Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu siatkówką w Jelczu-Laskowicach, które  przejawia się wzrostem liczby młodzieży trenującej w naszym klubie oraz rosnącej liczbie kibiców na meczach drużyn TS Faurecia Volley, występujemy z inicjatywą utworzenia Jelczańskiej Ligi Siatkówki VolleyLiga (JLS). Po zakończeniu sezonu ligowego przez drużyny młodzieżowe i drużynę seniorów TS Faurecia Volley chcemy dać przyjemność siatkarskiej  rywalizacji swoim kibicom oraz innym pasjonatom tej dyscypliny sportu.

Utworzenie amatorskiej ligi siatkówki w Jelczu-Laskowicach jest zupełnie nową inicjatywą, dlatego Wasze zainteresowanie tymi rozgrywkami jest dla nas póki co niewiadomą. Z tego powodu przedstawiamy stanowiącą zarys systemu rozgrywek i czekamy na Wasze wstępne zgłoszenia do rozgrywek. Analizując wstępne zgłoszenia do 30.04 przedstawimy oficjalny regulamin JLS. Do 7 maja będziemy czekać na oficjalne zgłoszenia do rozgrywek i wpłatę wpisowego. W czwartek 9.05 odbędzie się spotkanie kapitanów zespołów oraz oficjalne losowanie.

Zarys systemu rozgrywek Jelczańskiej Ligi Siatkówki:

  1. Rozgrywki planujemy przeprowadzić w terminie 16.05.2019 - 27.06.2019.
  2. Rozgrywki odbywać się będą w czwartki w godzinach 20:00 - 22:00. Mecze odbywać się będą jednocześnie na 2 sektorach hali sportowej w Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Oławska 46 Jelcz-Laskowice).
  3. Rozgrywki prowadzone będą przez Towarzystwo Siatkarskie Volley Jelcz-Laskowice. W trakcie rozgrywania spotkań zabezpieczona zostanie opieka medyczna oraz sędziowie.
  4. Planowane jest podział na Jelczańską Ligę Siatkówki Kobiet oraz Jelczańską Ligę Siatkówki Mężczyzn. Do utworzenia ligi w każdej kategorii potrzebne będą zgłoszenia 4 drużyn.
  5. W rozgrywkach JLS będą obowiązywać przepisy gry w piłkę siatkową PZPS (obowiązywać będą wysokości siatki dla kategorii seniorka/senior).
  6. Obowiązywać będzie wpisowe do rozgrywek w wysokości 400 zł/drużyna płatne na konto Towarzystwa Siatkarskiego Volley. Każda z drużyn w ramach rozgrywek rozegra minimum 4 spotkania ligowe.

Aby opracować pełny regulamin oraz system rozgrywek dostosowany do liczby zgłoszonych zespołów potrzebujemy Waszego odzewu. Prosimy o przesłanie informacji o zainteresowaniu udziałem w rozgrywkach JLS VolleyLigi przez kapitanów drużyn na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 28.04.2019. Do 30.04.2019 ogłosimy oficjalny regulamin i system rozgrywek i czekać będziemy na Wasze właściwe zgłoszenia wraz z wpłatą wpisowego. Mamy nadzieję, ze nasza inicjatywa spotka się z zainteresowaniem sympatyków siatkówki nie tylko z Jelcza-Laskowic.

Partner techniczny

keeza logo

Nasi partnerzy

pasek sponsorow 2019