Złe miłego początki – takim porzekadłem można opisać kilka pierwszych kolejek ligowych sezonu 2018/2019 w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Janczaka. Jednak im dalej w las, tym było lepiej. W szeregach naszej drużyny doszło do małego przegrupowania szyków i dołączyli do niej w trakcie sezonu Tomasz Reczuch i Mateusz Paszkowski. Od połowy sezonu z każdą kolejką ligową gra siatkarzy Volleya wyglądała coraz bardziej efektownie i pewnie. Miejsce po miejscu przesuwaliśmy się w górę tabeli, a sezon ostatecznie skończyliśmy na 4. pozycji w III Dolnośląskiej Lidze Piłki Siatkowej. Pozwoliło to zgłoszenie akcesu do gry w barażach. Po kilku nerwowych dniach oczekiwania dostaliśmy odpowiedź, że jedziemy walczyć o II ligę!

Baraże o awans do 2 ligi składają się z 3 faz: ćwierćfinałowej, półfinałowej i finałowej. W każdej z tych faz odbywają się turnieje, w których w 4 zespołowych grupach zespoły rywalizują metodą każdy z każdym. Z turniejów ćwierćfinałowych i półfinałowych do kolejnej fazy awansują 2 najlepsze drużyny. W finale baraży znajdzie się 8 najlepszych drużyn spośród 32 ekip, które w piątek rozpocznie rywalizację w rundzie ćwierćfinałowej. Zespoły zostaną podzielone na 2 4-zespołowe grupy. Z nich po 3 najlepsze drużyny awansują do 2 ligi. Droga do 2 ligi jest wiec długa i kręta. Ale zawodnicy Volleya, wzbogaceni ubiegłorocznym doświadczeniem z baraży, będą chcieli sprawić niespodziankę i wywalczyć upragniony awans.

Góra 91

Jak kształtują się nasze szanse w turnieju, który w piątek rozpocznie się w Rzgowie?  Jeśli odnosić się do dyspozycji graczy Volleya w ostatnich tygodniach, to napawa ona optymizmem. Wzrost formy naszej druzyny potwierdziły zeszłotygodniowe sparingi z drużynami PKPS Siatkarz Bierutów (vicemistrz woj. dolnośląskiego) i NKS Start Namysłów (mistrz woj. opolskiego), które także wezmą udział w barażach. Większa niewiadomą stanowią dla nas nasi rywale.  W piątek o godzinie 18 na inaugurację turnieju zmierzymy się z drużyną gospodarzy LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza, która zdobyła tytuł mistrza wielkopolskiej 3 ligi. W sobotę o godzinie 17 zagramy z UKS "Olimpijczyk" Drawsko Pomorskie, czyli także mistrzem województwa, w tym przypadku zachodnio-pomorskiego. Natomiast turniej zakończymy niedzielnym (godz. 17) starciem z MKSR Pyskowice, czyli 3 drużyną w rozgrywkach 3 ligi na Śląsku. Mamy nadzieję, że będziemy wtedy cieszyć się z awansu do kolejnej rundy!

Szykują się wielkie siatkarskie emocje. Jak przekonaliśmy się w ubiegłym roku baraże rządzą się zupełnie innymi prawami niż rozgrywki ligowe i wywalają o wiele więcej emocji. Nic dziwnego, ponieważ każdy mecz jest spotkaniem o stawkę, żeby nie powiedzieć o życie. Zapraszamy – w miarę możliwości – do Rzgowa naszych kibiców. Wasze wsparcie bardzo nam się przyda.

#goVOLLEY

fot. Agnieszka Piechota

Partner techniczny

keeza logo

Nasi partnerzy

pasek sponsorow 2019