Tego jeszcze nie było - w jeden weekend zagramy aż 2 spotkania ligowe. Spotkaniami wyjazdowymi w Górze (sobota) i Miliczu (niedziela) zakończymy rywalizację w rundzie finałowej ESA Dolnośląskiej III Ligi Mężczyzn. Walczymy cały czas o jak najwyższe miejsce w końcowej tabeli, oba mecze będą więc mieć dla nas niebagatelne znaczenie.

Na czele tabeli znajduje się nasz niedzielny przeciwnik - MUKS Ziemia Milicka, który zapewnił sobie już triumf w rozgrywkach. O drugie miejsce, gwarantujące miejsce w barażach o II ligę, toczy się zażarta walka. W dalszym ciągu szansę na tę lokatę mają trzy drużyny: PKPS Siatkarz Bierutów, TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice i MKS Ikar Legnica. Na dwie kolejki przed końcem na "pole position" znajduje się zespół z Bierutowa (17 punktów), który wyprzedza nas o dwa oczka. Ikar Legnica, po porażce sprzed dwóch tygodni w Jelczu-Laskowicach, ma na koncie 12 punktów.

Nie będziemy przeprowadzać dokładnej analizy/symulacji możliwych końcowych rozstrzygnięć w zależności od wyników poszczególnych spotkań. Wariantów jest kilka, ale przede wszystkim musimy skupić się na sobie i swojej dobrej grze. Układ gier jest bardzo ciekawy, czołówka gra między sobą, więc emocji na pewno nie zabraknie. Plan na sobotę przedstawia się następująco:

MKS Pogoń Góra - TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice

PKPS Siatkarz Bierutów - MUKS Ziemia Milicka Milicz

SMS TechniSat EMS Oborniki Śląskie - MKS Ikar Legnica.

W ostatniej kolejce będziemy oczekiwać na wynik meczu Ikara Legnica z Siatkarzem Bierutów (14.04.18).

Tabela Dywizji A ESA III Dolnośląskiej Ligi Mężczyzn

legnica 26

Czekają nas dwa bardzo trudne pojedynki. Zespoł Pogoni Góra zajmuje wprawdzie 6. pozycję w tabeli Dywizji A z jednym zdobytym punktem, ale jest to drużyna złożona z doświadczonych zawodników i zajmowane miejsce ich nie satysfakcjonuje. Przed sezonem z obozu naszych sobotnich rywali dochodziły głosy o awansie do II ligi, jednak sezon nie potoczył się po ich myśli, Na pewno będą chcieli zaprezentować się jak najlepiej w ostatnim meczu przed własną publicznością. W Jelczu-Laskowicach wygraliśmy 3:1, a mecz, choć nie stał na najwyższym poziomie, miał bardzo zacięty przebieg. Nie inaczej będzie pewnie i tym razem - czeka nas ciężka przeprawa na trudnym terenie.

Dzień później udamy się na nasz ostatni mecz (mamy nadzieję, że tylko w rundzie finałowej, a nie w sezonie :) ).Mecz w Miliczu pierwotnie miał się odbyć w sobotę 14 kwietnia, ale na prośbę klubu MUKS Ziemia Milicka, został przełożony. Tu również nie będzie łatwo, co najlepiej pokazał mecz w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach, kiedy to doznaliśmy jedynej w sezonie porażki na własnym parkiecie (1:3). Gospodarze niedzielnego starcia nie odpuszczą i postarają się zwycięstwem zakończyć bardzo udany dla nich sezon w rozgrywkach wojewódzkich.

Jak widać, czeka nas bardzo wymagające zadanie. Wierzymy jednak, że przy naszej dobrej grze jesteśmy w stanie wygrać zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Podejdziemy do każdego z tych meczów z maksymalnym zaangażowaniem, a co to da, czas pokaże. Zapraszamy do kibicowania i trzymania kciuków za naszych zawodników!

MKS Pogoń Góra - TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice

07.04.2018r. (sobota) godz. 18:00

Góra, ul. Poznańska 2

MUKS Ziemia Milicka Milicz - TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice

08.04.2018r. (niedziela) godz. 18:00

Milicz, ul. 11 Listopada 5

 

#goVOLLEY

 

 

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 2023