Mecz przeciwko Tygrysom Strzelin miał dać odpowiedź, w którym miejscu obecnie znajdują się zawodnicy TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. Rywal to zespół z ligowego podium, który do Centrum Sportu i Rekreacji przyjechał walczyć o pełną pulę. Zderzył się jednak ze ścianą w postaci będących w wysokiej formie podopiecznych Krzysztofa Janczaka, którzy pewnie wygrali 3:0 i kontynuują zwycięską passę.

Już sam początek spotkania zwiastował, kto tego dnia będzie rządzić na parkiecie - w 4. metrze boiska przeciwnika "zameldował się" po ataku z lewego skrzydła Mateusz Paszkowski. Szybko uzyskaliśmy 5-punktową przewagę, która utrzymywała się przez całą pierwszą odsłonę. Kilkukrotnie skutecznie i efektownie ze środka atakował Łukasz Krupa. Rywale próbowali gonić wynik za sprawą mocnych zagrywek w wyskoku, ale wysoka skuteczność na skrzydłach i dobra gra blokiem pozwoliła na wygraną 25:21 w pierwszej partii.

W drugiej secie wyrównany wynik utrzymywał się do stanu 9:8, kiedy to duet Chekan/Jasielski dwukrotnie zatrzymał skrzydłowego Tygrysów. Następnie wykorzystaliśmy kilka kontr i zrobiło się 13:8 na tablicy wyników. Obronę przeciwnika swoją firmową kiwką ośmieszył w międzyczasie Tomasz Reczuch. Wysoką przewagę spokojnie dowieźliśmy do końca partii, wygrywając 25:19.

Trzecia odsłona sobotniego widowiska to w dalszym ciągu skuteczna i efektowna gra Volley'a. Pewnie i dokładnie przyjmował Kuba Pasierbowicz, a raz za razem punktowali Jędrzej Jasielski i Oleh Chekan. Nieosiągalny dla bloku przeciwnika był kolejny raz Mateusz Paszkowski. Przewagę powiększyliśmy jeszcze za sprawą skutecznego pipe'a Dawida Łapiaka, a mecz zakończył z lewego skrzydła Maciej Lewicki (25:19).

art2

Kibice, którzy przybyli tego dnia do hali CSiR, mogą być ukontentowani poziomem gry siatkarzy TS Volley. Sumienna i ciężka praca wykonywana na treningach powoduje, że forma poszczególnych zawodników stale rośnie. Do końca dolnośląkiego etapu rozgrywek III ligi pozostały 4 kolejki, z czego aż 3 razy podejmiemy przeciwników we własnej hali:

  • 02.03.19 (sobota) godz. 14:00 vs AKS Strzegom (dom)
  • 09.03.19 (sobota) godz. 17:00 vs SKFiS Kudowianka Kudowa Zdrój (dom)
  • 16.03.19 (sobota) vs Ogień Żmigród (wyjazd)
  • 23.03.19 (sobota) vs. LZS FIUKA Średzianin Środa Śląska (dom)

Do zdobycia zostało zatem 12 punktów i, nie ma co ukrywać, celujemy w pełną pulę. Na razie pozostajemy na 5. miejscu w ligowej tabeli, ale systematycznie zmniejszamy stratę do ligowego podium. Myślami jesteśmy już przy kolejnym meczu - w najbliższą sobotę 2 marca o godzinie 14:00 podejmiemy w Centrum Sportu i Rekreacji AKS Strzegom. Znów będziemy mieli szansę na rewanż za porażkę 0:3 ze słabej pierwszej rundy. Po pokonaniu zespołów z Ząbkowic Śląskich i Strzelina czas na niewygodnych rywali z AKS Strzegom. Liczymy na wasze wsparcie!

18. kolejka PikoSport Dolnośląskiej III Ligi Mężczyzn

TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice - UKS Tygrysy Strzelin 3:0 (21, 19, 19)

TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice: Łukasz Krupa, Jędrzej Jasielski, Maciej Lewicki, Mateusz Paszkowski, Oleh Chekan, Tomasz Reczuch oraz Jakub Pasierbowicz (libero), Krzysztof Zarzycki (libero), Dawid Łapiak (kapitan), Paweł Włodek, Mateusz Wróbel, Mateusz Linkowski, Tomasz Czajka

galeria zdjęć z meczu:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1952392221538881&type=1&l=9939342d4d

fot. Tomasz Pawlicki

#goVOLLEY

 

 

 

Nasi partnerzy

pasek sponsorow8