Meczem z LZS Fiuka Średzianin Środa Śląska zakończyli ligowe zmagania w sezonie 2018/2019 siatkarze TS Faurecia Volley. Zrobili to w sposób efektowny pewnie wygrywając 3:0 (25:13, 25;14,25:22). Spotkanie zostało poprzedzone uroczystym zakończeniem sezonu dla grup młodzieżowych, w którym udział wzięli burmistrz Miasta i Gminy Bogdan Szczęśniak i prezes Centrum Sportu i Rekreacji Krzysztof Konopka.  Poza częścią oficjalną odbył się mecz, w którym zawodniczki i zawodnicy klubu zmierzyli się ze swoimi rodzicami. Spotkanie dostarczyło wielu wspaniałych emocji i dużo radości.

Radośnie było także podczas meczu ligowego naszych seniorów z rywalami ze Środy Śląskiej. Przed spotkaniem tanecznie rozbudziły publiczność cheerleaderki z Wrocławskiej Szkoły Tańca trenowane przez Justynę Łukasiewicz. Następnie sprawę we własne ręce wzięli gracze Volleya. W tym meczu musieli sobie radzić bez trenera Krzysztofa Janczaka, który z prowadzonymi przez siebie młodziczkami Volley Wrocław przebywał na turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Młodziczek. Naszych siatkarzy w ostatnim spotkaniu sezonu ligowego poprowadził wiec samodzielnie 2 trener Krzysztof Pilawa. Desygnował on do gry pierwszą szóstkę w składzie: Tomasz Reczuch, Oleh Chekan, Maciej Lewicki, Mateusz Paszkowski, Łukasz Krupa, Jędrzej Jasielski oraz Jakub Pasierbowicz (libero). Od pierwszych piłek widać było kto będzie rządził na parkiecie w tym meczu. Gracze Volleya szybko uzyskali 2-3 punktową przewagę, którą systematycznie powiększali. W efekcie wygraliśmy premierową partię do 13. Druga miał niemal bliźniaczy przebieg. Na boisku pojawili się w naszej ekipie Tomasz Czajka, Mateusz Bielski, Paweł Włodek oraz Krzysztof Zarzycki zmieniający się z Kubą Pasierbowiczem na pozycji libero w systemie przyjęcie/obrona. Druga partia zakończył asię wynikiem 25:14 na korzyść naszych siatkarzy. Stosunkowo łatwo wygrane 2 sety uspiły koncentrację naszego zespołu i 3 seta rozpoczęliśmy od kilku błędów. Na 4 punktowe prowadzenie wyszli goście i kontrolowali je niemal do końca seta. Wtedy zawodnicy Volleya przyjęli inicjatywę i przy zagrywce bardzo skutecznego w całym meczu ( zresztą to w ostatnich meczach norma) Mateusza Paszkowskiego wyszliśmy na prowadzenie 22:21, którego nie oddaliśmy już do końca. W tym secie na parkiecie od początku pojawili się Mateusz Wróbel, Dawid Łapiak i Mateusz Linkowski. Wygrany w dobrym stylu ostatni mecz sezonu w 3 Dolnośląskiej Lidze Piłki Siatkowej potwierdził wysoką formę naszych siatkarzy. Dziękujemy licznie zgromadzonym na meczu kibicom za żywiołowy doping.

54730592 1990411294403640 1162393767215366144 o

Z oceną i podsumowaniem sezonu 2018/2019 wstrzymamy się jeszcze kilka dni. Nadmienimy tylko, że nasza drużyna na finiszu rozgrywek była w wysokiej dyspozycji wygrywając kolejne ligowe spotkania.

22. kolejka PikoSport Dolnośląskiej III Ligi Mężczyzn

TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice - LZS FIUKA Średzianin Środa Śląska 3:0 (13, 14, 22)

TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice: Łukasz Krupa, Jędrzej Jasielski, Maciej Lewicki, Mateusz Paszkowski, Oleh Chekan, Tomasz Reczuch oraz Jakub Pasierbowicz (libero), Krzysztof Zarzycki (libero), Mateusz Bielski, Dawid Łapiak (kapitan), Paweł Włodek, Mateusz Wróbel, Tomasz Czajka, Mateusz Linkowski