Niedziela 12 listopada 2017 roku to kolejna ważna data w historii naszego klubu. Nasi młodzi siatkarze oraz siatkarki mieli okazję pierwszy raz wystąpić przed własną publicznością w rozgrywkach o mistrzostwo Dolnego Śląska. Na parkiecie Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach wystąpiło w dwóch turniejach aż 6 zespołów (po 3 w turnieju chłopców i dziewcząt). Całodniowa impreza przyciągnęła nadspodziewanie wielu kibiców, którzy na brak emocji narzekać nie mogli.

Pierwsi na parkiet wyszli młodzicy. Naprzeciw siebie stanęły drużyny TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice oraz UKS Dwójka Milicz. Pierwszy set obfitował w błędy z obu stron, których mniej popełnili faworyzowani goście i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w tej partii 25:17. Kolejną odsłonę również lepiej rozpoczęli miliczanie, lecz serie dobrych zagrywek Mateusza Bielskiego i Dominika Sroki sprawiły, że wyszliśmy na prowadzenie 18:13. W końcówce dał o sobie znać brak doświadczenia, pojawiły się proste, niewymuszone błędy i w konsekwencji tego nasi zawodnicy przegrali tego seta 21:25, a cały mecz 0:2. Kolejny spotkanie, w którym zmierzyli się KS Gwardia II Wrocław oraz UKS Dwójka Milicz, nie przyniosło wielu emocji. Miliczanie od początku narzucili swoje warunki gry i kontrolowali sytuację na boisku, wygrywając pewnie do 15 i 13. Ostatni mecz w turnieju młodzików był bez wątpienia najbardziej zacięty. Nasi chłopcy zaczęli mecz z Gwardią Wrocław mocno zmotywowani. Do dobrej gry w polu zagrywki dołożyli skuteczne ataki ze skrzydeł, gdzie skuteczni byli Jakub Harań, Maciej Zaborski i Dominik Sroka. Dzięki małej ilości błędów własnych powiększaliśmy przewagę nad przeciwnikiem, wygrywając seta 25:13. W drugiej odsłonie, po początkowej walce punkt za punkt, zdarzył się się duży przestój w grze młodzików TS Faurecia Volley, w wyniku czego zespół z Wrocławia wyszedł na wyraźne prowadzenie, którego nie oddał do końca. Set zakończył się wynikiem 25:15 na korzyść gości. O zwycięzcy musiał zadecydować tie-break. Za sprawą świetnych zagrywek Andrzeja Dyki wyszliśmy na prowadzenie 4:3. W dalszej części decydującej partii ciężar gry na swoje barki wziął kapitan zespołu Dominik Sroka. Jego ataki były nie do powstrzymania dla wrocławian. Mecz zakończył skutecznym zbiciem ze skrzydła Maciej Zaborski, a nasi młodzi zawodnicy cieszyli się ze zwycięstwa 15:12.

TS Faurecia Volley J-L: Mateusz Bielski, Dominik Sroka (K), Andrzej Dyka, Jakub Harań, Maciej Zaborski, Bartosz Bukowski oraz Jakub Grzeszczuk (L), Radosław Mijał (L), Bartosz Kareł, Olaf Łucjan, Dawid Malarz, Wojciech Czarny i Michał Tasior

Po chłopcach przyszła kolej na dziewczyny. W pierwszym meczu młodziczki TS Faurecia Volley zmierzyły się z wysoko notowanym zespołem KS AZS-AWF SMS Junior Wrocław. Premierowy set miał wyrównany przebieg. Obie drużyny zdobywały punkty seriami przy własnej zagrywce, ale wynik oscylował w granicach remisu. W końcówce więcej chłodnej głowy zachowały przyjezdne i wygrały do 20. W drugim secie nasze zawodniczki całkowicie zdominowały rywalki. Świetna dyspozycja w polu zagrywki i dobra gra w obronie przyniosły zwycięstwo 25:14. W decydującej partii zbyt duża ilość błędów własnych (kilkukrotne błędy dotknięcia siatki, zepsute zagrywki) spowodowała porażkę TS Faurecia Volley 10:15. Drugi mecz turnieju dziewcząt miał bardzo podobny przebieg do drugiego meczu zawodów chłopców. Siatkarki z Wrocławia zaprezentowały się dużo lepiej niż ich przeciwniczki z Trzebnicy, w efekcie czego zwyćięzyły w setach do 9 i 18. W ostatnim spotkaniu niedzielnych zmagań podejmowaliśmy zespół GKS Gaudia Trzebnica-Zdrój. Mecz nie zaczął się po naszej myśli. Niedokładne przyjęcia i błędy w komunikacji skutkowały porażką w pierwszym secie 21:25. Druga partia miała podobny przebieg do tej pierwszej. Nasze zawodniczki cały czas walczyły z własnymi słabościami, a solidna gra rywalek doprowadziła do wyniku 15;21. Wtedy sprawy w swoje ręce wzięła kapitan TS Faurecia Volley Ula Kowalczyk, zdobywając kilka punktów zagrywką. Świetnie w końcówce seta atakowała Karolina Woźniak, dzięki czemu dziewczyny odwróciły losy seta, wygrywając na przewagi 26:24. Ostatnią odsłonę nasze młodziczki zaczęły od prowadzenia 4:0 za sprawą udanych zagrywek Karoliny Woźniak. Przy wyniku 4:1 w pole zagrywki weszła Amelia Jaskuła i pozostała w nim do końca meczu. Przeciwniczki miały duże problemy z przyjęciem jej serwisów. Nawet gdy im się to udało, to nasze dziewczyny wyprowadzały skuteczne kontrataki, w których brylowała Ula Kowalczyk. Set zakończył się bardzo wysokim wynikiem 15:1.

TS Faurecia Volley J-L: Amelia Jaskuła, Oliwia Jarmołowicz, Urszula Kowalczyk (K), Julia Dancewicz, Karolina Walczak, Karolina Woźniak oraz Magdalena Wódzik (L), Oliwia Szafrańska (L), Natalia Rejman, Oliwia Rogala, Gabriela Werocy, Wiktoria Wróbel, Joanna Dyka, Aleksandra Golasz, Kornelia Kaniuka i Zuzanna Łuczkowska.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych drużyn. W pierwszym roku funkcjonowania obu sekcji są one w stanie nawiązać walkę z mocnymi i utytułowanymi ośrodkami siatkarskimi. Oba zespoły TS Faurecia Volley wygrały w niedzielę po jednym meczu, a w przegranych również były momenty dobrej gry i szanse na zwycięstwo. Cieszymy się, że z turnieju na turniej gra naszych drużyn wygląda coraz lepiej i jesteśmy pełni optymizmu na przyszłość.

Dziękujemy wszystkim kibicom przybyłym w niedzielę do Centrum Sportu i Rekreacji: zarówno sympatykom TS Faurecia Volley, jak i gościom. Stworzyliście Państwo wspaniałą atmosferę, którą młodzi siatkarscy adepci z pewnością zapamiętają. Tak wysoka frekwencja i na trybunach i zainteresowanie młodzieżową siatkówką bardzo cieszy. Zawodnicy i zawodniczki zadbali o wysoki poziom emocji, więc każdy kibic powinien czuć się usatysfakcjonowany.

Turniej w Jelczu-Laskowicach miał zakończyć rywalizację w pierwszej rundzie rozgrywek o mistrzostwo Dolnego Śląska zarówno u dziewczyn, jak i chłopców. Turniej młodziczek w Trzebnicy został jednak przełożony z 5 na 19 listopada, co sprawia, że nasze dziewczyny w najbliższą niedzielę właśnie tam postarają się udanie zakończyć pierwszy etap rozgrywek. Druga runda mistrzostw rusza już 26 listopada. O tym, z kim zmierzą się w niej zespoły TS Faurecia Volley, poinformujemy w najbliższych dniach.