W sobotę 7 października seniorzy TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice udali się do Żmigrodu, by wziąć udział w II Memoriale im. Michała Durczewskiego.

Zmagania w tej imprezie rozpoczęliśmy od starcia z drużyną SMS Olimp Oborniki Śląskie, czyli naszym ligowym rywalem. Pierwszy set był nerwowy w wykonaniu naszych siatkarzy
i widoczne było, że drużyna jest jeszcze w fazie zgrywania się. Jednak z akcji na akcję gra TS Volley wyglądała coraz lepiej. Pierwszego seta przegraliśmy do 23. W dwóch kolejnych partiach dominowaliśmy na parkiecie wygrywając odpowiednio do 16 i 17.Czwarta partia to wyrównana gra obu zespołów. Po kilku prostych błędach na początku partii uspokoiliśmy grę po swojej stronie siatki i ostatecznie okazaliśmy się lepsi, wygrywając do 23. Wygrywając 3:1 awansowaliśmy do finału Memoriału. Warto nadmienić, że z drużyną z Obornik spotkamy się po raz kolejny 4 listopada, kiedy podejmiemy ją na własnym parkiecie. Już teraz zapraszamy do Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice 4 listopada na godzinę 17!!!

4

W meczu finałowym zmierzyliśmy się z jednym z ligowych potentatów MUKS Ziemia Milicka. Początek meczu to wyrównana gra. Niestety przy stanie 17:19 naszym zawodnikom przytrafił się przestój w grze, w efekcie czego przegraliśmy do 17. Wynik ten nie oddaje wyrównanego przebiegu 1. seta. W drugim secie udało nam się zdobyć 20 punktów, ale najciekawsze w tym meczu miało dopiero nadejść. Trzecia partia to gra punkt za punkt. Do dobrej gry zawodnicy obu zespołów dodali sporo emocji i ekspresji przy "podsiatkowych dyskusjach". I na parkiecie zawrzało :) Kibice oglądający mecz byli świadkami bardzo emocjonujących długich wymian, efektownych obron i ataków. Mimo kilku piłek meczowych dla drużyny z Milicza to nasi siatkarze okazali się lepsi w tym secie wygrywając na przewagi 30:28. Kolejna partia nie była już tak wyrównana. Przegraliśmy ją zdecydowanie do 15.

Podczas turnieju trener Tomasz Surtel sprawdził prawie wszystkie karty ze swojej talii. A byli to: Bartosz Ostrowski, Marek Dolata, Mateusz Wróbel, Tomasz Czajka, Grzegorz Bobek, Kacper Sykulski, Michał Lentner, Michał Patykiewicz, Krzysiek Zarzycki, Konrad Gawłowski, Oleh Chekan, Dawid Łapiak, Grzegorz Krawczyk i Łukasz Krupa.

Podsumowując: Wczorajszy turniej był dla nas świetną okazją, żeby sprawdzić się w starciach z ligowymi przeciwnikami. Zobaczyliśmy jak wyglądamy w porównaniu z nimi. Wiemy co musimy poprawić w naszej grze, żeby wyglądała jeszcze lepiej. Sezon coraz bliżej i zapowiada się naprawdę ciekawie. Do zobaczenia na meczach - liczymy na Waszą obecność!!!