W dniu 29.01.2019 zostały ogłoszone wyniki otwartego konkursu ofert w ramach wspierania kultury fizycznej, rozpisanego przez Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice. Miło nam poinformować, że naszemu klubowi została przyznana dotacja w wysokości 100 tysięcy zł na realizację zadania nr 11 „Upowszechniane gry w piłkę siatkową poprzez organizowanie zajęć sportowych, treningów i udziału w zawodach”. Przyznana kwota oznacza wzrost kwoty dotacji o 30 tysięcy złotych, w stosunku do poprzedniego roku. Wtedy uzyskaliśmy wsparcie z miejskiego urzędu w wysokości 70 tysięcy złotych.

„Wzrost kwoty dotacji dla naszego klubu pokazuje rosnące zaufanie, jakim cieszymy się ze strony Urzędu Miasta i Gminy Jelcz- Laskowice. Jest ono efektem rozsądnej i profesjonalnej pracy z młodzieżą, jaką wykonujemy. W ciągu 2 lat pracy z młodzieżą udało się stworzyć 3 klubowe drużyny z sukcesami reprezentujące Jelcz-Laskowice w rozgrywkach o zasięgu wojewódzkim, a nawet w dalszych ogólnopolskich etapach rozgrywek. Liczne wygrane i duże zainteresowanie ze strony kibiców związane są także z drużyną seniorów, przed którą w 2 letniej perspektywie postawiliśmy zadane awansu do 2 ligi. Dotacja z UMiG Jelcz-Laskowice jest dla nas bardzo ważna, ponieważ w myśl realizacji misji publicznej podjętego zadania nie pobieramy opłat finansowych od trenującej w klubie młodzieży. To czyni nasz projekt wyjątkowym i jasno wskazuje czysto sportową motywację. Naszym celem jest zainteresowanie młodzieży siatkówką i wspólne osiąganie sukcesów ” – tak w temacie przyznanej dotacji wypowiedział się prezes TS Volley Piotr Piechota.

 

TS Faurecia JL vs MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 115

 

Nawiązując do powyższej wypowiedzi pragniemy dodać, że w naszym klubie pod okiem trenera Krzysztofa Pilawy trenuje ponad 40 zawodników i zawodniczek w wieku od 12 do 15 lat. Drużyna seniorów prowadzona przez trenera Krzysztofa Janczaka – olimpijczyka z Atlanty 1996 i wielokrotnego reprezentanta Polski, gracza m.in. Lokomotiwu Nowosybirsk oraz PAOKu Saloniki – liczy 16 zawodników.  Wchodząc w nowy rok 2019 chcemy się pochwalić osiągnięciami z poprzedniego roku. Aby było ich wiele:

  • III miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska KinderSport+ w kategorii czwórek (rocznik 2005) i awans do finału ogólnopolskiego. Podczas 3-dniowego turnieju finałowego rozgrywanego w Zabrzu wywalczyliśmy 27 miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii czwórek,
  • 4 miejsce pary młodziczek Karolina Woźniak/Karolina Walczak w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Siatkówce Plażowej i awans jako reprezentantki Dolnego Śląska do Mistrzostw Polski Młodziczek W Siatkówce Plażowej. Udział w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski w Starym Sączu,
  • 3 miejsce drużyny seniorów w III Dolnośląskiej Lidze Piłki Siatkowej i udział w ogólnopolskich barażach o awans do 2 ligi. W turnieju półfinałowym rozgrywanym w Namysłowie zajęliśmy 2 miejsce w stawce druzyn z Milicza, Raciborza i Namysłowa, co dało awans do finału baraży. W Gostyniu pokonaliśmy drużynę gospodarze, ale ulegając zespołom z Białej Podlaskiej i Sieradza zajęliśmy 3 miejsce w turnieju, co nie pozwoliło awansować do 2 ligi,
  • Powołania na zgrupowania kadry Polski, będące etapem selekcji do reprezentacji Polski U15, dla dwóch zawodników TS Faurecia Volley Jakuba Harania i Andrzeja Dyki,
  • Kadetki TS Faurecia Volley w sezonie 2018/2019 zajęły 6 miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w stawce 12 drużyn,
  • Młodzicy TS Faurecia Volley aktualnie walczą o miejsca 5-8 w Mistrzostwach Dolnego Śląska w stawce 16 drużyn,
  • Młodziczki TS Faurecia Volley aktualnie walczą o miejsca 5-8 w Mistrzostwach Dolnego Śląska w stawce 27 drużyn.

31511914 812949565561444 821011517213245440 o

Bardzo cieszymy się z osiągniętych w poprzednim roku sukcesów, a jednocześnie obecnie ciężko pracujemy na kolejne. Oczywiście, żeby klub mógł funkcjonować, szkolić kolejne siatkarskie talenty i odnosić sukcesy potrzebne są znaczne nakłady finansowe:

„W imieniu zarządu TS Volley, sztabu szkoleniowego oraz wszystkich trenujących w klubie zawodniczek i zawodników chcę bardzo podziękować władzom miasta i gminy Jelcz-Laskowice. Dzięki pomocy ze strony miasta możemy stawiać kolejne kroki w rozwoju klubu i promować siatkówkę w naszym mieście. Pamiętam, gdy w 2014 roku rozpoczynaliśmy swoją działalność, a klub reprezentowała jedynie 3-ligowa drużyna seniorów. Po 5 latach jesteśmy klubem z 3 sekcjami młodzieżowymi odnoszącymi sukcesy.  A plany na przyszłość mamy jeszcze bardziej ambitne. Dotyczą one zarówno zespołów młodzieżowych, jak i rozgrywek seniorskich.” – dodaje prezes TS Volley.

Oborniki 73

Wsparcie ze strony władz miejskich jest oczywiście dużą pomocą, ale sporą rolę w rozwoju klubu odgrywają nasi sponsorzy i partnerzy. Dziękujemy za wsparcie sponsorowi tytularnemu firmie Faurecia, Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach oraz firmom: Instytut Mechaniki, Muller, DYKA, Mentor, Last Pub. Liczymy, że to grono wkrótce się powiększy, a my będziemy mogli jeszcze aktywniej rozwijać działalność TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice! Dziękujemy również rodzicom młodzieży trenującej w naszym klubie. Bez Państwa dużego zaangażowania rozwój klubu nie byłby możliwy. Słowa podziękowania kierujemy również do fotografów, których zdjęcia uświetniają relację z meczów drużyn TS Faurecia Volley (Tomasz Pawlicki, Agnieszka Piechota), a także wszystkich innych osób, które w różny sposób pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu.

fot. Tomasz Pawlicki - fotografia sportowa; Agnieszka Piechota; arch. TS Volley

#goVOLLEY

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 2023