Przy okazji kończącego sezon Dolnośląskiej III Ligi Piłki Siatkowej meczu siatkarzy TS Faurecia Volley z LZS Fiuka Średzianin Środa Śląska odbyła się bardzo sympatyczna uroczystość. Tradycyjnie sezon zakończyliśmy spotkaniem młodych zawodników i zawodniczek naszego klubu z ich rodzicami. Zanim zespoły stanęły przeciw sobie po 2 stronach siatki odbyła się część oficjalna. Wzięli w niej udział burmistrz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice Bogdan Szczęśniak oraz prezes Centrum Sportu i Rekreacji Krzysztof Konopka. Uroczystość przemówieniem rozpoczął prezes naszego klubu Piotr Piechota, który dziękował młodym siatkarkom i siatkarzom za ich poświęcenie i ciężką pracę, które w minionym sezonem zaowocowały wieloma sukcesami. 

Do największych z nich należą:

  • 5 miejsce drużyny młodzików w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików w stawce 15 drużyn
  • 8 miejsce drużyny młodziczek w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodziczek w stawce 27 drużyn
  • 6 miejsce drużyny kadetek w Mistrzostwach Dolnego Śląska Kadetek w stawce 12 drużyn
  • 8 powołań do kadr wojewódzkich roczników 2004 i 2005 w siatkówce halowej oraz plażowej
  • 2 powołania do kadry Polski rocznika 2005 chłopców

Prezes podziękował za wsparcie i pomoc organizacyjną rodzicom młodych siatkarzy i siatkarek, na które mogliśmy liczyć przez cały sezon. Podziękowania skierował także w stronę Urzędu Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, Centrum Sportu i Rekreacji oraz sponsorów, dzięki którym rozwój naszego klubu jest możliwy.  Następnie głos zabrali burmistrz Bogdan Szczęśniak i prezes CSiR Krzysztof Konopka, którzy wyrazili uznanie dla sukcesów osiąganych przez młodzież trenującą w klubie TS Faurecia Volley.  Następnie zawodniczki i zawodnicy otrzymali okolicznościowe upominki z rąk burmistrza Bogdana Szczęśniaka i prezesa CSiR Krzysztofa Konopki. Prezenty z rąk kapitanów drużyn młodziczek, kadetek i młodzików otrzymali również trener zespołów młodzieżowych TS Faurecia Volley Krzysztof Pilawa oraz prezes klubu Piotr Piechota. Po części oficjalnej przyszła pora na siatkarskie starcie rodziców i ich pociech. Spotkanie otworzył zagrywką prezes klubu, a po chwili na parkiecie królowała już dobra zabawa. Mecz stał na dobrym poziomie i nikt nie zamierzał odpuszczać. Walka toczyła się bowiem o to, kto będzie rządził w domu i po obu stronach siatki można było dojrzeć ogromną zaciętość.

 W spotkaniu wzięli też udział zawodnicy seniorskiej drużyny TS Faurecia Volley. W roli sędziego wystąpił Mateusz Linkowski, a efektownymi, wymyślnymi  zagrywkami popisali się Mateusz Paszkowski i Maciej Lewicki. Podczas meczu niegrający w spotkaniu rodzice zorganizowali głośny doping, który zachęcał do walki obie strony. Radosny klimat uroczystego zakończenia sezonu dla grup młodzieżowych przeniesiony został na następujący bezpośrednio po nim mecz III Ligi pomiędzy TS Faurecia Volley, a LZS Fiuka Średzianin Środa Śląska.

zakonczenie 3

Zakończony sezon ligowy 2018/19 w wykonaniu naszej młodzieży trzeba ocenić bardzo pozytywnie. Cieszą zarówno poprawione względem ubiegłego sezonu wyniki sportowe naszych zawodników i zawodniczek, jak ich indywidualny rozwój. Największym powodem do radości jest jednak to, że stworzyliśmy młodzieży odpowiednie warunki do realizacji swojej pasji, jaką jest siatkówka. Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy wykazują bardzo duże zaangażowanie na treningach i to jest podstawą do ich rozwoju. Chciałbym bardzo podziękować Prezesowi TS Volley - Piotrkowi Piechocie, dzięki którego ogromnej pracy organizacyjnej było możliwe zgłoszenie aż 3 zespołów młodzieżowych do rozgrywek, co wiązało się z bardzo dużymi kosztami. Słowa podziękowania kieruję również pod adresem trenera Krzysztofa Janczaka, Piotra Zalewskiego, Piotra Karłowicza i Oleha Chekana. Są to osoby, które znacząco przyczyniły się do sukcesów osiąganych przez naszych zawodników i zawodniczki i wspomagały mnie w pracy trenerskiej. Dziękuję także Pawłowi Siezieniewskiemu i Łukaszowi Kadziewiczowi, dzięki którym rozpoczęła się przygoda naszej młodzieży z siatkówką i którzy na co dzień udzielają cennych wskazówek swoim podopiecznym, korzystając ze swojego bogatego doświadczenia. Oczywiście gra i sukcesy naszej młodzieży nie byłyby możliwe bez zaangażowania i wsparcia ich rodziców, którzy poświęcają wiele czasu i energii na wspieranie swoich pociech. Dziękuję również wszystkim sponsorom, partnerom klubu i ludziom, z którymi współpracujemy na co dzień. Po dwóch sezonach funkcjonowania grup młodzieżowych TS Volley doczekaliśmy się już powołań do młodzieżowych kadr Polski i Dolnego Śląska i coraz bardziej liczymy się w rozgrywkach ligowych. W przyszłym sezonie zamierzamy wykonać jeszcze większy krok naprzód i mam nadzieję, że przy wsparciu wszystkich ludzi zaangażowanych w funkcjonowanie klubu oraz przy ciężkiej pracy młodzieży za rok również będziemy mieć powody do zadowolenia. Mamy wielu utalentowanych zawodniczek i zawodników w naszym klubie, którzy przy odpowiednim treningu i chęciach mogą zajść naprawdę wysoko - powiedział trener grup młodzieżowych w TS Volley, Krzysztof Pilawa.

#goVOLLEY

fot. Agnieszka Piechota

Partner techniczny

keeza logo

Nasi partnerzy

pasek sponsorow 2019