Po ostatnich gorszych występach siatkarze TS Volley wrócili na właściwe tory. W trenerskim debiucie Krzysztofa Pilawy odnieśli pewne zwycięstwo nad drużyną SKFiS Kudowianka-Ginące Zawody Kudowa Zdrój 3:1 (22:25; 25:21:25:16;25:23).

Nasza druzyna rozpoczęła mecz w mocno eksperymentalnym zestawieniu, gdyż do dyspozycji trenera na pozycji środkowego pozostał jedynie Piotr Karłowicz. Wybór zawodnika, który zagra z nim w parze na środku siatki był mocno problematyczny, gdyż żaden z pozostałych zawodników nie miał w swojej karierze okazji występować na tej pozycji. Ostatecznie trener Pilawa zdecydował się na Przemysława Sobierskiego, który ze swojego zadania wywiązał się bardzo dobrze zdobywając na przestrzeni całego spotkania kilka punktów po zbiciach , których na co dzień nie trenuje. Oprócz Karłowicza i Sobierskiego w pierwszym składzie na boisko weszli Marek Dolata, Tomasz Czajka, Dawid Łapiak i Krzysztof Zarzycki.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo nerwowo – obie drużyny seriami oddawały punkty po błędach własnych, najczęściej psując zagrywkę. W połowie seta rywale odskoczyli na kilka punktów zdołali dowieźć 3 punktową przewagę do końca partii. W następnych setach kibice mieli okazję oglądać zupełnie inną drużynę Volleya niż na początku meczu – nasza gra stała się o wiele spokojniejsza, a przy dobrym przyjęciu Mateusz Wróbel ,który zmienił Marka Dolatę, posyłał szybkie piłki na skrzydła , z których regularnie kończyli ataki Dawid Łapiak, Tomasz Czajka i Krzysztof Zarzycki. 2,3 i 4 set miały ten sam przebieg – to my dyktowaliśmy warunki gry mając 4,5 a w niektórych momentach nawet 6 punktów przewagi. Warta podkreślenia jest postawa Krzysztofa Zarzyckiego, który już drugi raz był bardzo jasną postacią naszego zespołu. Cieszymy się również, że zaczyna bardzo dobrze funkcjonować element gry z drugiej linii w wykonaniu Tomasza Czajki.

Dziękujemy kibicom za wsparcie i głośny doping z trybun, który niewątpliwie pomógł nam w odniesieniu wygranej. Teraz czeka nas seria 3 spotkań wyjazdowych i przystąpimy do nich niezwykle zmotywowani. Najbliższy mecz już w najbliższą sobotę (21.01.2017) o godzinie 14 w Górze. Trzymajcie kciuki!

TS Volley Joyline Jelcz-Laskowice: Marek Dolata, Dawid Łapiak (K), Krzysztof Zarzycki, Przemysław Sobierski, Piotr Karłowicz, Tomasz Czajka, Grzegorz Bogucki (L), Kacper Sykulski (L) oraz Mateusz Wróbel, Dominik Sroka i Michał Lentner