W sobotnim meczu 15 kolejki PikoSport Dolnośląskiej 3 Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn drużyna TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice podejmie MKS Pogoń Góra. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ drużyny sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Goście z dorobkiem 23 punktów oraz bilansem 8 zwycięstw i 4 porażek zajmują 4 miejsce. Nasi siatkarze uzbierali do tej pory 17 punktów, wygrywając 6 spotkań i ponosząc 6 porażek. Mamy nadzieję na poprawę tego bilansu w sobotę.

Zawodnicy z Góry przystępują do meczu w Centrum Sportu i Rekreacji po zeszłotygodniowej wyjazdowej porażce z liderem tabeli PKPS Siatkarz Bierutów 3:1. W meczu z Siatkarzem zaprezentowali się solidnie- zwyciężyli w premierowej odsłonie 29:27, natomiast w kolejnych partiach ulegli liderowi 20:25, 19:25, 19:25. Ta porażka zakończyła serię 7 zwycięstw z rzędu odniesionych przez drużynę Daniela Panka. Analizując ostatnie wyniki naszego rywala możemy stwierdzić, że sobotnie spotkanie powinno być niezwykle zaciętym meczem i ciekawym widowiskiem. Taki przebieg miały nasze wcześniejsze pojedynki z Pogonią Góra. W ostatnim meczu, rozegranym w Górze w ramach 4 kolejki rozgrywek, zwyciężyliśmy 3:2 po istnym horrorze. Tamto spotkanie obfitowało w liczne zwroty akcji, ale na szczęście to nasi zawodnicy solidniej zagrali w tie-breaku i mogli wracać do domu w radosnych nastrojachLiczymy, że w sobotę siatkarze Volleya również opuszczą parkiet z uśmiechem na ustach i poczuciem dobrze wykonanego zadania.

 

TS Faurecia Volley JL vs PKPS Siatkarz Bierutów 185


Tyle o naszym rywalu i naszych starciach z nim – teraz słów kilka o zespole trenerów Krzysztofa Janczaka i Krzysztofa Pilawy. A z naszego obozu płynie bardzo pozytywny przekaz. W ostatnim meczu ligowym pokonaliśmy na własnym parkiecie lidera PKPS Siatkarz Bierutów 3:2. Mecz był zacięty i stał na wysokim poziomie, a temperatury spotkaniu dodawał głośny doping naszych wspaniałych kibiców. Warto nadmienić, że była to jedyna porażka siatkarzy z Bierutowa w 12 ligowych meczach. – Liczymy, że to zwycięstwo będzie początkiem naszej dobrej passy, która potrwa aż do końca rozgrywek. W meczu z Bierutowem widoczne były efekty ciężkiej pracy wykonywanej przez zawodników od początku sezonu. Potrzebowaliśmy czasu, aby przyzwyczaić się do nowego systemu gry, ale w ostatnim czasie zaczyna to funkcjonować, tak jakbym sobie tego życzył. Zawodnicy trenują sumiennie i solidnie, a to jest drogą do podnoszenia poziomu naszej gry na wyższy i odnoszenia zwycięstw – mówi Krzysztof Janczak. Takie słowa trenera napawają optymizmem przed sobotnim starciem z Pogonią. Po ostatnim meczu zarówno Janczak, jak i trener Krzysztof Pilawa w pomeczowej wypowiedzi dla Gazety Powiatowej podkreślali wartość jaką stanowi dla Volleya najnowszy nabytek Tomasz Reczuch. – Już w meczu z zespołem z Bierutowa widać było bardzo pozytywny wpływ Tomka na zespół. Mimo stosunkowo krótkiego czasu spędzonego z zawodnikami naszej drużyny Tomek dyrygował grą zespołu, co rusz zaskakując rywali decyzjami w rozegraniu i gubiąc blok bierutowian. Po każdej akcji rozmawiał z młodszymi kolegami i korzystając ze swojego doświadczenia podpowiadał im i motywował. Jego obecność w zespole jest niezwykle cenna. Z każdym treningiem atakujący coraz lepiej rozumieją się z nowym rozgrywającym , a efekty tego będą widoczne w kolejnych spotkaniach – powiedział o naszym rozgrywającym trener Pilawa.


Sobotni mecz zapowiada się więc niezwykle apetycznie. Siatkarze trenera Janczaka będą chcieli udowodnić- sobie i kibicom – że ostatnie zwycięstwo z liderem nie było jednorazowym wyskokiem. Forma naszych zawodników idzie w górę, co dobrze wróży na pozostałą część sezonu. Należy jednak pamiętać, że Pogoń Góra w ostatnich meczach spisywała się bardzo dobrze, wygrywając 7 z 8 pojedynków. Dodając do tego fakt, że nasze spotkania zawsze obfitowały w emocje możemy nastawić się w sobotę na bardzo interesujący mecz, stojący na wysokim poziomie. Zapraszamy gorąco do Centrum Sportu i Rekreacji – początek meczu o godzinie 17!

fot. Agnieszka Piechota

fot. Tomasz Pawlicki

 

#goVOLLEY

Nasi partnerzy

pasek sponsorow8