Emocje, jakie zgotowali wczoraj nasi siatkarze zgromadzonym w Centrum Sportu i Rekreacji kibicom przekroczyły najśmielsze oczekiwania. Niestety mecz nie zakończył się po naszej myśli, ale nawet najwybredniejsi kibice nie mogli narzekać na brak wydarzeń. Spotkanie to było bowiem szalonym przejazdem kolejką górską, w którym na górze był raz jeden, a raz drugi zespół.

Pierwszy set rozpoczął się serią zepsutych zagrywek naszych zawodników. Poza łatwo oddanymi w ten sposób punktami gra była wyrównana. Goście z Ząbkowic prowadzili różnicą 2-3 punktów, ale siatkarze TS Volley byli w stanie w końcówce odwrócić przebieg partii. Bardzo ważne punkty zdobywali skuteczni w ataku Przemysław Sobierski, Dawid Łapiak i Krzysztof Zarzycki. Ostatecznie wygraliśmy 26:24.

W taki sam sposób jak zakończyliśmy 1 seta, weszliśmy w kolejną część spotkania. Już na starcie odjechaliśmy rywalom na 5 punktów, a receptą na zdobywanie punktów była gra przez środek. Punkty seryjnie skutecznymi zbiciami zdobywali Dawid Parzonka i Piotr Karłowicz. Przewagę z początkowych fragmentów seta dowieźliśmy spokojnie do końca zwyciężając do 18.

Trzeci set to poprawa gry gości, a zawodnicy Volleya nieco spuścili z tonu. Partia zakończyła się zwycięstwem graczy z Ząbkowic do 21. Set czwarty to natomiast naprzemienne zdobywanie pojedynczych punktów i swoiste przeciągnie liny między zespołami. W emocjonującej końcówce odskoczyliśmy od rywali na 3 punkty, ale nie potrafiliśmy postawić kropki nad i. Mieliśmy po swojej stronie nawet piłkę meczową, której nie wykorzystaliśmy przegrywając partię do 26. Niestety kilkanaście minut później boleśnie przekonaliśmy się o prawdziwości starej siatkarskiej maksymy „jeśli prowadząc 2:0 nie wygrywasz 3:0 to przegrywasz 3:2”. W piątej partii wyraźnie pobudzeni i rozpędzeni gracze ZTS Ząbkowice Śląskie udowodnili swoją wyższość i wygrali decydująca partię do 8.

TS Volley: Marek Dolata, Dawid Łapiak, Piotr Karłowicz, Przemysław Sobierski, Krzysztof Zarzycki, Dawid Parzonka, Grzegorz Bogucki (L), Grzegorz Krawczyk (L) oraz Mateusz Wróbel, Tomasz Czajka i Michał Lentner