyem jako sponsor tytularny naszego klubu już od 2 lat. Nasza współpraca, wciąż się rozwija i zacieśnia, co pozwala dbać o rozwój naszych młodych zawodników i zawodniczek z sekcji młodzieżowych oraz wytyczać ambitne cele drużynie seniorów.

W nowym sezonie w nazwie naszego zespołu po raz pierwszy znajdzie się skrót IM oznaczający Instytut Mechaniki. Firma ta jest jednak związana z działalnością Volleya już od dluuuższego czasu, od ponad 2 lat pomagając nam „rozkręcać” siatkówkę w Jelczu-Laskowicach. Pracownicy IM z pewnością wiedzą, że ich koledzy z pracy – Krzysztof Pilawa i Oleh Chekan – pełnią role trenerów i zawodnika w IM Faurecia Volley. Warto przypomnieć, ze to właśnie pracownicy Instytutu Mechaniki zostali zwycięzcami pierwszej edycji Jelczańskiej Ligi Siatkówki. Pokazuje to jak bardzo siatkarską firmą jest nasz nowy sponsor tytularny.

Instytut Mechaniki jest dostawcą komponentów i systemów stalowych dla branży transportowej i przemysłowej. Wyroby firmy mają zastosowanie w pociągach, tramwajach, autobusach i sprzęcie budowlanym na całym świecie. Są to między innymi ramy, przednie i tylne moduły, konstrukcje wagonów, ramy podwozia oraz inne elementy spawane.
Instytut Mechaniki specjalizuje się w dwóch głównych obszarach: komponenty do pojazdów i autobusów komponenty do pojazdów trakcyjnych

Dziękujemy Faurecii i Instytutowi Mechaniki za wsparcie – postaramy się nie zawieść zaufania!

67801111 491368171664153 7634043792974151680 n

fot. Tomasz Pawlicki - fotografia sportowa

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 2023