W minioną niedzielę zakończyła się pierwsza runda rozgrywek o mistrzostwo Dolnego Śląska w kategorii młodzików i młodziczek. Były to debiutanckie turnieje dla naszych zespołów. Ich gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej, co dobrze nastraja przed startem kolejnej rundy, który jest przewidziany na najbliższą niedzielę 26 października.

Dziewczyny zajęły drugie miejsce w swojej grupie, w której przeciwniczkami były KS AZS-AWF SMS Junior Wrocław i GKS Gaudia Trzebnica-Zdrój. Trzykrotnie pokonały zespół z Trzebnicy i przegrały z bardzo mocną drużyną z Wrocławia, choć w dwóch meczach o wygranej wrocławianek decydował tie-break. Druga pozycja w grupie daje prawo naszemu zespołowi do gry o miejsca 1-14 na Dolnym Śląsku (w lidze biorą udział 23 drużyny), co jest sporym sukcesem w pierwszym sezonie funkcjonowania sekcji dziewcząt. W kolejnym etapie rozgrywek młodziczki TS Faurecia Volley spotkają się ze zwyciężczyniami grup A i E - odpowiednio MMKS Kłodzko i Impel III Wrocław.

Młodzicy TS Faurecia Volley zajęli 3 miejsce w grupie B. Na tle mocnych drużyn z Milicza i Wrocławia wyglądali całkiem nieźle, o czym świadczy ostatni turniej, którego byliśmy gospodarzem. Chłopcy stawili opór faworyzowanemu zespołowi UKS Dwójki Milicz i wygrali z KS Gwardią II Wrocław. Nasi zawodnicy z meczu na mecz grają coraz lepiej i zbierają ligowe doświadczenie, którego początkowo brakowało do wygrywania meczów. Trzeba jednak wspomnieć, że większość chłopców ma jeszcze rok lub dwa lata gry w tej kategorii wiekowej, więc zespół dysponuje naprawdę dużym potencjałem. W kolejnej rundzie rozgrywek młodzicy TS Faurecia Volley zagrają z KPS Świdnica i BTS Gmina Bolesławiec.

TERMINARZ MŁODZICZEK:

26.11.17 - Kłodzko

10.12.17 - Wrocław

17.12.17 - CSiR Jelcz-Laskowice (11:00)

TERMINARZ MŁODZIKÓW:

26.11.17 - Świdnica

10.12.17 - Bolesławiec

17.12.17 - CSiR Jelcz-Laskowice (14:30)

Dziękujemy wszystkim osobom i podmiotom, które wspierają nasze zespoły młodzieżowe w tym sezonie. Rodzicom naszych zawodników i zawodniczek za duże zaangażowanie i kibicowanie zarówno dziewczynom, jak i chłopcom. Wszystkim sponsorom, bez których wsparcia nasza młodzież nie mogłaby występować w rozgrywkach. Dziękujemy również Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach na czele z panem Prezesem Krzysztofem Konopką za możliwość rozgrywania turniejów ligowych na tym pięknym obiekcie. 17 grudnia drugi raz w tym sezonie czeka nas siatkarska niedziela w CSiR - jednego dnia wystąpią nasze zespoły młodzików i młodziczek. Już teraz serdecznie zapraszamy. Emocji, tak jak podczcas poprzednich turniejów, z pewnością nie zabraknie!

Partner techniczny

kempa kasten neg RGB

Nasi partnerzy

Plansza sponsorzy 22 23 1